Startavo internetinis balsavimas už šių metų „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ kandidatus - renkamas finalinis konkurso penketukas

Prasidedėjo jau devintus metus organizuojamo „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso antras etapas.

Pristatome nominantus, tarp kurių - iniciatyvūs menininkai, sportininkai, taip pat kandidatai iš mokslo pasaulio. Šiemet sulaukta per 20 kandidatūrų, iš kurių bus renkamas vienas „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkurso laureatas.

Už visus pasiūlytus šių metų „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ kandidatus balsuoti galima nuo rugsėjo 20 d. iki spalio 4 d. 23.59 val. oficialioje stipendijos interneto svetainėje adresu www.svyturiostipendija.lt. Pasibaigus internetinio balsavimo laikui, penki daugiausia visuomenės balsų surinkę kandidatai pateks į kitą stipendijos konkurso etapą, kuriame visuomenė vėl galės atiduoti savo balsą šių metų stipendijos laureato vardo verčiausiam kandidatui.

Osvaldas Gedrimas

Daugkartinis šuolių su kartimi čempionas. Osvaldas yra įveikęs 5,01 metro aukštį ir pagerinęs Klaipėdos miesto rekordą. Sportininkas priklauso Lietuvos lengvosios atletikos rinktinei ir savo veikla garsina ne tik Klaipėdos, bet ir Lietuvos vardą už jos ribų.

Domas Rimeika

Fotografas, savo darbais garsinantis Klaipėdos kraštą ir fiksuojantis krašto akimirkas įvairių renginių - koncertų, festivalių, spektaklių - metu, taip pat įamžinantis Klaipėdos miesto kasdienio gyvenimo vaizdus. Svarbus Domo indėlis - Klaipėdoje sukurto elektrinio autobuso viešinimas fotografijomis. Jo užfiksuoti kadrai publikuoti ne tik Lietuvos žiniasklaidoje, bet ir pasaulyje gerai žinomame tinklapyje „Designboom“.

Viktor Kulakov

Privačios muzikos mokyklos „Alive CC“ Klaipėdoje steigėjas, pedagogas, psichologijos studentas ir aktyvus Klaipėdos krašto kultūrinių veiklų puoselėtojas. Pagrindinis jaunuolio kasdienės veiklos tikslas - savo pavyzdžiu, patirtimi bei žiniomis padėti kiekvienam mokyklos bendruomenės nariui atrasti save, geriau pažinti savo jausmus, prigimtį ir paskirtį per muziką bei psichologiją.

Pijus Čeikauskas

Gatvės menininkas, įvairių gatvės meno iniciatyvų kūrėjas. Didžiausias jaunuolio indėlis - Klaipėdos miesto jaunimo įtraukimas į įvairius meninius projektus, apleistų Klaipėdos erdvių įveiklinimas. Vienas įspūdingiausių jo darbų - „Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021“ renginių metu įgyvendintas socialinis meno projektas „Peškom“ - tai piešiniai ant požeminės perėjos sienų Taikos ir Baltijos prospektų požeminėje perėjoje.

Inga Mikulėnė (Ingaja)

Solo atlikėja ir dainų autorė dėl savo vakarietiškos stilistikos dainų žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Jos kūriniai ne kartą transliuoti Didžiosios Britanijos BBC radijuje, o 2019 m. Ingaja buvo pakviesta pasirodyti „Liverpool Sound City“ festivalyje Didžiojoje Britanijoje. 2021 m. atlikėjos ir dainų autorės kūriniai pateko į „Note Lithuania“ alternatyvios muzikos rinkinį, leidžiamą Lietuvos muzikos informacijos centro reprezentuojant Lietuvos kūrybinę įvairovę užsienio rinkai. Festivalio „Liverpool Sound City“ konkurse „Bandzai“ jaunoji atlikėja taip pat buvo atrinkta į įdomiausių atlikėjų šimtuką.

Stefanija Nosovaitė

Muzikantė, choreografė, šiuolaikinio bei baleto šokių artistė, dalyvavusi daugelyje konkursų, šokių pastatymų, sukūrusi nemažai performansų. Naujausias jos šokio pastatymas „būti.“ - tai šokio performansas, kurio metu menininkė šokdama savo kūnu tapo ant įvairiausių dydžių drobių, kurios vėliau yra paverčiamos paveikslais ir dovanojamos meno mylėtojams įvairiausiose vietose. Šio pasirodymo tikslas yra ne vien atrasti bei išreikšti save per tapybą, bet ir burti bendruomenę, kuriai šis pasirodymas taptų inspiracija ir žingsniu į savojo „aš“ suradimą.

Eventas Gužauskas

Kiokušin karatė meistras, Klaipėdos karatė mokyklos „Shodan“ sportininkas ir treneris, penkiskart Europos čempionas - triskart sunkiausioje svorio kategorijoje, dukart absoliučioje svorio kategorijoje. 2019 metais kas ketverius metus vykstančiame Japonijos absoliučiame pasaulio kiokušin karatė čempionate iš 160 dalyvių Eventas iškovojo 6 vietą. Savo žinias ir patirtį kasdien perteikia padėdamas jauniesiems klaipėdiečiams eiti karatė keliu. Eventas yra puikus pavyzdys bei įkvėpimas jaunuoliams siekti aukščiausių tikslų šioje srityje.

Edmundas Gylys

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto studentas, 2017 metų festivalio „Galiu kurti prie jūros“ talentų konkurso nugalėtojas, įvairių kitų respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas bei nugalėtojas. Savo muzikiniais pasirodymais jaunuolis džiugina įvairių Klaipėdos krašto renginių metu.

Gintarė Valionytė

Talentinga fleitininkė, šiuo metu studijuojanti kompoziciją bei kurianti muziką spektakliams. Jaunoji muzikantė teatrų festivalyje-konkurse „Atspindžiai“ nominuota apdovanojimui už spektakliui „Musė“ sukurtą muziką. Šiemet Gintarės talentas įvertintas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paskata-stipendija šiuolaikinio baleto „Laumių giesmės“ idėjai įgyvendinti.

Marta Vendland

Teatro režisierė, aktorė, prieš ketverius metus savo dėstytojo Gedimino Šimkaus garbei įkūrusi teatrą „Artyn“. Prieš trejus metus kūrėja inicijavo nuo šiol kasmet Klaipėdoje vykstantį unikalų trumpo metro kino ir teatro festivalį „Memelfest“. Per kelerius metus jaunos režisierės iniciatyva pastatytos keturios lietuvių ir lenkų dramaturgų pjesės, baigiamas pastatyti penktas spektaklis. Jos įkurtame teatre organizuojami dramos kursai, kuriuose kiekvienas norintysis gali lavinti savo scenos meno gebėjimus ir pritaikyti juos gyvenime.

Mantas Knystautas

Lietuvos imtynininkas, geriausias 2021 metų Klaipėdos sportininkas. Tituluotas jaunimo vicečempionas, Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis, 2022 metų pasaulio graikų-romėnų bronzos medalio laimėtojas.Savo sportinę karjerą jaunasis imtynininkas pradėjo dar 2005 metais būdamas vos dešimties. Tuomet amerikietiškų imtynių rungtynių stebėjimas buvo bendras jo tėčio ir brolio pomėgis, galiausiai paskatinęs Mantą rinktis profesionalaus imtynininko karjerą.

Toma Dabulevičienė

Toma Klaipėdos universitete baigė bakalauro ir magistrantūros studijas bei įgijo daktaro laipsnį. Toma šiuo metu dirba KU Jūros tyrimų institute ir toliau tyrinėja Baltijos jūrą pasitelkdama naujausius palydovinių tyrimų duomenis. Jaunoji mokslininkė yra laimėjusi Europos kosmoso agentūros finansuojamą projektą „Nuotolinių vandens stebėjimo metodų taikymo įgūdžių gerinimas aukštajame moksle“. Mokslinių tyrimų galimybėmis ji siekia sudominti ne tik studentus, bet ir moksleivius, tad į savo tiriamuosius darbus įtraukia Klaipėdos gimnazijų mokinius. Be mokslinės veiklos, Toma prisideda prie įvairių savanorystės iniciatyvų

Rita Gikarienė ir Giedrė Radzevičienė

Asistuojamosios terapijos su žirgais Klaipėdos regione pradininkės, Klaipėdos universiteto absolventės, baigusios kineziterapijos bakalauro studijas bei papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistro studijas. Rita ir Giedrė yra licencijuotos kineziterapeutės, turinčios pažymą, leidžiančią vesti žirgų asistuojamosios terapijos užsiėmimus. Nuo 2018 m. merginos pirmosios Klaipėdos rajone pradėjo vykdyti žirgų asistuojamosios terapijos užsiėmimus vaikams, turintiems negalią. 2021 m. įkūrė MB „Holistinis ugdymas“.

Evelina Šimelionė

Aktyvi Klaipėdos kultūrinio gyvenimo veikėja, mokytoja. Jau per dešimtį metų Klaipėdos jaunimo teatre Evelina kuria vaidmenis ir spektaklius („Grybų karas“, „Voro vestuvės“, „Knygų personažai atgyja“ ir kt.). Jauna moteris nuo 2012 m. aktyviai dalyvauja Klaipėdos kultūriniame gyvenime kurdama spektaklius ir pagrindinius vaidmenis Klaipėdos koncertų salėje su kameriniu orkestru.

Evelina taip pat darbuojasi su vaikais, dirba muzikos mokytoja, veda įvairius renginius.

Gytis Šimelionis

Aktyvus Klaipėdos kultūrinio gyvenimo veikėjas, teatro aktorius. Pagrindinės jo veiklos sritys Klaipėdos kultūriniame gyvenime - muzika ir teatras. Klaipėdos jaunimo teatre Gytis dirba jau 10 metų, per tą laiką buvo sukurta nemažai vaidmenų tiek spektakliuose vaikams, tiek suaugusiems. Įsimintiniausi jo atlikti vaidmenys Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektakliuose „Boni ir Klaidas“, „Čikaga“, „Smukininkas ant stogo“ bei „Orfėjas pragare“.

Dr. Tomas Rimkus

Archeologas, mokslininkas, vykdantis akmens amžiaus bendruomenių vystytų įrankių technologijų ir adaptacijų prie besikeičiančio priešistorės kraštovaizdžio Vakarų Lietuvoje tyrimus. Mokslininko karjerą dr. T. Rimkus pradėjo Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute, kur šiuo metu ir tęsia savo tyrimus.

Paulius Rapalis

Klaipėdos universiteto Jūrų inžinerijos katedros mokslininkas ir dėstytojas, technologijos mokslų daktaras, transporto inžinerijos doktorantų vadovas, Vandens transporto ir oro taršos laboratorijos vedėjas. Savo tyrimais ir inžinerinėmis inovacijomis mokslininkas prisideda prie uostamiesčio aplinkos gerinimo, naujos inžinierių ir mokslininkų kartos rengimo laivybos, uostų bei jūrų energetikos iššūkiams įveikti. Savo tyrimus Paulius pristatė 23 tarptautinėse ir nacionalinėse konferencijose, publikavo 29 mokslinius straipsnius, taip garsindamas Klaipėdos universitetą, gimtąjį miestą ir Lietuvą.

Vestina Gustienė

Klaipėdos universiteto absolventė, savo veiklomis prisidedanti prie Klaipėdos jūrų pramonės pažangos, žiedinės ekonomikos technologijų vystymo bei energetinių išteklių tausojimo. Jos interesų kryptis - adityvioji gamyba arba 3D metalo spausdinimas - gali sudominti investuotojus, kurti naujas darbo vietas, didinti darbo našumą, trumpinti tiekimo grandines. Šiuo metu Vestina įgytas žinias taiko unikalių, aukštos kokybės stiklo konstrukcijų gamyboje, kurių dalis yra skirta laivams įrengti. Vestina kartu su UAB „Glassbel Baltic“ komanda šiuo metu dirba projektuose, garsinančiuose ne tik Klaipėdos, bet ir Lietuvos vardą visame pasaulyje.

Laima Akstinaitė

Klaipėdos jaunimo teatro aktorė, kurios aktorinis meistriškumas pelnė ne vieną apdovanojimą teatre bei kine. Nuo 2018 m. trejus metus iš eilės Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje gauti įvertinimai už aktualios temos įtaigumą, sėkmingą aktorinį duetą bei geriausio antro plano aktorinį darbą. 2022 m. jaunoji aktorė pelnė „Sidabrinės gervės“ kino apdovanojimą už metų geriausią antraplanį vaidmenį filme "Bėgikė. Nuo 2018 m. Laima kartu su kolega Klaipėdoje veda teatro studijos užsiėmimus jaunimui.

Kristina Pišniukaitė-Šimkienė

Klaipėdos universitete studijavusi rekreaciją ir turizmą, išbandžiusi savo jėgas komunikacijos srityje, Kristina pasuko maisto tinklaraštininkės ir knygų autorės keliu. Jai teko išbandyti save įvairių restoranų veikloje. Laisvalaikiu skaitant įvairias kulinarijos knygas, tinklaraščius bei mokantis maisto gamybos meno Kristinai gimė mintis sukurti savo tinklaraštį „Ant medinės lentelės“. Jaunosios kulinarės veikla jau yra pelniusi pripažinimą visoje Lietuvoje - jos receptus ir patarimus seka ne vienas lietuvis.

Henrikas Daugintis

Iš Klaipėdos kilęs menininkas, savo darbais jau beveik dešimtmetį puošiantis įvairių lankytinų vietų sienas. Pagrindinė Henriko aistra - tatuiruočių menas. Jaunasis menininkas aktyviai įsitraukia į įvairias socialines akcijas įtraukdamas skirtingas socialines grupes - „Geri darbai nediskriminuoja!“

Benas Volodzka

Klaipėdos miestiečių draugijos pirmininkas, aktyviai puoselėjantis ir saugantis Mažosios Lietuvos istorinę atmintį bei Klaipėdos kultūros paveldą. Jaunuolis pasižymi savo aktyvia pilietine veikla Klaipėdos krašte.

Sidebar placeholder