Kas naujo šią vasarą Neringoje?

Pasauliniu mastu išsiskiriančiu kraštovaizdžiu garsėjanti Neringa sveikina vasarą ir kviečia į svečius užsukti visus, ieškančius išskirtinio poilsio galimybių. Šiais metais Neringoje – net kelios kurortinės naujovės.

Naujoje vietoje kiekvieną atvykstantį sveikina Neringos garbės piliečio menininko Eduardo Jonušo kūrinys - skulptūrinė kompozicija „Neringos vartai“.

Ant Meškos galvos kopos įkurdintas atnaujintas meno kūrinys atsiskleidė naujomis spalvomis ir šiandien primena Neringos karūną, kviečiančią stabtelėti išskirtinėje vietoje, džiuginančioje Baltijos jūros ir Kuršių marių panorama.

Net keli nauji pasirinkimai aktyvaus laisvalaikio mėgėjams

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai šią vasarą turėtų rinktis Juodkrantėje, kur bus galima išbandyti net kelias naujoves. Juodkrantės pajūryje esantį sporto aikštyną, sudarytą iš krepšinio, teniso ir mažojo futbolo aikštelių, papildė naujos kartos treniruoklių kompleksas.

Net devyniolika treniruoklių su reguliuojama apkrova suteiks galimybę stiprinti visą kūną. Tai vienas didžiausių atviroje erdvėje įrengtų treniruoklių kompleksų visoje Lietuvoje.

Jau šią vasarą krepšinį bus galima žaisti išskirtinėje vietoje – Juodkrantės pamaryje įrengtoje krepšinio aikštelėje, greta jos bus įrengta nauja aikštelė ir tinklinio gerbėjams.

Daugiau atokvėpio vietų

Neringa turės dar vieną apšviestą taką prie jūros – jau vyksta baigiamieji Juodkrantės sveikatingumo tako atnaujinimo darbai. Čia bus įrengtos pėstiesiems ir dviratininkams skirtos poilsio zonos su suolais, kviečiančios ilgėliau stabtelėti tikrai išskirtiniame Juodkrantės miške.

Jau šią vasarą bus galima naudotis atnaujintu Pervalkos molu, kuris bus pritaikytas romantiškiems pasivaikščiojimams ir pasisėdėjimams bei laivelių prisišvartavimui.

Gelbėtojų komandos Neringos paplūdimiuose darbą pradės antrąją birželio savaitę. Ir šiais metais net trys Neringos paplūdimiai – Nidos ir Juodkrantės centriniai bei Preilos - puošis tarptautiniu paplūdimių kokybės ženklu – mėlynosiomis vėliavomis. Vasariškais saulėlydžiais patogiai mėgautis galėsite nuo medinių pakopinių Juodkrantės centrinio paplūdimio bei Preilos terasų.

Šlovės take – nauji įspaudai

Šių metų renginių programos naujiena – birželio 14-16 dienomis vyksiantis legendinis festivalis „Benai, plaukiam į Nidą...“, kuriam šiais metais sukanka 30 metų.

Festivalio metu vyks iškilmės, skirtos naujiems įspaudams atidengti. Šlovės take – net keturi naujokai.

Gera žinia – jau pirmosiomis vasaros dienomis Juodkrantės gyvenvietę bus galima pasiekti visiškai nauju dviračiu taku. Norint dviračiu vykti iš Juodkrantės iki Pervalkos – teks luktelti iki rudens, kai bus baigti likusios dviračių tako atkarpos rekonstrukcijos darbai. Sklandus susisiekimas dviračiais tarp Pervalkos ir Nidos – išlieka.

Tam, kad svečių įvažiavimas į Neringą automobiliais būtų spartesnis ir sklandesnis, vietinę rinkliavą už įvažiavimą Neringos savivaldybė kviečia sumokėti iš anksto internetu: https://unipark.lt/ivaziavimas-i-nida/

Neringa kurorto gyventojams ir svečiams siekia suteikti visapusiškus patogumus, tad dėmesys skiriamas ir tokiems žemiškiems dalykams kaip stacionarių viešųjų tualetų tinklo vystymas. Įrengti trys nauji: ties taku į Parnidžio kopą (prie Neringos sporto mokyklos); Nidos Purvynės gatvėje, nuo kurios prasideda per visą Kuršių neriją einantis dviračių takas (ties žvejų sandėliu); Juodkrantės Žaliajame kelyje – prie universalaus sporto aikštyno.

Renginiai ir iniciatyvos renginių metams paminėti

O svarbiausia žinia: 2024-ieji Neringoje – Švyturių metai. Šią vasarą vyks pusšimtis renginių ir iniciatyvų, skirtų susipažinti su Nidos, Juodkrantės ir Pervalkos švyturiais.

Kurorto svečiai kur kas lengviau ras Nidos švyturį ir jam priklausantį pastatų kompleksą. Nuo šių metų visi jie - Švyturio gatvėje (toks pavadinimas suteiktas Taikos gatvės atkarpai).

Aplankyti Lietuvos pajūrio švyturius kviečia maršrutas-žaidimas „Švyturių takais“. Aplankę visus septynis švyturius ir surinkę tai patvirtinančius antspaudus, galėsite dalyvauti burtų traukime Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrų bei turizmo verslų įsteigtiems prizams laimėti.

Maršruto-žaidimo taisyklės ir organizatorių bei partnerių būstinės skelbiamos interneto svetainėje www.visitneringa.com

Neringos vasaros renginių kalendorius šiais metais ypač užimtas, o susipažinti su juo galite interneto svetainėje https://www.kulturossala.lt/

pervalkos-svyturys
Neringos savivaldybės nuotr. 2024-aisias, Švyturių metais, vyks pusšimtis renginių ir iniciatyvų, skirtų susipažinti su Nidos, Juodkrantės ir Pervalkos švyturiais.

Reikalingas turizmo informacijos specialistas

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila" kviečia į komandą turizmo informacijos specialistą vasaros sezonui.

Terminuota darbo sutartis nuo 2024-06-01 iki 2024-09-30.

Atlyginimas iki 1017 Eur (neatskaičius mokesčių).

Darbo pobūdis: organizuoti ir vykdyti turizmo informacijos bei turizmo paslaugas, tirti įstaigos teikiamų paslaugų turizmo srityje rinką, rūpintis atvykstančiųjų priėmimu, skatinti atvykstamojo ir vietinio turizmo plėtrą pristatant ir propaguojant Neringos kurorto ir Lietuvos turizmo išteklius.

Specialieji reikalavimai:

1. būtinas ne žemesnis kaip vidurinis išsilavinimas ir (ar) įgyta profesinė kvalifikacija;

2. praktinė ir teorinė turistinės veiklos organizavimo patirtis;

3. taisyklingai kalbėti lietuvių kalba ir mokėti anglų kalba B1 lygiu pagal Bendrųjų Europos kalbų metmenų kalbos mokėjimo lygių sistemą;

4. mokėti dirbti kompiuteriu „MS Office“ programiniu paketu;

5. būti diplomatiškas, patikimas, sąžiningas, produktyvus ir kruopštus, pasiruošęs bendradarbiauti, turėti gerus bendravimo įgūdžius, sugebėti dirbti savarankiškai ir komandoje;

6. būti susipažinęs su Kuršių nerijos turizmo ištekliais ir paslaugomis, Lietuvos turizmo ištekliais, turizmo veiklą reguliuojančiais įstatymais ir kitais norminiai aktais, raštvedybos pagrindais, saugos ir sveikatos darbe, priešgaisrinės saugos, elektros saugos reikalavimais, Lietuvos Respublikos teisės aktais reglamentuojančiais kasos darbo organizavimą ir kasos operacijų atlikimo taisykles ir jų griežtai laikytis, piniginių ženklų patikrinimo būdais.

Darbo laikas – 40 val. darbo savaitė pagal grafiką nuo pirmadienio iki sekmadienio.

Darbo vieta – Turizmo informacijos centras Nidoje.

Administracijos adresas - Taikos g. 11/2, Neringa, Nida LT 93121.

Gyvenimo aprašymą (CV), pažymint į kokias pareigas pretenduojama, prašome siųsti el. p. [email protected] iki 2024-05-28.

Sakralinės muzikos festivalis „Laudate Dominum 2024“

Gegužės 25 d., šeštadienį, 17.30 val. Nidos Švenčiausiosios Mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčioje.

Gegužės 26 d., sekmadienį, 12.30 val. Juodkrantės švento Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.

Dalyvauja Klaipėdos, Zarasų, Velžio, Šakių, Miežiškių bei Neringos meno kolektyvai.

Fortepijoninės muzikos koncertas „Garsų mozaika“

Neringos muziejai ir Gargždų muzikos mokykla maloniai kviečia gegužės 23 d., ketvirtadienį, 17.30 val. pasimėgauti klasikine fortepijonine muzika koncerte „Garsų mozaika“, vyksiantį Rašytojo Thomo Manno muziejaus svetainėje.

Atlikėjai: Gargždų muzikos mokyklos fortepijono skyriaus moksleiviai. Renginys nemokamas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder