„Iš viso per praėjusią parą, t. y. nuo šeštos ryto iki šešto ryto, į vėjo sukeltus padarinius, medžių nuvirtusių šalinimą, buvo išvykimų 173 kartus. Dominuoja Klaipėdos apskritis, čia vyksta per 128 kartus“, – BNS pirmadienio rytą informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Žilinskas.
Anot jo, daugiausiai ugniagesiai vyko šalinti nuvirtusių ant kelio medžių, tačiau jų pagalbos reikėjo ir prie nuo kelio nulėkusių automobilių, Klaipėdos mieste buvo išvirtusi betoninė tvora.
„Didelis kiekis iškvietimų dėl gamtos stichijos“, – reziumavo Situacijų koordinavimo skyriaus vyr. specialistas.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pirmadienio rytą LRT teigė, kad vėjas jau nurimo, paskutiniai pagalbos tarnybos iškvietimai, jo duomenimis, fiksuoti apie pusę penkių ryto.
„Vėjas tikrai yra nurimęs ir audra turbūt jau išsikvėpė, pats pikas vėjo stiprumo ir jo niokojančios jėgos buvo vakare, nuo penktos dienos iki vakaro 9–10 valandos, kiek teko kalbėt su gelbėjimo tarnybos atstovais, paskutiniai iškvietimai buvo naktį, ketvirtą–pusę penktos ryto“, – sakė V. Grubliauskas.
Palangos komunalinio ūkio direktorius Gediminas Valinevičius LRT teigė, kad didžiausi nuostoliai bus pajūryje, kur vanduo plovė kopas, tačiau džiaugėsi, kad pasiteisino sprendimas paplūdimius papildyti smėliu – tose vietose, anot jo, vanduo kopų nepasiekė.
„Turėjom neramų savaitgalį, griuvo medžiai, džiaugiamės, kad žmogiškųjų nėra nuostolių, apgadinta infrastruktūra, tiek šaligatviai aplaužyti griūnančių medžių, tiek automobiliai nukentėjo. Aišku, patys didžiausi nuostoliai pajūriuose, paplūdimiuose jūros vanduo plovė kai kur kopas, bet galima pasidžiaugti tuo, kad pagrindinė Palangos pliažų dalis, kuri prieš porą metų buvo pamaitinta smėliu, tikrai smėlis duoda savo ir jūra nepasiekė kopų“, – kalbėjo G. Valinevičius.
Pasak jo, nuo stipraus vėjo nukentėjo ir Palangos tiltas, jo pabaigoje buvo nuplėštos kelios lentos, bet jos jau sutvarkytos.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser sakė, kad kol kas nuostolius sunku įvertinti, tačiau jau aišku, kad reikės tvarkyti pajūrio infrastruktūrą.
„Buvo tikrai ekstremalus vėjas, gerokai pakilęs vandens lygis, virš metro, todėl yra visos prielaidos, kad kopagūbris gerokai nukentėjęs. Infrastruktūrą, visus perėjimus, laiptus turbūt reikės rimtai tvarkyti“, – LRT sakė A. Feser.
Savaitgalį pajūryje siautė itin stiprus vėjas, jūros vanduo plovė paplūdimius, jų infrastruktūrą, kopas, Šventojoje per kraštus išsiliejo upė.
Rašyti komentarą