Idėja: kokius žaidimus žaisti per Velykas?

Įprasta Velykas minėti šeimos rate. Pavalgius šventinius pietus ir išrinkus tvirčiausią kiaušinį, kviečiame pažaisti su vaikais keletą Velykų žaidimų.

Margučių ridenimas

Tai vienas populiariausių velykinių žaidimų. Iš tvirto kartono, medžio ar kt. pasidarykite lovelį, vieną jo galą pakeldami šiek tiek aukščiau (kad atrodytų kaip maža čiuožykla). Ir ridenkite margučius.

Galimi keli žaidimo variantai. Pirmas: kiekvienas ridena savo margučius, o šiam susilietus su kitu, sau pasiima abu kiaušinius. Laimi tas, kas surenka daugiausia margučių.

Kitas variantas: ant žemės pridėkite įvairių „prizų“ – saldainiukų, sausainių, mielų smulkmenų ir kiekvienas iš eilės ridenkite kiaušinius, kol šie pasieks visus prizus. Prizą laimi tas, kieno margutis į prizą atsitrenkia.

Margučių slėpynės

Suaugusieji iš anksto namuose, nuosavame kieme įvairiose vietose paslepia velykinius margučius – tikrus ar kartoninius su įvairiomis smulkmenėlėmis. O vaikams pasiūloma jų paieškoti. Kad žaidimas neužsitęstų iki begalybės, galima šiek tiek pasakinėt.

Ieškom antpirščio

Visi žaidėjai trumpam išeina iš kambario. Tik vienas, vedėjas, jame pasilieka ir kažkur paslepia antpirštį. Bet paslėpti reikia taip, kad jis būtų matomas. Likusieji sugrįžta į kambarį ir akimis, nieko nekalbėdami ir nerodydami, ieško antpirščio.

Jį pamačiusieji nieko nesakę sėda ant grindų ir laukia, kol likusieji jį taip pat išvys. Paskutinis antpirštį išvydęs žaidėjas turi sumokėti kažkokį fantą, o pirmas antpirštį pamatęs žaidėjas įgyja teisę kitą kartą jį slėpti.

Kas vadovauja?

Šiam žaidimui žaisti reikėtų mažiausiai 6 žaidėjų. Vienas savanoris išeina iš kambario, o likusieji sustoja į ratą ir susitaria, kuris jiems vadovaus. Vadovas turi rodyti įprasčiausius judesius – pakelti vieną ranką, sukti galvą, linguoti, ploti rankomis ir pan..

Visi žaidėjai kuo skubiau juos kartoja paskui vadovą taip, kad nebūtų aišku, kuris pirmas pradėjo rodyti judesį. Savanoris sugrįžta į kambarį ir stebėdamas stovinčius rate bando atspėti, kuris vadovauja (patikėkite, tai nėra taip paprasta!).

Kai vadovas paaiškėja, toliau jis išeina iš kambario, o likusieji vėl susitaria, kas vadovaus žaidimui.

Margučių sukimas

Davus komandą, kiekvienas žaidėjas ant žemės išsuka savo margutį. Laimi tas, kieno margutis sukasi ilgiausiai. Arba galima žaisti ir taip, kad iškrenta po vieną žaidėją, kurio pirmojo margutis sustoja. Taip žaidžiama iki tol, kol lieka nugalėtojas.

Ratelis

Susėda visi žaidėjai į ratelį. Rankos už nugaros. Kiekvienas žaidėjas lėtai perduoda vienas kitam per rankas margutį. Vidury ratelio esantis žaidėjas, kai numano, kad kiaušinis yra konkretaus asmens delne, ištaria „radau“, jei iš tiesų velykaitis pas tą žaidėją, jiedu apsikeičia vietomis.

Kiaušinis ant šaukšto

Vaikai pasidalija į komandas. Užduotis kiekvienam komandos nariui – kuo greičiau šaukštu nunešti kiaušinį nuo starto linijos iki tikslo – krepšio. Bėgama po vieną, estafetės tvarka. Laimi komanda, kuri sudaužė mažiau margučių. Jei abi komandos nuostolių patyrė tiek pat – tada laimi greičiausieji.

 „Atspėk, kas esi?“

Į centrą iškviečiamas dalyvis ir už jo nugaros jam nematant rodomas koks nors žaislas, daiktas ir pan. Uždavinėdamas publikai, mačiusiai daiktą, klausimus, kurių atsakymai turi būti tik „taip“ arba „ne“, jis turi atspėti, koks žaislas yra už jo nugaros, t.y. kas jis toks yra. Velykų šventei, žinoma, geriausia parinkti atitinkamus daiktus: viščiuką, zuikį, kiaušinį ir kt.

Tokiu būdu klausimai skamba taip: „Ar aš esu gyvūnas?“, „ar aš moku šokinėti?“… O jeigu turite laiko, meninę gyslelę, ir pirštai dreba, kaip nori paimti teptuką, tai dar įspūdingiau ir linksmiau atrodytų spėliojantysis, jei ant didelio lapo nupieštas daiktas ar gyvūnas pridedamas prie jo su iškirpta skyle veidui.

„Taip ir ne“

Jeigu šeimoje labiau patinka smegenis lavinanti veikla, tai pasiruoškite TAIP ir NE Velykų tematika. Sudėkite klausimus į kokį gražų indą arba prie kiekvieno klausimo pririškite virvelę ir juos sudėkite į puodą – kiekvienas, traukdamas už virvelės, išsitrauks sau klausimą.

O gal norite tiesiog artimai pabendrauti? Tuomet pasiruoškite klausimų sąrašėlį, iš kurio kiekvienas trauktų po vieną klausimą ir turėtų garsiai atsakinėti (klausimai galėtų būti apie šeimos narių pomėgius ir pan.).

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder