Klaipėdiečiai grožisi pražydusiomis sakuromis: pamatykite vaizdus

Klaipėdoje jau kvepia pavasariu: buvusioje nenaudojamoje užžėlusioje teritorijoje, šalia Žvejų rūmų nuo Naikupės gatvės pusės, pernai atverta nauja poilsio erdvė – Sakurų parkas - jau sužydėjo.

Klaipėdiečiai grožisi pražydusiomis sakuromis

Klaipėdiečiai šioje vietoje renkasi su šeimomis, grožisi akiai mielais vaizdais, fotografuoja, filmuoja ir dalijasi akimirkomis socialiniuose tinkluose.

Naujienų portalas VE.lt dalijasi pirmadienį užfiksuotais vaizdais.

Priminsime, kad 2023 metų birželį atvero Sakurų parko projektuotojai savo sprendiniais siekė sukurti japonų tradiciniam sodui būdingą atmosferą – erdvę, kurioje gyvenimo tempas sulėtėja, patiriamas harmonijos su gamta jausmas.

Parke suformuotos žaliosios paaukštintos salos, kuriose pasodintos 57 sakuros, 40 kalninių ir juodųjų pušų, kiti dekoratyvūs medžiai ir krūmai.

Siekiant natūralumo, takai suplanuoti netaisyklingos formos, iš atidengto betono, kiti takai – iš šviesiai pilkos spalvos skaldytų akmens plokščių.

Sakurų parkas suformuotas japoniško sodo motyvais, todėl naudojami būdingi japoniškam sodui elementai: akmenys, vanduo, visžaliai augalai. Pagrindinis parko akcentas – vandens telkinys su jame suformuota salele ir akcentu – bonsai medeliu.

Kitas išsiskiriantis parko akcentas – nuo Taikos prospekto gerai matomi įėjimo „Torii" vartai, pagaminti iš vientisos akmenmedžio (Iroko) medienos.

Įrengtos trys patogios vaikų žaidimo aikštelės, poilsio zonose pastatyti 35 mediniai lauko suolai ir 5 stalai su suolais iš tropinės medienos.

Parko pakraštyje įrengtas stacionarus tualetas, užpiltas žemėmis iš trijų pusių, taip suformuojant kalvelę, kurios apdailai panaudota tropinė akmenmedžio mediena.

Šalia patekimo į parką nuo Naikupės g. pusės pastatyti dvipusiai dviračių stovai, nes parke eismas dviračiais ir paspirtukais nenumatomas.​

VE.lt jau rašėme, kad Sakurų parko įrengimo vertė – 1,289 min. eurų. Panašu, kad šis parkas tampa klaipėdiečių traukos centru.

Pauliaus Matulevičiaus video ir nuotraukos

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder