„Valgykite akmenis“: naujasis „Google“ produktas „AI Overview“ siūlo keistus patarimus naudotojams

„Google“ atnaujino savo paieškos sistemą ir įdiegė dirbtinio intelekto įrankį „AI Overviews“, kuris apibendrina paieškos rezultatus. Tačiau, pranešama, kad naujoji funkcija siūlo vartotojams valgyti akmenis, dėti klijų į picą ir valyti skalbimo mašinas chloro dujomis, rašo „The Verge” leidinys.

Ypač šiurpiu atveju dirbtinis intelektas pasiūlė nušokti nuo Auksinių vartų tilto, kai naudotojas paieškoje įvedė žodžius „jaučiu depresiją“. „AI Overviews“ galėjo pasinaudoti „Reddit“ ir satyros svetainėmis kaip šaltiniais. Kompanija stengiasi rankiniu būdu pašalinti keistus dirbtinio intelekto atsakymus paieškoje.

Eksperimentinė „AI Overviews“ priemonė ieško internete, kad apibendrintų paieškos rezultatus naudodama dirbtinio intelekto modelį „Gemini“. Ši funkcija tapo prieinama kai kuriems naudotojams JAV, prieš ją išleidžiant visame pasaulyje, kaip planuojama, vėliau šiais metais, pranešė „Google“ gegužės 14 d. vykusioje konferencijoje.

Ši priemonė jau sukėlė daug diskusijų socialinėje žiniasklaidoje. Vartotojai teigia, kad kai kuriais atvejais dirbtinio intelekto apžvalgos generavo santraukas, kaip šaltinius naudodami satyrinės svetainės „The Onion“ straipsnius ir „Reddit“ komedijų stiliaus įrašus.

„Į padažą taip pat galite įpilti apie ⅛ puodelio netoksiškų klijų, kad padažas taptų lipnesnis“, – į vieną iš klausimų apie picą atsako „AI Overviews“. Atsakymo ekrano nuotrauka buvo paskelbta „X” tinkle.

Šis atsakymas paremtas prieš dešimtmetį „Reddit“ paliktais juokingais komentarais. Kiti klaidingi teiginiai: Barakas Obama yra musulmonas, JAV įkūrėjas Džonas Adamsas Viskonsino universitetą baigė 21 kartą, o vartotojai turėtų valgyti po akmenį per dieną, kad pagerėtų virškinimas.

Tai keista situacija, nes „Google“ jau metus bando „AI Overviews“. Funkcija buvo pradėta naudoti 2023 m. gegužę beta versijoje pavadinimu „Search Generative Experience“.

Generalinis direktorius Sundaras Pichai pareiškė, kad per tą laiką bendrovė aptarnavo daugiau nei milijardą užklausų. S. Pichai taip pat teigė, kad per tą patį laikotarpį „Google“ pavyko 80% sumažinti atsakymų teikimo naudojant dirbtinį intelektą sąnaudas.

Šis pasiekimas tapo įmanomas dėl „techninės įrangos, inžinerijos ir technologijų proveržio“. Atrodo, kad toks optimizavimas įvyko per anksti, technologijai dar nespėjus visiškai subręsti.

„Google“ ir toliau tvirtina, kad jos „AI Overviews“ dirbtinis intelektas naudotojams dažniausiai teikia „aukštos kokybės informaciją“. „Daugelis mums parodytų pavyzdžių buvo susiję su neįprastomis užklausomis, buvo atvejų, kai duomenys buvo suklastoti arba situacijos, kurių negalėjome atkartoti“, – sakė „Google“ atstovė Megan Farnsworth.

M. Farnsworth taip pat patvirtino, kad bendrovė „imasi neatidėliotinų veiksmų“, kad pašalintų kai kuriuos „AI Overviews“ rezultatus.

Dirbtinio intelekto ekspertas, Niujorko universiteto neurobiologijos profesorius Garis Markusas (Gary Marcus) teigė, kad daugelis dirbtinio intelekto bendrovių „pardavinėja neįgyvendinamas svajones“ apie tai, kad ši technologija nuo 80% tikslumo šoktels iki 100% tikslumo.

Pasak Marcuso, pasiekti pirmuosius 80% yra palyginti lengva. Viskas, ką reikia padaryti, tai išanalizuoti ir susieti didelį kiekį žmogaus duomenų. Tačiau paskutiniai 20% yra esminis iššūkis.

Priimant galutinį sprendimą reikia argumentuoti: ar teiginys tikėtinas, ar šaltinis patikimas. Reikia atlikti užduotis, panašias į tas, kurias atlieka žmogus, tikrinantis faktus, o tam prireiks bendrojo dirbtinio intelekto (AGI).

„Google“ atsidūrė keblioje padėtyje. „Bing“ į dirbtinį intelektą įšoko anksčiau nei ji. „OpenAI“ kuria savo paieškos variklį. Jaunas startuolis dirbtinio intelekto paieškos srityje jau įvertintas 1 mlrd. dolerių.

Įmonė akivaizdžiai jaučia konkurentų spaudimą, dėl kurio išleidžia neapgalvotas dirbtinio intelekto versijas. Marcusas pateikia „Meta“ bendrovės pavyzdį , kuri 2022 m. išleido dirbtinio intelekto sistemą „Galactica“, tačiau netrukus po paleidimo buvo priversta ją uždaryti, nes, be kita ko, ji patarė žmonėms valgyti stiklą.

Kasmetinėje „Google“ I/O konferencijoje daug dėmesio skirta dirbtiniam intelektui. Paieškos milžinė pristatė naujas su dirbtiniu intelektu susijusias funkcijas ir paslaugas, pavyzdžiui, „Veo“ vaizdo įrašų generatorių. Tačiau, kaip rašo „The Verge“, šiuo metu bendrovės reputacija priklauso nuo to, ar ji gali kokybiškai atlikti bent jau pagrindinius dalykus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder