Saudo Arabija

Moteris viena keliavo po Saudo Arabiją ir papasakojo, kas ją nustebino

Dauguma žmonių bijo keliauti vieni, ypač tokių atostogų baiminasi dauguma moterų. Britų žurnalistė ir keliautoja Alice Morrison tokios baimės neturi. Neseniai ji viena keliavo po Saudo Arabiją - šalį, kuri garsėja kaip gana nedraugiška moterims.

Savo straipsnyje "The Independent" moteris pasakojo, kad nuo vaikystės žavėjosi Arabija, išmoko arabų kalbą ir keliavo po visą regioną, išskyrus pačią Saudo Arabiją, kuri jai atrodė per daug neprieinama.

Tačiau dabar, kai Arabijos vyriausybė supaprastino vizų išdavimo tvarką ir leido moterims vairuoti automobilius, Alice suprato, kad atėjo laikas aplankyti šią šalį.

Pirmasis įspūdis apie Saudo Arabiją

Moteris savo kelionę pradėjo sostinėje Rijade ir išvyko į Džidos miestą, esantį už 900 km į vakarus.

"Buvo gegužės vidurys, lauke tvyrojo 40 °C, bet Saudo Arabijoje puikiai naudojami oro kondicionieriai", - sako ji.

Alice pati vairavo automobilį, todėl jai teko susidurti su Didžiojoje Britanijoje neįprastomis kelio sąlygomis, tokiomis kaip smėlio sangrūdos ir kupranugarių perėjos.

Tačiau pirmasis išbandymas buvo sustojimas poilsio stotelėje prie kelio esančiame prekybos centre.

"Greitkelių poilsio stotelės leidžia akimirksniu susipažinti su bet kuria šalimi.

Pusė bako benzino vos už 12 svarų sterlingų ir moterų tualetai, įrengti moterų mečetėje, prausykloje", - stebėjosi ji stebėtinai nesudėtinga poilsio stotele.

Žmonės Saudo Arabijoje

Alisa pastebi, kad šalyje pastaruoju metu nėra jokių teisinių reikalavimų moterų aprangai, tačiau ji vis tiek pasirinko dėvėti arabišką abaja suknelę ir galvos apdangalą.

"Žinoma, žmonės vis tiek žiūrėjo į mane, bet daugiau į moteris ir merginas.

Mano šalikai buvo rožinės ir oranžinės spalvos, t. y. ne įprasti juodi, ir man patinka manyti, kad tai buvo susižavėjimo kupini žvilgsniai, o ne "Ką ji dėvi?". - pasakoja britė.

Pirmąją naktį ji praleido respektabiliame Intercontinental viešbutyje Taife, ieškodama šiek tiek komforto ir saugumo.

Alice prisipažįsta, kad baiminosi, kaip arabai reaguos į moterį, keliaujančią vieną. Tačiau viskas pasirodė "šilta", nes viešbučio darbuotojai buvo stebėtinai draugiški.

Vėliau, jau Džidoje, Alisai ekskursiją po vietos lankytinas vietas surengė moteris, kuri gimė ir užaugo šiame mieste, o dabar čia vadovauja savo kelionių agentūrai.

Iki visiško liberalizmo dar ilgas kelias

Pakeliui į Džidą yra šventasis musulmonų miestas Meka.

Ne musulmonams į jį įvažiuoti draudžiama. Alisai problema buvo ta, kad "Google Maps" atkakliai rodė jos maršrutą per uždraustą miestą.

Už tiesioginį šios taisyklės pažeidimą moteriai grėsė bauda, todėl ji turėjo pasirinkti alternatyvų maršrutą, aplenkiantį Meką.

"Grįždama į Rijadą, per žinias pamačiau, kad jauna moteris buvo įkalinta 11 metų dėl kaltinimų, susijusių su jos drabužių pasirinkimu ir pažiūrų reiškimu internete.

Tai buvo blaivus skaitinys", - pasakoja britė.

Bendras įspūdis apie Saudo Arabiją

Tačiau Alice pripažįsta, kad Saudo Arabija ją nustebino: visi sutikti žmonės buvo atviri ir draugiški. Tačiau labiausiai nustebino tai, kaip lengva buvo keliauti po šią šalį savarankiškai.

"Keliaudama kaip vieniša moteris neradau jokių kliūčių ir nejaučiau jokio diskomforto.

Pajutau šalyje vyraujančią pokyčių ir vystymosi dvasią, o sutiktos moterys buvo kupinos pasididžiavimo savo tauta", - sako ji.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder