skyrybos

Ar yra gyvenimas po skyrybų?

Po skyrybų yra ne tik gyvenimas, bet ir visiškai naujas pasaulis. Tačiau ne visi taip mano.

Nes kol ateina tas „visas pasaulis", reikia praeiti tam tikrą kovos, bejėgiškumo, liūdesio ir susitaikymo kelią. Net jei esate iniciatorius, vis tiek bus jausmų spektras. Tas pats liūdesys, diskomfortas, persitvarkymas.

Kiekvienas iš mūsų turi prisirišimą ir prisirišimo tipas kiekvienam skirtingas, bet jis yra. Nes prisirišimas - tai emocinis ryšys tarp žmonių, kuris susiformuoja artimos sąveikos procese.

Giliausios priežastys, dėl kurių vienam žmogui reikia kito žmogaus globos ir apsaugos, glūdi žmogaus prigimties ypatumuose. Kūdikiui pagrindinis poreikis yra motinos emocinė parama ir apsauga.

Suaugusieji, užmezgę tarpusavio santykius, turi panašią motyvaciją:

Siekti būti poroje ir jaustis patogiai, kai partneris yra šalia. Patiria stresą, nerimą ir vienatvę, kai mylimas žmogus yra toli.

Taigi, net jei santuokoje buvote nelaimingi - po skyrybų patirsite atvirą ar foninį to žmogaus trūkumą. Kaip sakome, įprotis yra subtilus dalykas.

Visus mūsų jausmus ir išgyvenimus, kylančius bet kokia proga, svarbu išgyventi. Suteikite jiems teisę būti. Nelaikykite jų savyje.

Tačiau kodėl vieni žmonės ilgus metus liūdi, o kitiems atsiveria šis naujas pasaulis?

Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, kaip sakoma, nuo žmogaus istorijos.

Kokia vaikystėje patirta išsiskyrimų patirtis. Kas poroje priėmė sprendimą išsiskirti. Kokį prisirišimo tipą turi abu partneriai.

Nuo amžiaus. Asmens psichotipas. Dvasingumo ir sąmoningumo lygis. Skyrybos arba išsiskyrimas po ilgų santykių kiekvienam duodamas skirtingai.

Kas trukdo atsigauti po išsiskyrimo?

Sunkiau gyventi tiems žmonėms, kurie draudžia sau jausti visus kylančius jausmus. Paprastai tokiems žmonėms vaikystėje buvo draudžiama rodyti daug jausmų arba šeimoje nebuvo priimta būti jausmingiems.

Sąmoningumo lygis turi tiesioginės įtakos šio laikotarpio gyvenimui. Kiekvienam iš mūsų labai svarbus suvokimas, kad galime būti nemylimi, galime būti neišrinkti, galime nustoti save mylėti.

Tai taip pat yra normalu. Juk mes irgi galime nemylėti. Net patys sau negalime garantuoti, kad sugebėsime ištverti mylėdami žmogų visą likusį gyvenimą. 

Nesaugumo jausmas ir netvirtos vidinės atramos.

Orientacija į visuomenę. (Ką žmonės pasakys).

Neigiamas mąstymas apie save ir neigiamos nuostatos.

Nenoras gyventi savo naują gyvenimą. Tai susiję su atsakomybe.

Apmaudas. Dažnai būna taip, kad būdami poroje priprantame prie atsakomybės pasidalijimo. Po skyrybų daug ką tenka daryti vienam. Kartais net mokytis, kaip tai daryti.

Tai yra atsakomybės dalis. Ir tai ne visada norisi daryti arba tai daryti sunku. (Pavyzdžiui: žmona mokėjo už komunalines paslaugas. Maisto gaminimas. Valymą ir pan.

Po skyrybų vyrui sunku tai daryti. Vyras nupirko maisto produktų, išsprendė visus automobilio remonto, padangų keitimo sezono metu klausimus. Jis uždirbdavo pagrindines šeimos pajamas.

Žinoma, pirmą kartą po skyrybų - daug naujų dalykų, ne visada malonių. Ne tik jausmų, emocijų, išgyvenimų. Šį laikotarpį reikia išgyventi. Save gelbėti visais tinkamais būdais. Įsileisti į savo gyvenimą tai, ko ilgai sau neleidote. ( Nauja veikla, pomėgiai, naujas gyvenimo būdas, naujos pažintys).

Skyrybos arba išsiskyrimas yra toks pat natūralus procesas, kaip ir santykių ar santuokos pradžia. Kaip gyvenimas ir mirtis. Tai normalu. Yra gyvenimas po skyrybų! Tačiau turite to iš tikrųjų norėti.

Tai tarsi naujo gyvenimo skyriaus pradžia. Mums labai sunku išeiti iš ilgalaikių santykių. Įprotis, emocinis prisirišimas, vaikystės deficitai, požiūris. Visi šie dalykai apsunkina išsiskyrimą. Atsiskyrimas.

Panašią būseną patyrėme, kai buvome atitolę nuo tėvų. Tačiau prisiminkite, kas tuo metu padėjo? Noras ir susidomėjimas savo tolesniu laisvu gyvenimu. Būtent susidomėjimas tyrinėjimais ir savęs, savo ypatumų pažinimu kurstė motyvaciją ir užsidegimą tolesniam gyvenimo etapui.

Tas pats principas ir skyrybų atveju. Jei atrasite šį susidomėjimą savo nauju gyvenimo skyriumi ir pradėsite veikti. Nuo ko pradėti! Nauji įpročiai! Naujas pomėgis, kurio seniai norėjote, arba kažkas, kas buvo pernelyg baisu ir nepasiekiama. Naujos žinios. Naujos pažintys.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder