Žurnalas „Top500“: Lietuvoje trys milijardieriai, turtingiausias – Gediminas Žiemelis (7)

Kasmet 500 turtingiausių šalies gyventojų skelbiančio žurnalo „Top500“ šių metų viršūnėje – nauja pavardė. Pirmą kartą turtingiausiu Lietuvos verslininku tapo „Avia Solutions Group“ didžiausias akcininkas Gediminas Žiemelis.

Antroje „Top 500“ sąrašo vietoje, kaip ir pernai, yra Nerijus Numa, Vilniaus prekybos“ įkūrėjas.

Trečias – Mindaugas Raila, „Girteka Logistics“ valdybos pirmininkas.

Jis pernai buvo įvardintas turtingiausiu šalies verslininku. Visą sąrašą skelbia žurnalas „Top500“.

Krizę išnaudojo plėtrai

Šiais metais G. Žiemelio turtas siekia 1,68 mlrd. eurų – 40 proc. daugiau nei prieš metus.

Verslininko įkurta tarptautinė aviacijos paslaugų įmonių grupė „Avia Solutions Group“ (ASG) tapo didžiausia lėktuvų su įgula ir techniniu palaikymu tiekėja pasaulyje.

Bendrovė buvo pastebėta Volstrito, ASG biure lankėsi didžiausi pasauliniai bankai ir kvietė teikti viešąjį akcijų pasiūlymą (IPO).

Gera finansinė padėtis ASG leido pirma laiko išpirkti obligacijų už 100 mln. JAV dolerių.

2021 m. pabaigoje ASG pasirašė sutartį su strateginiu investuotoju „Certares Management“, JAV kelionių ir turizmo sektoriaus investicijų valdymo bendrove. Amerikiečiai investavo 300 mln. eurų ir įsigijo 20 proc. ASG akcijų. Dėl to G. Žiemelio dalis sumažėjo iki 60 proc.

Nerijus Numa didino įtaką įmonių grupėje

numavicius

„Vilniaus prekybos“ vieno įkūrėjų N. Numo turtas šiais metais įvertintas 1,53 mlrd. eurų – 22 proc. daugiau nei prieš metus.

2022-ųjų pradžioje N. Numa dar labiau įtvirtino savo įtaką „Vilniaus prekybos“ įmonių grupėje, kai susijusi bendrovė iš Mindaugo Marcinkevičiaus įsigijo visą jo valdytą 10 proc. akcijų paketą.

Tarp buvusių verslo partnerių jau ne vienus metus tvyrojo įtampa, ginčai buvo sprendžiami viešai ir teismuose.

Tuo, tikėtina, vadinamojo VP dešimtuko narių ginčai ir baigsis.

Pranešta, kad galutiniai naudos gavėjai po sandorio yra N. Numa, jo brolis Vladas Numavičius ir Ignas Staškevičius. Sandorio suma neskelbiama.

N. Numos verslas ir toliau didino apsukas. 2021 m. didžiausią Baltijos šalyse mažmeninės prekybos tinklą valdanti grupė augino pajamas iki 5,5 mlrd. eurų, uždirbo 232 mln. grynojo pelno.

„Vilniaus prekybos“ antrinės įmonės „Maxima grupė“, „Euroapotheca“ ir „Akropolis Group“ valdo maisto prekių ir vaistinių tinklus, prekybos centrus, NT plėtros ir nuomos įmones Baltijos šalyse, Lenkijoje, Bulgarijoje ir Švedijoje.

„Akropolis Group“ 2021 m. savo valdomų prekybos centrų portfelį papildė antruoju prekybos centru Rygoje – „Alfa“. „Ermi Group“, valdanti „Ermitažo“ ir „Bauhof“ prekybos tinklus Lietuvoje ir Estijoje, 2021 m. pabaigoje atidarė antrąjį Vilniuje ir dešimtąjį Lietuvoje „Ermitažą“. „Vilniaus prekybos“ įmonių grupės pajamos iš elektroninės prekybos 2021 m. augo 48 proc. iki 209 mln. eurų.

Rusijoje – dalis verslo

raila-mindaugas

Mindaugas Raila, kurio turtas kaip ir pernai vertinamas 1,35 mlrd. eurų, per bendrovę „Pinetree Capital“ valdo 90 proc. „ME investicijos“ akcijų, o pastaroji – logistikos ir transporto bendroves, iš kurių geriausiai žinomas „Girtekos“ vardas, taip pat kitus verslus.

Dešimtadalis verslo grupės akcijų priklauso Edvardo Liachovičiaus šeimos biurui „Amber Cap“.

Pagrindinė grupės įmonė „Girteka Holdings“ 2021 m. uždirbo 67 mln. eurų konsoliduoto pelno, konsoliduotos pajamos siekė 1,44 mlrd. eurų.

M. Raila taip pat yra investavęs į nekilnojamojo turto projektus ir finansinių paslaugų bendroves, paprastai partneriais jis pasirenka kitus žinomus Lietuvos verslininkus. „ME investicija“ valdo iki dešimtadalio kelionių organizatoriaus „Novaturas“, žemės ūkio investicijų bendrovės „Auga Group“ akcijų.

M. Railos logistikos verslas iki karo apie 20 proc. pajamų uždirbo Rusijoje. Dėl sankcijų ši dalis traukėsi.

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder