Bemaž 400 žmonių iš socialiai atsakingų Klaipėdos įmonių, organizacijų, ugdymo įstaigų prisijungė prie bendrovės „Klaipėdos vanduo“ organizuojamos akcijos, kurios globėjais tapo Klaipėdos miesto savivaldybė, o partneriai „Klaipėdos paplūdimiai“ bei visame pasaulyje vykstančios upių valymo akcijos River Cleanup organizatoriai Lietuvoje „Žaliosios politikos institutas“.
„Esame socialiai atsakinga įmonė, kuri ne tik prisideda prie mieste organizuojamų akcijų, bet ir patys imasi iniciatyvos skatindama nelikti abejingiems švariai aplinkai.
Norime priminti visuomenei, kad tai ką palikote gamtoje, ten ir lieka, o dažniausiai randamos šiukšlės – plastikas ir cigarečių nuorūkos, todėl akcijos pavadinimas verčia susimąstyti, apie įpročius, kurie kenkia Baltijos jūros faunai.
Idėja surengti tokią akciją kilo, kai supratome, kad prasminga ir visame pasaulyje vykstanti upių valymo iniciatyva River Cleanup uostamiestyje nesulaukia deramo visuomenės dėmesio, tad šia iniciatyva taip pat siekėme ir neoficialaus rekordo – masiškiausio miesto Lietuvoje dalyvaujančio pasaulinėje akcijoje“, – sakė bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.
Akcijos „Žuvys nerūko. Neteršk!“ dalyviai prieš vidurdienį rinkosi prie trijų pagrindinių įėjimo į paplūdimį – I-oje Melnragėje, Neįgaliųjų ir Girulių paplūdimiuose ir rinkdami šiukšles susirinko II-oje Melnragėje.
Čia pirmą kartą uostamiesčio istorijoje buvo pasirašytas simbolinis Tvarios Klaipėdos memorandumas, skelbiantis siekį tapti tvariausiu miestu šalyje, būti socialiai atsakingiems piliečiams, palaikyti švarą Klaipėdos paplūdimiuose ir viešose vietose.
Kiekvienas akcijos dalyvis gavo elektroninius sertifikatus, pažyminčius, kad nuo šiol jie tampa Tvarios Klaipėdos ambasadoriais.
„Džiugiu, kad pirmą kartą organizuojama akcija sulaukė išties didelio susidomėjimo, tai rodo, kad Klaipėdos visuomenė, įskaitant įmones, organizacijas, ugdymo įstaigas yra neabejingos ir myli savo miestą.
Žodis tvarumas, kurį pastaruosius metus girdime dažnai, tai nėra tik tušti žodžiai išrašyti popieriaus lapuose, tai kiekvieno mūsų, sąmoningo piliečio elgesys, kurį privalome žengti kasdien.
Mažais, bet užtikrintais žingsniais kiekvienas galime prisidėti prie tvarios Klaipėdos kūrimo.
O mūsų, kaip miesto savivaldybės, siekis, kad uostamiestyje būtų gera gyventi kiekvienam“, – sakė akcijoje dalyvavusi Klaipėdos miesto vicemerė Lina Šukytė – Korsakė.
Anot biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“, kurie atsakingi už švarą ir tinkamos infrastruktūros paruošimą poilsiautojams prieš vasaros sezoną, tokios iniciatyvos prasmingos.
„Kiekvienais metais pastebime, kad poilsiautojai tampa sąmoningesni ir šiukšlių paplūdimiuose būna mažiau, tačiau vis dar randama plastiko pakuočių, cigarečių nuorūkų, kavos puodelių.
Dažniausiai tai pačių poilsiautojų paliktos šiukšlės“, – sakė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Alvydas Girdvainis.
Remiantis „Eurostat“ duomenimis, vienas Lietuvos gyventojas per metus vidutiniškai sugeneruoja apie 500 kg atliekų.
Skaičiuojant, jog daugelis žmonių kasmet atostogauja mažiausiai 14 dienų, keturių asmenų šeima per atostogas gali sukaupti net apie 80 kg atliekų.
Apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją, susipažinti su rūšiavimo nauda, pakuočių rūšiavimo taisyklėmis Lietuvoje akcijos „Žuvys nerūko. Neteršk!“ dalyviams papasakojo didžiausios licencijuotos pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ atstovai.
Rašyti komentarą