ChatGPT vietoj gyvo proto - kiek moksleivių pasaulyje naudojasi dirbtiniu intelektu
Pew Research Center tyrimo duomenimis, per pastaruosius metus JAV paauglių, namų darbams atlikti naudojančių ChatGPT, dalis padvigubėjo - nuo 13 % iki 26 %. Žinomumas apie ChatGPT taip pat didėja: 2023 m. apie ją žinojo 79 proc. paauglių, o 2023 m. - 67 proc.
Paauglių naudojimasis dirbtiniu intelektu skiriasi priklausomai nuo užduoties. Dauguma noriai naudojasi ChatGPT naujoms temoms mokytis (54 %), tačiau mažiau žmonių mano, kad jis priimtinas matematikos uždaviniams spręsti (29 %) ar rašyti esė (18 %).
Taip gali būti dėl to, kad daugelis mokinių dar nežino visų ChatGPT galimybių. Paaugliai, kurie yra geriau susipažinę su šia priemone, dažniau ją naudoja mokymuisi - 56 % tarp tų, kurie yra daug girdėję apie ChatGPT, palyginti su 18 % tarp tų, kurie apie ją girdėjo mažai.
Be „ChatGPT“, paaugliai naudojasi ir kitomis dirbtinio intelekto platformomis, tokiomis kaip „Gemini“, „Claude“ ir „Microsoft Copilot“. Skaitmeninio švietimo tarybos tyrimo duomenimis, 86 proc. mokinių visame pasaulyje naudoja dirbtinį intelektą akademiniais tikslais.
Kai kurios švietimo įstaigos pradeda eksperimentuoti su AI įtraukimu į ugdymo procesą. Pavyzdžiui, Arizonos valstijos universitetas bendradarbiauja su „OpenAI“, o Deivido Game'o koledžas Londone pradėjo dėstyti kursą, kuriame iš dalies naudojamas dirbtinis intelektas.
Tačiau AI naudojimas mokyklose kelia susirūpinimą. Ekspertai įspėja, kad dėl pernelyg didelio pasitikėjimo technologijomis gali susilpnėti mokinių kritinis mąstymas.
Kartu dirbtinis intelektas gali padėti individualizuoti mokymosi procesą, o tai gali būti vertinga priemonė, jei ji tinkamai naudojama. Subalansuoto požiūrio į dirbtinio intelekto naudojimą mokyklose kūrimas gali būti raktas į veiksmingą mokymąsi.
Šaltinis: cursorinfo.co.il
Rašyti komentarą