Laurynas Kasčiūnas teigia gavęs karinį patarimą trauktis iš Otavos konvencijos: atėjo laikas aiškiam veiksmų planui
(3)Todėl konservatorius ragina ministeriją jau baigti diskusijas ir parengti konkretų pasitraukimo iš konvencijos planą.
„Aš turiu karinį patarimą savo elektroniniame pašte. Tai man sunku pasakyti, kas yra oficialus karinis patarimas: ar turi būti įrištas, įsegtas – aš nežinau. Bet, man atrodo, jis yra akivaizdus“, – pirmadienį Seime surengtos spaudos konferencijos metu teigė L. Kasčiūnas.
„Kariuomenės vadas yra apsakęs, kad tai atriš rankas – tai ir yra karinis patarimas“, – pridūrė jis.
Todėl opozicijai priklausantis politikas ragina valdančiuosius parengti pasitraukimo iš Otavos konvencijos planą.
„Gerai, kad diskusija prasidėjusi, bet dabar jau ateina turbūt laikas nebe tik klausimo diskusijai, bet ir (laikas – ELTA) aiškiam veiksmų planui“, – pabrėžė konservatorius.
Diskusiją dėl Lietuvos pasitraukimo iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos anksčiau teigė palaikanti krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė. Visgi ministrė tikino dar laukianti karinio patarimo.
Savo ruožtu Lietuvos kariuomenės vadas Raimundas Vaikšnoras tikino pritariantis pasitraukimui iš priešpėstines minas draudžiančios Otavos konvencijos.
„Jeigu yra politinė valia tai padaryti, aš tiktai už, nes tai mums atriša rankas“, – sakė R. Vaikšnoras.
1999 metų Otavos konvenciją, kuria siekiama eliminuoti priešpėstines minas, yra pasirašiusios daugiau kaip 160 šalių, įskaitant daugumą Vakarų valstybių. Jos įsipareigojo nenaudoti, nekurti, negaminti, neįsigyti, nekaupti, nelaikyti ir neperduoti priešpėstinių minų.
Praėjusių metų liepą Seimas nusprendė denonsuoti Oslo konvenciją, draudžiančią kasetinių šaudmenų naudojimą. Galutinai iš šios konvencijos Lietuva pasitrauks šių metų kovą.
Lietuvai pasitraukus iš šios tarptautinės sutarties, neliks ribojimų įsigyti, kaupti, o karo atveju prireikus – ir panaudoti kasetinius šaudmenis.
Rašyti komentarą