A. Dulkys: artimiausiu metu visa Lietuva gali tapti „juodos zonos“ teritorija (1)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neatmeta galimybės, kad artimiausiu metu visa Lietuva gali tapti „juodosios zonos“ teritorija. Ministro teigimu, blogėjanti epidemiologinė situacija matoma ne tik Vilniaus mieste, pesimistinės prognozės gresia ir Kauno miestui.

„Situacija nėra gerėjanti, atvejų skaičius stabiliai auga, teigiamų tyrimų procentas išlieka stabiliai aukštas, beveik 12 procentų“, – antradienį po neformalaus Vyriausybės pasitarimo kalbėjo sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

Pastarąją savaitę ženkliai išaugęs hospitalizuotų žmonių skaičius Vilniaus mieste bei blogėjanti situacija kituose miestuose, ministro teigimu, kelia prielaidą, kad artimiausiu metu visa Lietuva galimai nusidažys juoda spalva.

„Vertinant tendencijas, per 7-10 dienų jau turėsime “juodojoje zonoje” visą Lietuvą”, - prognozavo A. Dulkys.

„Vėl turime keturženklį skaičių, vėl beveik 1000 hospitalizuotų asmenų, sunkiausia situacija yra Vilniuje, per savaitę pakilo beveik 30 procentų hospitalizuotų žmonių skaičius. Kaune situacija taip pat pradėjo blogėti“, – akcentavo sveikatos apsaugos ministras.

A. Dulkio teigimu, net 40 procentų fiksuojamų viruso atvejų yra tarpsimtomiai ir tai yra rimtas rodiklis, kad reikia testuotis.

„Nerimą kelia tai, kad teigiamų atvejų tarpsimtominių pacientų yra apie 40 procentų. Tai reiškia, kad koronavirusas pradeda dominuoti tarp simptomus jaučiančių asmenų. Tai yra labai rimtas signalas, taigi reikia visiems testuotis, tai yra vienas iš viruso plitimo mažinimo būdų“, – sakė A. Dulkys.

Živilė Banytė (ELTA)

Raktažodžiai
Cia viskas, del testu.
Dulkys, 2021-04-06 13:32
Sidebar placeholder