Įstatymo pataisos padėtų jaunoms šeimoms įsigyti būstą ne tik regionuose, bet ir visoje Lietuvoje

Siūlomas būsto paskolas turintiems gyventojams palankus sprendimas

(3)

Deklaruojant pajamas siūloma leisti gyventojams iš pajamų atimti palūkanas už vieną paimtą kreditą (arba jo dalį) vienam gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti arba palūkanas už vieno gyvenamojo būsto finansinę nuomą (lizingą).

Lengvata galiotų, jeigu toks kreditas yra paimtas ir rašytinis susitarimas dėl gyvenamojo būsto, kuriam statyti ar įsigyti paimtas kreditas, statybos ar įsigijimo arba finansinės nuomos (lizingo) sutartis sudaryta iki 2023 m. sausio 1 d.

Siekiant sumažinti gyventojų finansinius sunkumus susijusius su pablogėjusia finansine padėtimi dėl padidėjusių palūkanų tokias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas įregistravo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai  Ligita Girskienė, Deividas Labanavičius, Gintautas Kindurys, Aušrinė Norkienė, Aurelijus Veryga, Guoda Burokienė, Valius Ąžuolas.

Pasak jų, viešai skelbiama, kad vidutinė būsto paskola Lietuvoje yra apie 95 tūkst. eurų, o paskolomis būstui įsigyti dažniausiai naudojasi jaunos šeimos su vaikais, padidėjusios palūkanos ženkliai įtakoja šių žmonių finansines galimybes, perkamąją galią ir pan.

„Per mažiau nei metus didžiajai daliai paskolų turėtojų išlaidos banko palūkanoms vidutiniškai padidėjo daugiau nei 250 eurų kas mėnesį. Tai yra didelė suma jaunų šeimų biudžetams“,- sako projekto autoriai, pažymėdami, kad šiuo metu ženkliai išaugo būtiniausių prekių ir maisto produktų kainos ir infliacija.

Įstatymo pataisų autorių duomenimis, projektams įgyvendinti reikėtų papildomų 130 mln. eurų, kurie, jų nuomone, galėtų būti gauti iš papildomo bankų apmokestinimo.

Šiuo metu įstatyme yra įtvirtinta galimybė deklaruojant gautas pajamas atimti iš pajamų palūkanas už vieną iš būstų, kai būstas įsigytas iki 2019 m. sausio 1 d.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder