Ukrainą nuo pat pradžių rėmusi „Huawei“ atsidūrė raganų medžioklės centre

Rusijos invazija į Ukrainą sukelia daug intensyvių emocijų – nuo užuojautos ir rūpesčio ukrainiečiams iki pykčio, nukreipto į agresorių ir jo pakalikus. Nors šie jausmai suprantami, reikėtų atminti, kad jie dažnai gali pateikti klaidingą situacijos vaizdą.

Britų dienraštis „Daily Mail“ išplatino informaciją, teigiančią, esą „Huawei“ remia Rusiją. Dienraštis nepateikė jokių įrodymų, o kinų bendrovė šiuos gandus iškart paneigė.

Vis dėlto tas faktas, kad nei „Huawei“, nei pati Kinija nepasmerkė Rusijos invazijos ir net pasisako prieš sankcijas Rusijai, sukuria derlingą dirvą panašių gandų skleidimui.

Kovo 1 d. „Ukrajinska Pravda“ pranešė, kad „Huawei“ suteikė Ukrainai didelę paramą – ne pinigais, bet technologine įranga, padedančia stiprinti interneto ryšį šalyje.

Atsižvelgiant į tai, kokio dydžio yra „Huawei“ bendrovė, nereikia tikėtis, kad didelio masto sprendimai joje bus priimami per vieną dieną, o pasirengimas ir įrangos nuvežimas užima laiko – tačiau įranga buvo pristatyta iškart prasidėjus invazijai.

Bendrovė socialiniuose tinkluose buvo pasidalinusi ir Ukrainą palaikančiu įrašu, tačiau po kurio laiko jis dingo.

Kyla klausimas, kodėl dabar „Huawei“ tyli?

Ko gero, sprendimas tiekti Ukrainai įrangą buvo priimtas dar prieš Kinijos institucijoms pateikus oficialią poziciją, tad po to „Huawei“ nebegali sau leisti būti atvirai remianti Ukrainą.

Vis dėlto tai nereiškia, kad bendrovė palaiko ir Rusiją – be „Daily Mail“ kaltinimų, nėra menkiausių to įrodymų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder