Vilniuje pirmą kartą vykstantis „Fotografijos savaitgalis“ kviečia į fotografijų atspaudų pasaulį

Žiniasklaidos atstovus ir fotografijos mylėtojus lapkričio 27 dieną (šeštadienis) kviečiame į „Dūmų fabriką“, kur per tris dešimtis šalies fotomenininkų pristatys autorinius analoginius ir skaitmeninius atspaudus bei fotografijų knygas, su galimybe juos įsigyti. Bus pristatytos ir kitų autorių fotografijų knygos.

„Fotografijos savaitgalio“ metu jūsų lauks: susitikimų platforma profesionalams ir atradimų akimirkos norintiems priartėti, diskusijos apie fotografijos kultūrą: menas, medija ir vizualiniai užrašai, tiražavimo tradicijos, archyvo aktualizavimas bei kolekcionavimo poreikis.  

Kelis metus sklandančios idėjos apie fotografijos meno pardavimo platformą įgalino šio bendruomeninio renginio iniciatorius užsibrėžti siekį – plėsti fotografijų atspaudus kolekcionuojančiųjų ratą Lietuvoje, kalbėti apie fotografijos kultūrą ir kultūrines kolekcijų prasmes, kuriose gali persipinti ir istorinė, ir meninė, ir asmenybinė dimensijos bei galimybė atrasti autentišką regos filosofiją arba ugdyti filosofinę regą per fotografinius vaizdinius.

Rengnio programa (naujausią informaciją bei dalyvius rasite čia: 

https://fb.me/e/1PJSNmQJs):

10.00 – Atidaromos durys 

11.00 – Kultūrinio tyrimo pristatymas „Vieta ir laikas: Naujoji Vilnia“: Dovilė Dagienė, Tadas Kazakevičius, moderuoja Zigmas Pakštaitis.

13.00 – Pokalbis „Skaitmeninė ir analoginė spauda: seserys ar konkurentės?“: Andrius Repšys ir Gintas Kavoliūnas, moderuoja Jonas Staselis.

15.00 – Diskusija: „Fotografijų kolekcionavimas: realybė ir prasmė“: Simona Skaisgirytė–Makselienė, Margarita Matulytė, moderuoja Zigmas Pakštaitis.

17.00 – Archyvo aktualizavimas: Gerda Šeirė kalbina Rimantą Dichavičių apie naujausią fotografijų knygą „Paminklas paminklui“ 

20.00 – Renginio pabaiga.

Renginys vyks „Dūmų fabrike“, kuris yra įsikūręs Naujojoje Vilnioje, Dūmų g. 5 (https://www.dumufabrikas.lt)

Renginio iniciatorių siekis – plėsti fotografijų atspaudų kolekcionierių ratą Lietuvoje, kalbėti apie fotografijų atspaudų kultūrą ir svarbą, kaip mūsų kultūrinio identiteto antropologinį šviesoraštį.

Sidebar placeholder