Kaip padaryti sriubos skonį tobulą ir kodėl sultinys nepavyksta: pagrindinės klaidos

(4)

Sultinys yra universalus patiekalas, kuris gali papuošti bet kokį stalą ir išgelbėti net blogiausias vakarienes. Sultinį paruošti nesunku, tereikia žinoti pagrindines taisykles.

Kiekviena namų šeimininkė didžiuojasi savo gebėjimu pagaminti skanų ir skaidrų sultinį. Tačiau ne visiems sultinys yra labai skanus.

Kaip sako virtuvės šefai, norint pagaminti gerą sultinį, neužtenka nusipirkti kokybiškų ingredientų, taip pat svarbu žinoti tam tikrus niuansus.

Kodėl sultinys neskanus?

Kartais, nors į sriubą dedami ingredientai yra sveiki, patiekalas nėra skanus. Taip yra todėl, kad druska į sriubą dedama netinkamai.

Tiesa ta, kad verdant sultinio nereikėtų sūdyti, o į šaltą vandenį nedėti druskos. Įdėta druska neleidžia daržovėms ir prieskoniams per anksti atskleisti savo skonio ir aromato.

Todėl sultinį reikėtų pasūdyti likus kelioms minutėms iki išjungiant viryklę, kad nereikėtų stebėtis, kodėl sultinys nėra skanus.

Be to, sultinys gali nepavykti, jei naudosite ne šviežią mėsą ar žuvį. Tokiu atveju sultinys bus ne tik beskonis, bet ir su nemaloniu specifiniu kvapu, kurio net prieskoniai negalės nutraukti.

Kitas svarbus dalykas, kurio nepaisymas gali sugadinti patiekalą, - vos tik vanduo, kuriame užvirė sultinio ingredientai, turi būti nusausintas.

Nuplaukite visus ingredientus, grąžinkite juos į puodą ir pradėkite virti sultinį. Nereikėtų virti sultinio su pirmuoju vandeniu, nes jis niekada nebus skaidrus.

Ką daryti, jei sriuboje yra daug vandens

Jei nežinote, kaip sutvarkyti pasenusią sriubą, pasitelkite vaizduotę ir nebijokite eksperimentuoti. Pirmiausia galite sutirštinti per skystą sriubą.

Jei problemą pastebėjote pradžioje, galite paprasčiausiai padidinti ingredientų kiekį, į sriubą įdėdami šiek tiek daugiau daržovių.

Tačiau atkreipkite dėmesį, kad ši parinktis tinka tik tada, jei sriubą ką tik pradėjote virti. Jei jis beveik paruoštas, daugiau žalių daržovių nedėkite. Sriubą galite sutirštinti krakmolu.

Priklausomai nuo puodo talpos, kelis valgomuosius šaukštus krakmolo atskieskite šaltu vandeniu ir plonai supilkite mišinį į verdančią sriubą. Sriuba taps daug tirštesnė ir bus grietinėlės konsistencijos.

Jei sriuba per skysta, galite ją sutrinti trintuvu, vėl užvirinti ir sutirštinti krakmolu. Tokiu atveju gausite sriubos tyrę. Įdėkite šiek tiek grietinėlės, grietinės arba sviesto ir jis įgaus kreminį, švelnų skonį.

Kodėl sultiniui gaminti reikia deginti daržoves

Jei planuojate daržoves naudoti daržovių sultiniui, jos yra apkepamos sausoje keptuvėje arba kepamos orkaitėje.

Profesionalūs virėjai teigia, kad tik keptos ar troškintos daržovės gali atskleisti visą savo skonį ir suteikti sultiniui sodrų aromatą.

Sultinys, paruoštas iš keptų daržovių, bus daug aromatingesnis, ryškesnis ir skanesnis nei sultinys, paruoštas iš šviežių daržovių.

Nesistenkite pagaminti skanios sriubos iš liesos mėsos. Patiekalas bus dietinis, bet, tiesą sakant, neskanus.

Sultiniui naudokite riebią mėsą arba mėsą su kaulais, kad sriuba nebūtų blanki. 

Prieš dėdami daržoves į puodą, sudėkite jas į keptuvę ir lengvai apkepkite su trupučiu sviesto. 

Galiausiai ir svarbiausia - sūdykite sriubą tik prieš virimo pabaigą. 

Kaip ištaisyti blogą sriubą

Jei jums nepatinka ir nežinote, kaip pagerinti jo skonį, nesijaudinkite. Net ir blankią sriubą galima pataisyti. 

Sriubos skonį galite pagerinti prieskoniais. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad sriuboms su pomidorų pasta arba pomidorais reikia ne tik druskos, bet ir cukraus. Būtent druskos ir cukraus derinys padeda prieskoniams visiškai atsiskleisti.

Į sriubą taip pat galima dėti papildomų ingredientų. Pavyzdžiui, žiedais supjaustytos rūkytos dešrelės suteiks sriubai malonaus skonio ir aromato bei gerokai pagerins patiekalo skonį. Išlydytas sūris sriubą paverčia kreminės konsistencijos. Į sriubą taip pat galite įpilti dvigubos grietinėlės. 

Taip pat galite pridėti svogūnų ir morkų, bet geriausia svieste. Įdėkite tai į sriubą ir ji bus daug skanesnė.

Jei sriuba saldi, ją šiek tiek pagardinkite. Daugelis šeimininkių dažniausiai susiduria su tokia problema gamindamos daržovių sriubas ir nesupranta, kodėl sriuba yra saldi.

Tokios daržovės kaip paprikos, morkos ir burokėliai turi natūralių cukrų. Priklausomai nuo daržovių veislės, cukraus kiekis gali būti gana didelis.

Be to, kai kuriuos padažus reikia gaminti ypač atsargiai, nes jų gamyboje naudojamas cukrus.

Kaip ištaisyti per tirštą sriubą

Jei sriuba labiau primena košę, yra tik viena išeitis - įpilkite vandens. Šiuo klausimu nėra vieningos nuomonės, nes kai kurie virėjai teigia, kad tirštas sriubas galima skiesti vandeniu, jei į verdančią sriubą įpilama verdančio vandens ir patiekalas užverdamas.

 Kiti teigia, kad tokiu atveju nukentės skonis, nes dėl įpilto vandens sumažės sultinio ir prieskonių koncentracija.

Patys nuspręskite, ar jums labiau patinka sriuba, kuri yra aromatingesnė, bet primena košę, ar sriuba, kuri yra skystesnė, bet ne tokia aromatinga. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder