JAV pareigūnai iš konfiskuotos rusų oligarcho jachtos rado galimą Faberžė kiaušinį

JAV pareigūnai iš konfiskuotos rusų oligarcho jachtos paėmė, kaip spėjama, Faberžė kiaušinį

JAV teisėsaugos pareigūnai iš Fidžyje konfiskuotos rusų oligarcho jachtos rado, kaip atrodo, Faberžė kiaušinį, trečiadienį pranešė generalinio prokuroro pavaduotoja Lisa Monaco.

Praėjusio mėnesio pabaigoje JAV teisėsaugos pareigūnai 300 mln. dolerių vertės jachtą, priklausančią Rusijos oligarchui Suleimanui Kerimovui, kuriam taikomos sankcijos, nuplukdė iš Fidžio į San Diego įlanką, kur ji tebėra prišvartuota.

Aspeno saugumo forume Monaco sakė, kad brangakmeniais nusagstytas kiaušinis, kuris, jei būtų autentiškas, taptų vienu iš nedaugelio likusių pasaulyje ir būtų vertas milijonų dolerių, yra vienas iš "įdomesnių" atradimų, kuriuos federalinės teisėsaugos pareigūnai padarė konfiskuotose jachtose.

Kiaušinius, kurie dabar yra neįkainojama kolekcinė vertybė, sukūrė Faberžė namai Sankt Peterburge nuo XIX a. pabaigos iki XX a. pradžios.

Vykdydamos Teisingumo departamento iniciatyvą "KleptoCapture" ir tarptautinę operatyvinę grupę REPO - Rusijos elitas, įgaliotiniai ir oligarchai - JAV ir jų sąjungininkės nuo kovo mėn. areštavo sankcionuoto Rusijos turto už milijardus dolerių, praneša Iždo departamentas. Iniciatyvos buvo pradėtos po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, siekiant iš jos atimti išteklius, kuriais ji naudojosi karo veiksmams palaikyti.

Tarp kitų nuo karo pradžios užsienyje konfiskuotų jachtų, Teisingumo departamento duomenimis, yra 255 pėdų jachta, priklausanti Rusijos oligarchui Viktorui Vekselbergui, 132 pėdų superjachta, priklausanti Rusijos oligarchui Genadijui Timčenkai, ir 289 pėdų jachta, siejama su oligarchu Igoriu Sečinu.

Šios pastangos kol kas nesustabdė Rusijos prezidento Vladimiro Putino nuo tolesnio karo.

Tačiau Monaco teigė, kad tebėra "svarbu atskleisti korupciją" ir parodyti rusams, kad "padarysime viską, ką galime, siekdami susekti jų neteisėtai įgytą turtą".

Ji pridūrė, kad JAV bendradarbiauja su teisėsaugos institucijų kolegomis visame pasaulyje, siekdamos surasti ir konfiskuoti jachtas, o Teisingumo departamentas paprašė Kongreso suteikti įgaliojimus suteikti Ukrainai pajamas, gautas už konfiskuotas prekes.

Faberze kiausinis

a

Šaltinis: CNN

JAV pareigūnai iš konfiskuotos rusų oligarcho jachtos paėmė, kaip spėjama, Faberžė kiaušinį

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder