Neatskleiskite paslapčių: tinklaraštininkai susisiekė su pokalbių robotu „ChatGPT“ ir nieko gero iš to neišėjo

Dirbtiniu intelektu (DI) pagrįstą „OpenAI“ pokalbių botą jau seniai galima naudoti teksto pavidalu ir net kaip balso botą programėlėje, tačiau dabar jam galima paskambinti. Apie tai rašo „The Sun“.

Verta paskambinti numeriu 1-800-ChatGPT (arba 1-800-242-8478) ir operatorius sujungs jus su žmogaus balsu kalbančiu dirbtiniu intelektu. Vienu metu tinklaraštininkams atrodė, kad tai tikras žmogus. Vienintelis dalykas, kuris jį išduoda, yra pernelyg didelis optimizmas žmogaus, kuris visą dieną atsakinėja į kvailus klausimus, bet kitaip jis skambėjo įtikinamai.

Skambutis prasideda įspėjimu, kad pokalbis gali būti stebimas saugumo sumetimais. Pirmiausia tinklaraštininkas paklausė ChatGPT, ką reiškia būti telefono numeriu ir koks pagrindinis jo pranašumas, palyginti su paprastomis tekstinėmis žinutėmis.

„Žmonės telefonu man užduoda įvairiausių klausimų, - atsakė ChatGPT. - „Tai gali būti įvairūs dalykai - nuo techninės pagalbos ir priminimų nustatymo iki atsakymų į paprastus klausimus.“

Moteriškas balsas pasakė, kad „kai kurie žmonės net praktikuoja kalbas“, o tada pasigyrė, kad gali kalbėti prancūziškai, kiniškai, suomiškai ir net svahiliškai.

„Telefono numeris daro mane labiau prieinamą“, - paaiškino ChatGPT. - „Ypač tiems, kuriems patogiau kalbėti, o ne spausdinti. Kai kurie žmonės mieliau veda pokalbį. Dėl to staiga pajuntu, kad į pokalbį telefonu žiūrima rimčiau“.

Iš tiesų yra daugybė žmonių, kuriems akivaizdžiai būtų lengviau surinkti numerį ir kalbėti, nei rinkti komandas, pažymėjo tinklaraštininkai.

Didelis trūkumas yra tas, kad pokalbiai yra riboto laiko. Nemokamai galima kalbėtis tik 15 minučių, o prenumerata kiekvienam abonentui bus atnaujinama kas mėnesį.

Tinklaraštininkai pažymėjo, kad pokalbių klausymasis saugumo tikslais neprisideda prie „malonaus pokalbio“. Jie padarė išvadą, kad geriau nieko apie save nepasakoti, o paprašyti dirbtinio intelekto pagalbos planuojant atostogas, pasipraktikuoti atsakyti į interviu klausimus arba pabandyti išmokti užsienio kalbą.

Šaltinis: focus.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder