SGD terminalo tikslai šiemet pasiekti su kaupu

Į Klaipėdą atvyko didelis dujų krovinys iš JAV ir Norvegijos

Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą pasiekė didelis dujų krovinys iš JAV ir Norvegijos. Tai jau ketvirtas SGD krovinys šį mėnesį. 

BNS žiniomis, krovinys skirtas Lenkijos naftos ir dujų įmonei „PGNiG“.

Su Jungtinės Karalystės vėliava plaukiojantis dujovežis „British Achiever“ šeštadienio ryte atvyko į Klaipėdos uostą ir prisišvartavo prie laivo-saugyklos „Independence“, rodo portalai marinetraffic.com, vesselfinder.com ir myshiptracking.com.

Kaip BNS anksčiau šią savaitę informavo terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“, dujovežis atgabeno 150 tūkst. kubinių metrų dujų.

Pasak „Klaipėdos naftos“, trys ketvirtadaliai dujų krovinio atgabenta iš Norvegijos šiaurėje esančio Melkojos uosto, kur įsikūrusi birželio pradžioje savo darbą atnaujinusi „Equinor“ priklausanti Hamerfesto dujų skystinimo gamykla.

Iš šios gamyklos į Klaipėdos SGD terminalą anksčiau atkeliaudavo didelė dalis SGD krovinių, tačiau po 2020-ųjų rugsėjį kilusio gaisro ji buvo sustabdyta.

Likusi krovinio dalis atgabenta iš JAV esančio Kav Pointo uosto (Cove Point) Merilendo valstijoje, kur veikia kompanijos „Dominion Energy“ SGD eksporto terminalas.

Sidebar placeholder