Už butą paklojo daugiau nei pusę milijono

(4)

Vasarį vienas pirkėjas už Klaipėdoje esantį butą nepagailėjo daugiau nei pusės milijono eurų. Brangiau už kiek didesnį butą šį mėnesį sumokėta tik sostinėje. Žiemai baigiantis butų pardavimas uostamiestyje kiek atsigavo, tačiau praėjusiųjų metų lygio dar nepasiekė.

Portalo untu.lt (leidžia sužinoti preliminarią būsto kainą einamuoju momentu) duomenimis, šių metų vasario mėnesį Klaipėdoje įvyko 185 butų pardavimo sandoriai.

Brangiausiai uostamiestyje parduotas Herkaus Manto gatvėje esantis 139 kvadratinių metrų ploto butas 2010 metais pastatytame name. Už jį nepagailėta 550 tūkstančių eurų.

Gerokai mažiau kainavo 65 kv. m ploto butas naujame (2020 m.) name Litorinos gatvėje - 329 300 eurų.

Šių sandorių nė iš tolo negalima lyginti su likusiais trimis, patenkančiais į pirmąjį penketuką. Butas Kuosų gatvėje (95 kv. m, 2009 m.) kainavo 184 tūkst., Gabijos (109 kv. m, 2022 m.) ir Žvejų (63 kv. m, 2017 m.) gatvėse - po 180 tūkst. eurų.

Sausio mėnesį brangiausiai uostamiestyje kainavo 121 kv. m ploto butas 2022 metais S. Daukanto gatvėje pastatytame name - 305 tūkst. eurų.

Šių metų vasarį Klaipėdoje įregistruota 10,8 proc. daugiau butų pardavimo sandorių nei prieš mėnesį.

Tačiau tai 13,6 proc. mažiau nei praėjusių metų vasarį.

Pasak nekilnojamojo turto specialistų, sandorių dinamiką puikiai atspindi paskutinių 12 mėnesių sandorių skaičiaus vidurkis. 2023-iųjų kovo pradžioje šis rodiklis Klaipėdoje siekė 226, per mėnesį jis susitraukė 1,1 proc., o per metus - 20,2 proc.

Vasarį penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose įregistruota 13,3 proc. daugiau butų pardavimo sandorių nei prieš mėnesį bei 14,7 proc. mažiau nei pernai vasarį.

Kaip ir buvo galima tikėtis, didžiausios sumos už butą nepagailėta Vilniuje. Senamiestyje (Didžioji gatvė) stovinčiame 1940 metais pastatytame name 176 kv. m ploto butas nupirktas už 840 tūkst. eurų.

Nekilnojamojo turto bendrovė „Ober-Haus“ konstatuoja, kad per metus (2023 metų vasario mėnesį, palyginti su 2022 metų vasario mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje - 18,7 proc., Kaune - 13,5 proc., Klaipėdoje - 13,4 proc., Šiauliuose - 11,2 proc. ir Panevėžyje - 13,5 proc.

Teigiama, kad dalis potencialių būsto pirkėjų elgiasi atsargiau ir atidėjo planus dėl būsto įsigijimo arba sprendimus priima lėčiau. Tai ir lėmė įšalusias butų pardavimo kainas, kurios šalies didmiesčiuose iš esmės nesikeičia jau ketvirtą mėnesį iš eilės.

"Nepaisant reikšmingai sulėtėjusios būsto rinkos, pardavėjai dar sugeba savo nekilnojamąjį turtą parduoti rekordiškai aukštomis kainomis, tačiau pats pardavimo laikotarpis šiuo metu yra pastebimai ilgesnis nei anksčiau.

O štai norintys būstą parduoti greičiau turi ieškoti kompromiso su potencialiais pirkėjais ir dažnu atveju mažina parduodamo būsto kainą.

Bet laikas šiuo metu yra ne pardavėjų pusėje, kadangi potencialūs būsto pirkėjai ir toliau su nerimu stebi vis dar kylančias palūkanų normas, kurios ne tik didina jau turimų būsto paskolų aptarnavimo kaštus, bet ir mažina planuojamo įsigyti būsto prieinamumą„, - patikino “Ober-Haus" rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder