Vežėjai atsisakė beveik pusės autobusų reisų

Tarpmiestiniai autobusai kursuos įprastai, galios visos lengvatos – LTSA

Kovo 31-ąją pasibaigus tolimojo susisiekimo vežėjų sutartims, bet dar neįsigaliojus Kelių transporto kodekso pataisoms, sutartys pratęstos automatiškai, todėl nuo balandžio 1-osios tarpmiestiniai autobusai kursuoja įprastai, galioja ir visos keleiviams numatytos lengvatos, teigia Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atstovė. 

Kaip BNS teigė Eglė Kučinskaitė, automatinis sutarčių pratęsimas numatytas kodekse, jo pataisas praėjusią savaitę priėmė Seimas ir jas jau pasirašė Lietuvos prezidentas.

„Pats kodeksas numato, kad sutartys pratęsiamos automatiškai, papildomai su vežėjais LTSA jų tęsti nereikia“, – sakė E. Kučinskaitė.

LTSA duomenimis, praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje buvo 260 tolimojo susisiekimo maršrutų, kuriuos aptarnavo 35 įmonės, su jomis kas penkerius metus būdavo pratęsiamos sutartys.

Dabartinės administracijos ir bendrovių sutartys baigėsi kovo pabaigoje, o kodekso pataisose numatytos sąlygos įsigalioja nuo liepos. 

E. Kučinskaitė teigia, kad nuo balandžio iki liepos galios ir visos keleiviams numatytos lengvatos.

„Žmonėms su negalia, senjorams, studentams, mokiniams – viskas galios“, – BNS sakė E. Kučinskaitė.

Kelių transporto kodekso pataisų, numatančių tolimojo susisiekimo autobusais rinkos pertvarkymą, prireikė norint  atverti paprastesnes galimybes į rinką patekti naujiems vežėjams, jos įveda naujus reikalavimus tarpmiestinius maršrutus aptarnaujantiems vežėjams, o rinkos senbuviams numato pusantrų metų pereinamąjį laikotarpį prisitaikyti prie pokyčių.

Reformos rinkoje prireikė Konkurencijos tarybai paskelbus, kad šiame versle trūksta konkurencijos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder