Kam reikalingas galimybių pasas? (4)

Nuo gegužės 24 d. Lietuvoje pradės galioti galimybių pasas. Teiravomės Klaipėdos krašto žmonių, ką jie mano apie jį: ar jis nėra perteklinis dalykas turint omenyje, kad Europos Sąjunga (ES) darys vadinamąjį žaliąjį, arba skaitmeninį, imuniteto pasą, ar jie jo nori ir kur pirmiausia ketina juo pasinaudoti.

Antanas BAUŽA, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento direktorius

Bauza

Palaikau tą idėją, svarbiausia, kad žmonės vakcinuotųsi ir mes įveiktume tą bėdą. Galimybių pasas žmonėms, kurie bus pasiskiepiję ir įvykdę kitas sąlygas, suteiks tam tikros laisvės. Jie galės keliauti, bendrauti, užsiimti verslu. Žinoma, tas pasas turi būti apsaugotas, kad jo negalėtų įsigyti bet kas, neįvykdęs jokių sąlygų.

Kol kas dar nežinia, kaip greitai tokį pasą turės ES, nes jos mechanizmai sukasi gana lėtai. Lietuva tai padarys greičiau ir turės tam tikrą pranašumą - bus galima atlaisvinti karantiną tam tikrose srityse.

Vaidotas DAPKEVIČIUS, architektas

Dapkevičius

Vertinu skeptiškai. Ir pavadinimas „pasas“ kažkoks nekorektiškas. Kitas dalykas, jis įveda segregaciją, visuomenės dalijimą į vienokius ir kitokius žmones. Tai ne pati geriausia idėja, juo labiau kad turėdami tą pasą žmonės vis tiek bus galimi užkrato nešiotojai. Dar ir ES planuoja, tai bus pasas ant paso ir vis tiek turėsi tikrintis ir kaukę užsidėti. Koks tokio paso įvedimo tikslas, nežinau, gal žengiamas toks desperatiškas žingsnis norint žmones paskatinti skiepytis. Vienas visuomenės veikėjas, kuris persirgo ta liga, sako turintis galimybę 180 dienų pasiimti tą pasą, bet to nedarysiąs iš principo ir neisiąs į tas įstaigas, kurios jo reikalaus. Tokia jo pilietinė pozicija.

Jūratė KAVALIAUSKIENĖ, Eduardo Balsio menų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Dailės skyriui

Kavaliauskienė

Neturiu griežtos nuomonės. Ne tas galvoje. Buvo dvyliktokų egzaminas, mes su kolegomis džiaugiamės mokinių darbais. Jie visus metus dirbo nuotoliniu būdu ir puikiai susitvarkė, IT technologijas kaip riešutukus kramto ir vargo nemato. Aš pandemiją matau ir iš gerosios pusės - žmonės išmoko gyventi su technologijomis.

Mano nuotaika gera, norisi sakyti: „Laisvę papūgoms.“ Pavasaris, karantinas į pabaigą. Mes pasiskiepiję, mūsų dvyliktokai pasiskiepiję. Aš už tai, kad žmonės apskritai turėtų kuo daugiau galimybių grįžti į normalų gyvenimą. Turėtų būti mažiau pykčio, blogų žinių, pseudoinformacijos, melagienų. Reikia džiaugtis gyvenimu, normaliai dirbti ir gyventi.

Alvydas ZIABKUS, žurnalistas

Ziabkus

Tų privilegijų norėčiau (juokiasi). Jeigu tas galimybių pasas būtų buvęs pradėtas išduoti tik pradėjus skiepyti, tada gal turėtų prasmę. Jį vertinu skeptiškai vien dėl to, kad iš principo jis yra pavėluotas. Žadama pradėti masinę vakcinaciją, tad praktiškai už kokių poros mėnesių visi Lietuvos gyventojai turės tuos galimybių pasus. Jo nauda abejotina, juo labiau kad neaišku, ką tas pasas leis daugiau nei tiems, kurie nepasiskiepys.

