Vasarą Klaipėdos laukia dar vienas šventinis savaitgalis

(1)

Birželio 27-30 dienomis klaipėdiečių ir miesto svečių lauks ne tik penktą kartą į uostamiestį grįžtantys didieji „The Tall Ships Races“ burlaiviai, bet ir jubiliejinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis bei „Lauksnos“ - renginiai kultūros paveldui įprasminti.

Vakar visi šie renginiai pristatyti specialioje spaudos konferencijoje Šiauriniame rage.

Burlaiviai sugrįžta

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus ne tik džiaugėsi tokia renginių gausa, bet ir teigė, kad miestui teko nemenkas iššūkis tam pasiruošti.

Anot VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorės Eglės Šulskės, pirmą kartą istorijoje Klaipėdai patikėta tapti „The Tall Ships Races“ regatos starto uostu.

"Ši atsakomybė - tai didelis tarptautinės jūrinės bendruomenės įvertinimas Lietuvai. Jūrinę kultūrą puoselėjančio renginio metu Klaipėdoje tikimasi sulaukti pusšimčio didžiausių ir įspūdingiausių pasaulio, tarp kurių ir tokie egzotiniai kraštai kaip Ekvadoras ar Brazilija. Iš viso į lenktynėse dalyvaus 46 laivai iš 14 skirtingų šalių. Klaipėdos uoste pradėję kelionę didieji burlaiviai vyks iš anksto Baltijos jūroje numatytu maršrutu, aplankydami Helsinkį, Taliną, Turku, Mariehamną, Ščeciną“, - spaudos konferencijoje sakė E. Šulskė.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas teigė, kad laivų lenktynės yra didžiausia dovana uostui ir miestui.

„Paprastai uostas yra įvardijamas kaip namai laivams. Mes suprantame, kad tie namai, į kuriuos ateina svečiai turi būti švarūs ir pasiruošę svečių priėmimui, kad iš čia jie išsivežtų pačią geriausią emociją. Mes esame tam pasiruošę ir susidėlioję, kad pamainose būtų daugiau žmonių“, - sakė A. Latakas.

„The Tall Ships Races“ lenktynėse turėtų dalyvauti apie 700 laivų įgulos narių.

Šalia laivų - gausa šviesulių

Klaipėdos etnokultūros centro direktorė Nijolė Sliužinskienė sakė, kad paskutinį birželio savaitgalį Klaipėdoje bus ne tik daug laivų, bet ir daug šviesų dėl vyksiančio nematerialaus paveldo festivalio „Lauksnos“ (prūsiškai - šviesuliai. Aut. pastaba), kuriame bus pristatomos Maroko, Meksikos, Sakartvelo, Portugalijos, Čekijos, Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Lietuvos UNESCO nematerialaus kultūros paveldo tradicijos.

„Šviesulių mes turėsime per keturis šimtus, kurie pristatys per trisdešimt vertybių iš dešimties šalių, įtrauktų į UNESCO apsaugos konvencija reglamentuotus sąrašus bei Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo sąvadą“, - sakė N. Sliužinskienė.

Šio festivalio metu renginiai vyks Danės kratinėje, Meno kieme, Laikrodžių muziejuje ir kitose miesto vietose.

Džiazo perlai

Pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė sakė, kad jubiliejinis renginys nekonkuruos su kitais savaitgalio šventiniais įvykiais.

„Aš tikrai nemanau, kad mes turime konkuruoti tarpusavyje. Vienintelis mūsų visų tikslas - pritraukti kuo daugiau žmonių į Klaipėdą ir taip garsinti jos vardą. Manau, kad džiazo skambesys neprapuls kitų mieste vykstančių renginių gausoje. Vis gi publika yra skirtinga tiek džiazo, tiek “Lauksnų„, o burlaivių lankymas vyks visą dieną“, - teigė I. Griubliauskienė.

Ji džiaugėsi, kad festivalis gyvuoja jau trisdešimt metų ir šiemet publikai pristatys daug džiazo žvaigždžių.

„Klaipėdos Teatro aikštėje džiazo gerbėjus savo pasirodymu džiugins charizmatiškoji, lietuvių kilmės JAV džiazo žvaigždė, “Grammy„ laureatė Nicole Zuraitis, grupė iš Kanados „My Son The Hurricane“, pasižyminti uraganiška energija bei populiariausias Italijos džiazo vokalistas Mario Biondi su grupe. Galime pelnytai didžiuotis, kad M. Biondi tarptautinio turo žemėlapyje yra ir Klaipėda“, - dalinosi I. Grubliauskienė.

Festivalio vadovė legendinę britų grupę „Incognito“ įvardijo kaip vieną šių metų festivalio perlų, kurie beveik pusę amžiaus išlaikė populiarumą, pelnė daugybę apdovanojimų ir užkariavo ne vienos kartos melomanų širdis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder