Viena oro linija nustebino neįprastu įlaipinimo procesu: štai, kas į lėktuvą patenka pirmieji

„Southwest Airlines“ įgyvendina reikšmingus pokyčius – aviakompanija pradeda taikyti mokestį už registruotą bagažą ir atsisako garsiosios atviros sėdimų vietų sistemos, ją pakeisdama priskirtomis vietomis.

Nuo šių metų sausio 27 d. keleiviai turės priskirtas sėdynes, tačiau įlaipinimo tvarka skirsis nuo daugelio kitų oro linijų.

Kaip praneša The Wall Street Journal, „Southwest“ keleivių įlaipinimo bilietuose bus nurodyta įlaipinimo grupė ir numeris nuo 1 iki 8, nebent keleivis bus įsigijęs prioritetinį įlaipinimą.

Po prioritetinio įlaipinimo bendrovė daugiausia taikys vadinamąjį WILMA metodą (angl. window, middle, aisle – langas, vidurys, praėjimas). 

Pirmiausia bus įlaipinami keleiviai, sėdintys prie lango, po jų – vidurinėse vietose, o galiausiai – prie praėjimo. Įlaipinimas vyks pradedant nuo lėktuvo galo.

„Jei eilės neveikia sklandžiai - ir įlaipinimas neveikia gerai. Todėl skyrėme daug laiko eilių valdymo tyrimams“, – WSJ sakė „Southwest“ inovacijų vadovė Lisa Hingson.

Šis metodas nėra naujas – prieš kelerius metus panašią sistemą įdiegė ir „United Airlines“, teigdama, kad ji yra efektyvesnė.

Tačiau keleiviai, turintys įvairių privilegijų, į lėktuvą pateks anksčiau, nepriklausomai nuo jų sėdimos vietos. Tokios privilegijos gali būti dažnų skrydžių statusas, bilieto tipas, sėdynės kategorija. Šie keleiviai bus priskirti 1 arba 2 įlaipinimo grupei, net jei jų vieta nėra priekyje.

Dėl to keleiviai, sėdintys lėktuvo priekyje, bet neturintys prioriteto ar aukštesnės klasės bilieto, gali susidurti su problema – viršutinėse bagažo lentynose gali nebelikti vietos rankiniam bagažui, nes jie bus įlaipinami vėliau.

The Wall Street Journal taip pat atkreipė dėmesį į konkretų pavyzdį – keleivis, sėdėjęs 12C vietoje (paprastai laikomoje gera ekonominės klasės vieta), buvo priskirtas 7 įlaipinimo grupei.

Be to, „Southwest“ planuoja pasiūlyti paskutinės minutės prioritetinį įlaipinimą su dinamine kainodara. Tai reiškia, kad keleiviai galės už papildomą mokestį prisijungti prie prioritetinės grupės, kuri įlaipinama dar prieš 1 grupę. Kaina priklausys nuo skrydžio – pavyzdžiui, viename skrydyje iš Finikso į Dalasą toks įlaipinimas kainavo 93 JAV dolerius į vieną pusę.

Keleiviai su negalia ir aktyvios tarnybos kariai taip pat bus įlaipinami pirmieji.

Įlaipinimo bilietuose bus aiškiai nurodyta, ar keleivio vieta yra prie lango, vidurinė ar prie praėjimo, kad naujoji sistema nekeltų streso tiems, kurie su ja dar nesusidūrė.

„Kadangi atsisakome įlaipinimo pozicijų, norėjome labai aiškiai atskirti įlaipinimo tvarką nuo pačios sėdimos vietos“, – sakė L. Hingson.

Šaltinis: nypost.com

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder