Nausėda ir Bukarešto devyneto vadovai Varšuvoje susitiks su Bidenu, NATO vadovu

Prezidentas kviečiasi partijų atstovus aptarti sklandžiam Seimo darbui

Prezidentas Gitanas Nausėda ateinantį pirmadienį su partijų atstovais bandys rasti išeitis iš konflikto tarp valdančiųjų ir opozicijos, boikotuojančios Seimo darbą.

„Po pokalbio su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen prezidentas pirmadienį kviečia į susitikimą parlamentinių partijų atstovus tolimesniam sklandžiam Seimo darbui aptarti“, – BNS penktadienį sakė šalies vadovo atstovas Ridas Jasiulionis.

Susitikimas Prezidentūroje vyks prieš dialogo grupės, kurią sudaro valdančiųjų ir opozicijos atstovai, posėdį.

Šią savaitę G. Nausėda metiniame pranešime Seime sakė pasigendantis politinės kultūros, apgailestavo dėl politikų nesusikalbėjimo ir teigė, kad jo, kaip šalies vadovo, pareiga yra padėti dialogui.

Konfliktas tarp parlamentarų kilo Seimui svarstant opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui.

Šiems pasipiktinus valdančiųjų sušauktu nenumatytu posėdžiu, mažumos atstovai paliko Seimo salę ir nuo birželio 8 dienos posėdžiuose nedalyvauja, išskyrus registraciją ir darbotvarkės tvirtinimą. 

Priekaištaujanti, kad jos balsas nėra girdimas, opozicija parengė infliacijos padarinius gyventojams turinčių mažinti priemonių planą. 

Jame numatytos įvairios pridėtinės vertės mokesčio lengvatos, didesnis neapmokestinamųjų pajamų dydis, mažesni akcizai kurui ir didesnės pensijos.

Valdantieji Seime turi 74 balsus, opozicija – 67.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder