Vandenyno dugne rasta „uždelsto veikimo bomba"

Prie Kalifornijos krantų rastas milžiniškas cheminių atliekų sąvartynas - dešimtys tūkstančių statinių su DDT - vienu iš geriausiai žinomų sintetinių pesticidų.

Pasak šią vietą radusių mokslininkų, nemažą dalį statinių jau paveikė sūrus vanduo. Kitos, prieš pusšimtį metų siekiant jas greičiau paskandinti, buvo pradurtos tyčia.

Bendras šiame rajone esančių pavojingų konteinerių kiekis, specialistų vertinimu, gali siekti iki pusės milijono.
Pasak Eriko Terilo (Eric Terrill) iš Skripso okeanografijos instituto, juos nemaloniai nustebimo milžiniškas sąvartyno dydis.

„Kita vertus, pradėję nagrinėti istorinius dokumentus, mes priėjome išvados, kad statines vandenyne galėjo skandinti kiekvieną mėnesį ir tai tęsėsi dešimtmečiais, tad tokios apimtys yra visiškai suprantamos", - sakė jis.

Spėjama, kad statinės su pesticidais buvo pradėtos skandinti aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje kai JAV valdžia uždraudė naudoti DDT.

Būtent Kalifornijos pakrantėje buvo įsikūrusi didžiausia šių chemikatų gamykla. Mokslininkų vertinimu, pesticidus uždraudus, dalis gamyklos produkcijos buvo paskandinta, dalis - supilta į kanalizaciją, kuri suteka į tą patį vandenyną.

Vandenyno dugne rasta „uždelsto veikimo bomba"

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder