7 požymiai, kad namai pasidarė nesveiki

Mūsų erdvę, kurioje nuolat gyvename, – butą ar namą – pasąmonė atpažįsta kaip mūsų gyvenamą vietą, kaip mūsų namus. . Ir tie namai gali susirgti.

Namų ligų priežastys kaip ir žmogaus atveju gali būti išorinės ir vidinės. Namai gali „sirgti“ užkrečiamomis ligomis: ne veltui neigiamas aplinkos įtakas akademikas Bechterevas vadino „psichiniais mikrobais“.

Namai gali susirgti ir dėl vidinių priežasčių bei jų šeimininkų netinkamų įpročių. Kaip ir žmogus gali sugadinti sau sveikatą girtuokliavimu, saiko neturėjimu, ekstremaliais išsišokimais.

Kada mes pradedame jausti, kad namai serga?

1. Jie nustoja būti psichologiniu prieglobsčiu.

Pradingsta saugumo jausmas. Nebenorime būti namuose, skubėti į juos po darbo, nesąmoningai ieškome priežasties užtrukti svečiuose ar darbe. „Nenoriu grįžti namo“, – sako žmogus.

2. Nebenorime prižiūrėti namų.

Nebenorime tvarkytis namuose arba darome tai prisiverstinai, sunku išplauti grindis, suplauti indus. O anksčiau su malonumu visa tai darydavome ir palaikydavome namuose švarą ir tvarką. Nebėra jėgų prižiūrėti namus, tarsi jie išsiurbia, atima energiją.

3. Nuolat kas nors lūžta, genda.

Kai kurie buitiniai prietaisai taip ir stovi sugedę., greitai perdega lemputės.

4 Nesveika atmosfera.

Gali vysti gėlės ir sirgti naminiai gyvūnai. Ir žmonės jaučiasi liguisti: tai galvą skauda, tai silpnumas apima, ištinka smulkios traumos, dažnai susižeidžiama.

5. Gali pasigirsti pašaliniai garsai.

Tai stalas girgžda, tai vėjas ūžia, tai pasigirsta keistas dundesys ar šnarėjimas. Kartais susidaro įspūdis, kad kažkas vaikšto po namus. Gali pasigirsti atodūsis ar silpnas šnabždesys. Bet mes įtikiname save, kad tai iliuzijos. Nors katės ir šunys taip pat kažką girdi.

6. Vyksta konfliktai ir skandalai.

Nespėja žmogus įžengti pro duris ir jau ima bartis ir pykti. Ore tarytum tvyro susierzinimas ir nervingumas. Svečiai taip pat jaučiasi nejaukiai, gali įsivelti į ginčus ir įsižeisti dėl niekų. Jie gali jausti ir fizinį diskomfortą.

7. Dingsta daiktai.

O paskui keistu būdu atsiranda, kartais net toje vietoje, kur mes tris kartus ieškojome ir nieko neradome. O paskui paaiškėja, kad dokumentas ar raktas buvo kaip tik ten. Žmones užvaldo savotiškas psichologinis aklumas.

Namai gali susirgti po negero žmogaus vizito: tarsi nesveika žuvelė pateko į akvariumą ir visus susargdino. Ir vandenį užkrėtė. Sąmoningai ar nesąmoningai, negeras žmogus įneša į sistemą savo negatyvą, savo „mikrobus“.

Namai gali susirgti po ilgos kurio nors šeimos nario ligos arba mirties. Neatsitiktinai nuo seno visos pasaulio tautos turi daug apsauginių ritualų, kaip išvalyti namus.

Namai gali susirgti nuo streso, kai įvyksta koks nors blogas, sunkus įvykis. Jūs aptarinėjote jį, nervinotės, daug galvojote apie jį. Nemalonumai baigėsi, bet namai dabar serga. Tai sukrėtimų pasekmės.

Namai gali sunegaluoti, jei juose dažnai girtuokliaujama ir rūkoma, bjauriai keikiamasi, vyksta rietenos ir peštynės.

Namai gali susirgti ir nuo svetimų daiktų – tai irgi tolygu infekcijai.

Egzistuoja daug nesveiko būsto priežasčių. Ir ne visada pavyksta jas pašalinti, išgydyti.

Erdvė kartais pasidaro tokia nuodinga, užkrėsta, kad šeimininkai nusprendžia verčiau parduoti butą, pakeisti gyvenamą vietą.

Taip sunku būna būti tirštoje, niūrioje, slegiančioje atmosferoje. Namai pasidaro šalti.

Laimei, kad taip atsitinka ne dažnai. Kitais atvejai namus reikia „gydyti“. Bet pirmiausia dera pašalinti priežastį. Surasti ją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder