Tyrimas: darboviečių WC patalpose stinga higienos priemonių

Daugiau nei pusė Lietuvos įmonių darbuotojų tvirtina, kad jų darbo įstaigoje esančiose WC patalpose tik iš dalies pakanka būtiniausių priemonių. Tokią padėtį Lietuvos bendrovėse atskleidė jos darbuotojų apklausa, vykdyta spalį visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus.

Šių metų spalio 11 – 16 dienomis atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, kas dešimtas (11,8 proc.) apklaustasis teigė, kad būtinų higienos priemonių jo darbovietės WC patalpose – nepakanka.

Tuo tarpu net daugiau nei pusei (53,6 proc.) jų pakanka tik iš dalies, o pakanka – kas trečiam (33,2 proc.).

Higienos priemonių pakankamumą įmonėse labai blogai vertino dažniausiai vidurinį arba aukštesnįjį išsilavinimą turintys, 50-59 metų amžiaus asmenys, kiek dažniau vyrai nei moterys. Taip pat apklaustieji iš mažesnių Lietuvos miestelių.

Tekstilės, higienos ir patalpų priežiūros sprendimus siūlančios įmonės „Elis Textile Service“ Lietuvoje vadovas Gediminas Skrolis teigia, kad situacija Lietuvos įmonėse apie būtiniausių priemonių pakankamumą, skiriamą dėmesį švarai bei higienai buvo vykdoma pirmą kartą šalies istorijoje, tačiau situacija – gerokai nustebino.

„Idėją atlikti tyrimą su partneriais padiktavo rinka. Karantino metu pasiūlėme paslaugą, kuri palengva skinasi kelią rinkoje. Pradėję nuomoti įrangą ir ją deramai prižiūrėti, atradome naują rinką, tačiau neturėjome duomenų apie bendrovių padėtį Lietuvoje. Atlikus ją, tapo aišku, kad padėtis tikrai gali būti kur kas geresnė“, – sako jis.

Anot jo, sekti ir prižiūrėti tinkamai tokias patalpas neretai nebūna kam, o kartais, atsakingi už tai turi ir kitas pareigas, tad minėta sritis telieka šalutine, tačiau ilgainiui galinčia tapti rimtu galvos skausmu bendrovei.

„Sekti, prižiūrėti ar ko netrūksta, yra darbas, kuriam reikia skirti laiko, atskiro etato tam neskiriant, nuoma yra tinkamiausias pasirinkimas“, – sako G. Skrolis ir priduria, kad higienos priemonių WC patalpose privalo būti pakankamai visų būtinų higienos priemonių – tualetinio popieriaus, skysto muilo arba dezinfekavimo skysčio, rankšluosčių, oro gaiviklių.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią gyventojų apklausą „Elis Textile Service“ užsakymu atliko spalio mėn. 11 – 16 dienomis. Tyrimo metu buvo apklausti 416 privačiose Lietuvos įmonėse dirbantys, 18 metų ir vyresni, asmenys. Naudotas mišrus apklausos būdas – akivaizdinis interviu ir interviu telefonu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder