Kariškių priešas - vėjo jėgainės

Šilalės rajone bus statomas vėjo jėgainių parkas

UAB „Merko statyba“ pasirašė sutartį dėl vėjo jėgainių parko Šilalės rajone statybos su UAB „Šilalės vėjas“, priklausančia kompanijos „Enefit“ atsinaujinančios energijos įmonei „Enefit Green“. Sutarties vertė – daugiau kaip 15 mln. eurų. Numatyta pastatyti dvylika vėjo jėgainių.

„Enefit Green“ valdybos narys Linas Sabaliauskas sako, kad naujo vėjo jėgainių parko statybos Lietuvoje yra dar vienas žingsnis didinant atsinaujinančios elektros energijos gamybą.

„Enefit Green“ kiekvieną dieną dirba tam, kad elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių šaltinių ateityje visiškai patenkintų vartotojų lūkesčius. Žaliosios energijos naudojimas žemės ūkyje, transporto priemonėse, galiausiai – namuose yra lengviausias kelias siekiant sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

Džiaugiamės, kad pasirašėme sutartį su „Merko statyba“, kurios profesionalų komanda statys „Šilalės II“ vėjo jėgainių parką“, – sakė L. Sabaliauskas.

Pasirašyta sutartis su „Merko statyba“ ir dėl projektavimo, ir dėl rangos darbų – bendrovė bus atsakinga ir už projekto parengimą, ir už rangos darbus. Projektavimas prasidės rugpjūčio mėnesį, rangos darbų planuojama imtis rugsėjo viduryje.

UAB „Merko statyba“ rangos darbai šiame projekte neapsiribos tik pamatų dvylikai vėjo jėgainių išliejimu. Bendrovė statys pastotes energijos perdavimui (transformatoriaus galia 60 Mw), ties kelius (bendras jų ilgis bus apie 8 km), klos 30 Kv kabelines trasas (viso apie 36 km). Visi statybos darbai turi būti baigti 2023 metų pirmą ketvirtį.

Pasak UAB „Merko statyba“ generalinio direktoriaus Sauliaus Putrimo, vienas didžiausių iššūkių statant vėjo jėgainių parkus – suvaldyti procesą, kad statybos darbai būtų baigti numatytais terminais, kad būtų galima laiku pradėti montuoti vėjo jėgaines.

Matant, kaip auga vėjo jėgainių statybos poreikis ir įvertinus, kad ateityje siekiant užtikrinti elektros tiekimą iš atsinaujinančių šaltinių jų tik daugės, bendrovėje buvo suburta profesionalų komanda, kurios pagrindinė veikla – rengti bei įgyvendinti vėjo jėgainių parko projektus. Taip pat plečiama betonavimo specialistų grupė, sukaupusi daug patirties ir liejant vėjo jėgainių pamatus.

UAB „Merko statyba“ 2015 metais pastatė pirmąjį vėjo jėgainių parką. Šilalės rajone statomas parkas bus jau šeštasis bendrovės darbų sąraše.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder