„2G Lietuvoje įdiegėme 1995 m., todėl natūralu, kad po beveik 30 jo gyvavimo metų 2G nebeatitinka efektyvumo standartų ir prijungtos visuomenės poreikių.
Kita vertus, nuo jo šiandien vis dar priklauso reikšminga kritinės infrastruktūros dalis, todėl įvertinę dabartines tendencijas, (…) suteiksime daugiau laiko pasiruošti “, – teigia Tinklų komandos vadovas Ramūnas Mikalauskas.
Kaip nurodo bendrovė, 2G tinklas šiai dienai tarnauja praktiškai tik kaip kanalas siųsti informaciją ar komandas senesniems daiktų interneto (IoT) įrenginiams.
Tarp jų yra signalizacijos, saugos tarnybas informuojančios apie aptiktą įsilaužimą, automobiliuose esančios pagalbos iškvietimo sistemos, skambučiu aktyvuojami automatiniai vartai, taip pat – įvairūs skaitikliai, tinkle perduodantys duomenis apie komunalinių paslaugų vartojimą, bei daug kitų panašių prietaisų.
2022 m. RRT duomenimis, Lietuvoje buvo 600 tūkst. 2G pagrindu veikiančių prietaisų. Sustabdžius 2G teikimą, visus juos tektų pakeisti.
Pasak eksperto, dėl reikšmingo tinkle veikiančių 2G įrenginių skaičiaus „Telia“ 2G atsisakymą Lietuvoje ketina įgyvendinti palaipsniui.
Iki 2028 m. planuojama iki minimum sumažinti tinklo talpą ir jį naudojančių įrenginių skaičių, išlaikant dabartinę ryšio aprėptį. Tuo metu visos infrastruktūros išmontavimą numatoma įvykdyti iki 2031 m.
Rašyti komentarą