Galimybių pasas yra devalvuojamas ta prasme, kad jį gauna ir pasiskiepiję, kurie įgyja ilgalaikį imunitetą, ir tie, kurių testas neigiamas. Ar tokiems pasas galios tik dvi paras? Tas ES pasas, kuris turėtų atsirasti birželį, duos praktinės naudos, suteiks kažkokių galimybių keliaujantiems. O kokia bus praktinė galimybių paso nauda, lieku nesupratęs.

Rima PETRAUSKYTĖ, grupės „Mango“ dainininkė

Petrauskytė

Jis manęs tikrai nedžiugina, vertinu kaip vieną iš eksperimentų. Mūsų pirminis planas buvo pažaboti virusą, kad žmonės nesirgtų ir nemirtų. Nemanau, kad galimybių pasas yra su tuo susijęs. Nebent norima, kad kuo daugiau žmonių skubėtų skiepytis. Man galimybių pasas sukelia sumaištį, o ne džiaugsmą ir euforiją. Jis yra dviejų karantinų pasekmė.

Manau, jeigu mes visi sąžiningai būtume laikęsis karantino reikalavimų, nebūtume priėję prie tokio dalyko kaip galimybių pasas. Jis kaip kažkoks gelbėjimosi šiaudas, kuris galbūt kažkam atvers kelius, kažką privers „priimti“ skiepą, kurio jis galbūt nenori. Tikrai yra žmonių, kurie per visą karantiną saugojosi, kad išvengtų tos ligos ir galbūt skiepų, o dabar, ko gero, jų neišvengs.

Saulius LIEKIS, socialinių darbuotojų atstovas

Liekis

Manau, galimybių pasas yra labai svarbus verslininkams, tiems, kurie turi barus, restoranus. Jis galėtų būti kaip viena iš galimybių siekiant nenumarinti šios veiklos. Galimybių pasas - kaip ir vienas iš šansų. O ar reikalingas kitiems dar vienas pasas? Nors gal jis paskatins žmones skiepytis. Žmonių diskriminacijos dėl to paso neįžvelgiu. Tuo pasu galėsi pasinaudoti eidamas į kokius nors kultūrinius renginius, į spektaklius. ES pasas, kurio reikės keliaujant, ko gero, iš tikrųjų duos daugiau naudos.

Jevgenij SOKOLOV, verslininkas

Sokolov

Manau, kad tokio dokumento atsiradimas yra reikalingas ir sveikintinas. Tik šiuo metu trūksta aiškios informacijos, kaip sistema veiks ir kokias tiksliai galimybes šis dokumentas suteiks jau nuo gegužės 24 d., kokios numatomos tolesnės galimybės, nes verslui būtina ruoštis iš anksto, nekalbant apie tai, kad dideli renginiai planuojami net keleriems metams į priekį. Manau, kad dauguma pasisakančiųjų prieš galimybių pasą yra tie žmonės, kurie neplanuoja naudotis jo teikiamomis galimybėmis.

Pagal mano turimą informaciją, ES imuniteto pasas skirtas kelionėms ir nereglamentuoja tų klausimų, kuriuos reglamentuoja galimybių pasas. Šiuo metu atsižvelgiant į vis dar galiojančius karantino ribojimus ir epidemiologinę situaciją absoliutus draudimas imtis veiklos net ir persirgusiems, pasiskiepijusiems arba turintiems neigiamą testą man atrodo labiau diskriminuojantis nei galimybės suteikimas naudotis paslaugomis tiems, kurie to nori ir sutinka laikytis taisyklių.

na ir kurioj šalyje jis dar pripažintas?????
mb, 2021-05-26 19:08
Eilinė pinigų grobstymo afiora,o siaip 200 procentų viskas baigsis su pasais ,kaip sprogės burbulas.
Lordas, 2021-05-23 16:50
Valgyti neprašo. Pasiėmiau ir tegu riogso, jei kas klaus - bus po ranka telefone.
Kilus ir Gugis, 2021-05-23 11:48
Sidebar placeholder