Siekdamas paskatinti ekonomiką, Kinijos centrinis bankas apkarpė dvi palūkanų normas

Kinijos centrinis bankas pirmadienį pranešė, kad sumažino dvi pagrindines palūkanų normas, kurios dabar yra istorinėse žemumose.

Tai naujausias Pekino žingsnis, žengtas siekiant paskatinti antrą pagal dydį pasaulio ekonomiką. Apie apkarpymus paskelbta praėjus vos kelioms dienoms po to, kai šalis užfiksavo lėčiausią ketvirčio augimą per pusantrų metų, o tai išryškino gilias Kinijos ekonomines bėdas.

Šįmet lyderiai siekia 5 proc. metinio augimo, tačiau šiam tikslui iššūkį meta silpnas vartojimas ir užsitęsusi skolų krizė nekilnojamojo turto sektoriuje.

Vienerių metų trukmės paskolų palūkanų norma (angl. loan prime rate, LPR) buvo nurėžta nuo 3,35 proc. iki 3,1 proc., o penkerių metų trukmės paskolų LPR buvo sumažinta nuo 3,85 proc. iki 3,6 proc. Abi šios normos paskutinį kartą buvo sumažintos liepą ir dabar yra istorinėse žemumose.

Duomenys penktadienį parodė, kad ekonomika trečią ketvirtį augo 4,6 proc., o tai yra lėčiausias tempas per pusantrų metų. Valdžios institucijos pripažino, kad stebima „sudėtinga ir sunki išorinė aplinka (...) bei naujos vidaus ekonomikos vystymosi problemos“.

Pekinas yra pareiškęs esąs „visiškai užtikrintas“, kad pasieks metinį augimo tikslą, tačiau ekonomistai sako, kad aktyvumui atgaivinti ir verslo pasitikėjimui atkurti reikia daugiau tiesioginių fiskalinių skatinamųjų priemonių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder