Planus susidėliojo policija
„Kurortinio sezono atidarymo dienomis, o ir paskui mieste numatyta daug nemokamų renginių, vadinasi, žmonės bus tiek finansiškai, tiek psichologiškai stabilūs, todėl manau, kad mūsų paslaugų neprireiks“, – optimistiškai nusiteikęs pajuokavo Palangos miesto policijos komisariato vadovas Algirdas Budginas.
Bet jis tuoj pat pridūrė: situacija stebima, užtikrinti viešąją tvarką pasiruošta, karštesni „taškai“ pareigūnams žinomi. Kaip kasmet, ir šią vasarą Palangai talkins pajėgos iš kitų šalies savivaldybių, Viešojo saugumo tarnyba, rėmėjai. Anot komisaro, bus padaryta viskas, kad vietiniai gyventojai jaustųsi ramūs, o atostogautojai nenukentėtų nei finansiškai, nei kaip kitaip ir namo išvažiuotų su šypsenomis.
Beje, buvusiam viršininkui Arūnui Pužauskui perėjus dirbti į Klaipėdos apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrių, jau nuo šio ketvirtadienio, gegužės 30-osios, A. Budginas viršininko pareigas pradėjo Kretingos rajono policijos komisariate, iš kur sėkmingai ir kilo karjeros laiptais.
Drono reikia ir Šventajai
Palangos gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas pastebėjo, kad poilsiautojai vis labiau sąmoningėja, triukšmadarių, girtaujančių ar netinkamai prie vandens besielgiančiųjų – vis mažiau, o jeigu tokių pasitaiko, iš paplūdimių dažniausiai pavyksta išprašyti geruoju, policijos, su kuria gelbėtojai bendradarbiauja ranka rankon, dažnai trukdyti nereikia.
Gelbėtojų vadas pasidalino puikiu darbo rezultatu: praėjusią vasarą jūroje nenuskendo nė vienas žmogus. Tiesa, iki nelaimės nedaug trūko 26-iems, tarp jų trims vaikams, bet visus pavyko išgelbėti, reanimuoti ir perduoti medikams.
Dviejų nelaimėlių gyvybes išsaugoti padėjo už keliolika tūkstančių eurų įsigytasis dronas – lėmė greitis: per kelias sekundes pasiekė skęstančiuosius ir numetė gelbėjimosi ratą. Dar vieną tokį pat droną šiuo metu planuojama pirkti ir eksploatuoti Šventosios paplūdimyje.
Palangos gelbėjimo stotis darbą pradėjo gegužės 15-ąją ir tęs iki rugsėjo 15-osios. Visi 19 postų bus atidaryti nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios. Daugelis gelbėtojų – senbuviai, iš viso jų dirbs 58.
Tualetų – daug, ateityje bus dar daugiau
Miestui iš viso tvarkyti priklauso apie 23 km paplūdimių. Per vasarą kasdien komunalininkai iš ten šiukšlių ir įvairių buitinių atliekų išveža vidutiniškiai apie 2 t, arba 60 t per mėnesį 2022-aisiais kasdien būdavo išgabenama po 1,5 t. Smėliui valyti, infrastruktūrai įrengti ir prižiūrėti iš biudžeto skiriama beveik 300 tūkst. Eur.
Paplūdimiuose ir priekopėse šiemet pastatyta 14 viešųjų konteinerinių tualetų, tad iš viso kurorte veiks 34, jiems eksploatuoti ir prižiūrėti numatyta 350 tūkst. Eur.
Be to, kaip sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus, rengiama dokumentacija, ir per artėjančius dvejus trejus metus Savivaldybė pasiruošusi įgyvendinti didžiulio masto projektą – paplūdimiuose atsiras naujo stiliaus, kitokio architektūrinio sprendimo laikinų lauko kavinukių su juose integruotais viešaisiais tualetais.
O ir senieji mieste, įskaičiuojant Meilės alėjoje esantį pagrindinį, bus rekonstruoti, taps šiuolaikiškesni, taip pat bus pastatyta naujų. Viso projekto vertė – apie 2 mln. Eur. Šiuos tualetus – jie veiks kur kas ilgiau negu vasarą – eksploatuos verslas, o infrastruktūra rūpinsis Savivaldybė
Rašyti komentarą