
Su kuo Sovietų Sąjungos komunistų partijos generalinio sekretoriaus Leonido Brežnevo duktė atvykdavo į Jūrmalą
(1)- Mūsų ansamblį, kuris dirbo kurortinio miesto restoranuose, pakvietė Jūrmalos estrados ir koncertų draugijos vadovybė. Jie paprašė mūsų atlikti čigonišką repertuarą - tai buvo garbingų svečių pageidavimas.
O jei jie pasiūlė padainuoti ką nors pagal užsakymą - neatsisakyti...
Sutartą valandą pašnekovas buvo restorane. Nebuvo lengva praeiti: visa Jomas gatvė buvo aptverta, prie kiekvienos sankryžos stovėjo policija.
Leonido Iljičiaus duktė atėjo su savo vyru - Jurijumi Michailovičiumi Čiurbanovu, SSRS vidaus reikalų ministro pavaduotoju.
Kartu su jais buvo dar keli žmonės.
Salėje buvo ir garsus Rygos „Dinamo“ ledo ritulio komandos vartininkas Michailas Vasilionokas. Jis atvyko anksčiau - pas savo seserį, kuri dirbo „Septinjas Masinjas“ virėja.
Tačiau pamatęs aukštus svečius, jis greitai pasitraukė.
Tą dieną restoranas dirbo iki ryto.

Apsvaigusi Galina Leonidovna dažnai pati imdavo mikrofoną ir dainuodavo.
- Aš jo neatimsiu, nebijok, - sakė ji solistui. - Aš jų turiu daug. Pati galiu jums duoti visą vežimėlį...
Ji paprašė padainuoti dainą iš Odesos repertuaro. Ją atliko Olegas Orlovas.
Bet Vidaus reikalų ministerijos viceministrui nepatiko įžūli „Odesa“. Jis padarė pastabą žmonai. Ji turėjo už ką jį kritikuoti. Jis nuėjo šokti su gražia padavėja. Kitą dieną ji buvo atleista....
Tai buvo ne pirmas Leonido Iljičiaus dukters vizitas į Latviją.
Pirmą kartą ji čia atvyko į kūrybinę komandiruotę 1968 m. spalį.
Tuo metu ji dirbo naujienų spaudos agentūroje (APN) ir vadinosi visai ne Brežneva, o Milajeva - pagal vyrą. Į APN ji buvo priimta 1963 m., kaip ir visi eiliniai darbuotojai, su vieno mėnesio bandomuoju laikotarpiu ir 130 rublių atlyginimu.
Ji buvo įrašyta biuletenio „Naujienos iš Sovietų Sąjungos“ skyriaus redaktore.
Per šešerius darbo APN metus, kaip rašoma valdybos pirmininko pasirašytoje charakteristikoje, Galina Milajeva „kolektyve pasirodė iš pačios pozityviausios pusės, kaip politiškai subrendusi ir pajėgi žurnalistė, jautri ir dėmesinga bendražygė“.
- Gerai prisimenu jos apsilankymą Rygoje“, - prisiminė buvęs APN korespondentas Baltijos šalyse Janas Tichonovas. - Buvau paskirtas lydėti Brežnevą.
- Mitas, kuriuo tikėjo milijonai: visa tiesa apie „nemokamą“ būstą SSRS
- SSRS jis buvo naudojamas barščiams ir skalbiniams virti, o dabar retai pas ką jį rasi: kiek kainuoja milžiniškas puodas?
- Keisti sovietmečio maisto produktai, kai kurie iš jų net buvo laikomi elitiniais
Nors paprastai mūsų vyriausiasis redaktorius rūpindavosi aukštais asmenimis, bet jis tuo metu buvo išvykęs, atrodo.....
Kartu su Galina atvyko APN žurnalistė, kuri buvo jos auklė ir guvernantė.
Žinoma, visur mus lydėjo „žmonės civiliais drabužiais“. Bet turiu pasakyti, kad visą laiką jie laikėsi nuošalyje, Galina neįsileido jų į savo automobilį, apsaugininkai važiavo kitu automobiliu.
Ir jie stengėsi likti jai nepastebėti. Asmens sargybiniai elgėsi visai kitaip nei Gorbačiovo laikais, kai jų veidai nuolat švietė visose nuotraukose....

Pasak Tichonovo, Galina tada atrodė gana maloni ir net graži moteris, paprasta, jei nežinai, kieno ji dukra.
Rygoje ji irgi elgėsi visai ne arogantiškai. Tačiau ji vengė pašalinių žmonių (buvo ir tokių, kurie bandė iš jos ką nors gauti). O jos „auklė“ greitai nutraukdavo visus nereikalingus ryšius.
- Būtent ji vedė pokalbius su būsimų leidinių herojais, klausinėjo jų, viską užrašinėjo“, - pasakojo Tichonovas. - Greičiausiai ir ji, o ne Galina, rašė vėliau.
Brežnevo duktė, jei ji ir įsitraukė į pokalbį, tai tik iš gryno smalsumo.... Iš vietinių partijos vadų niekas neskelbė, manau, ji pati atsisakė bendrauti su mūsų vadais.....
Labiausiai Tichonovui įsiminė bendra kelionė su Galina Leonidovna į žvejų kolūkį „Banga“.
- Ten buvau buvęs daug kartų, gerai pažinojau kolūkio pirmininką Lismentą Mikelį, - tęsia jis. - Ekskursija į jo pavyzdinį ūkį, kaip įprasta, baigėsi gausiomis vaišėmis.
Mikelis visada garsėjo svetingumu, o „brangaus Leonido Iljičiaus“ dukrai jis tikrai pranoko save.
Stalas lūžo nuo įvairiausių žuvų ir kitų skanėstų. Galina smarkiai vaišinosi. O tada pirmininkas jai sugrojo akordeono solo. Jis grojo tobulai!
Apskritai Rojuje surengėme gerą vakarėlį, aukštas svečias buvo sužavėtas. Ji gėrė viską, ką jai įpylė, ir energingai šnekučiavosi, gerai tai prisimenu.
Bet jos sargybiniai net nepriėjo prie stalo....
1969 m. Galina Brežneva paliko žurnalistiką. Ir netrukus dažnai pradėjo važinėti į pajūrį kaip „laisvoji menininkė“.

Kažkaip netyčia kadaise nutekėjusi ir po pasaulį pasklidusi nuotrauka iš vieno Galinos Brežnevos vakarėlio, vykusio kažkada vėlyvu sovietmečiu. Galina Brežneva - čia ta, kuri pasikėlusi sijoną, šoka ant stalo, šitaip vat visame gražume ir taip toliau.
Restorano „Jūros perlas“ estradinių programų režisierius Markas Naumovičius Gurmanasi pasakojo, kad iš sostinės čia dažniausiai buvo galima pamatyti Maskvos miesto partijos komiteto viršininką Viktorą Vasiljevičių Grišiną su dukra Olga ir Galina Brežneva.
Keletą kartų į Rygą atvyko su Marisu Liepa - ji buvo jo „globėja“...

Ilgametis Latvijos SSR kultūros ministras Vladimiras KAUPUŽAS prisiminė, kaip vieną dieną jam paskambino Latvijos komunistų partijos centrinio komiteto pirmasis sekretorius Augustas Vosas:
- Rytoj atvyksta Brežneva. Skubiai atvykite pas mane....
Paaiškėjo, kad ji atvyksta su Liepa. O reikalas tas, kad jos prašymu dailininkei turėjo būti suteiktas SSRS liaudies artistės vardas. Bet, pasirodo, tam pirmiausia turėtų būti suteiktas respublikos nusipelniusio artisto vardas.
O tokio titulo jis neturėjo. Taigi jie išvyko į Latviją, kad ten jam būtų suteiktas Respublikos nusipelniusio artisto vardas.
Po dienos Skolo gatvėje esančiame name, kuriame gyveno Liepos teta, įvyko vakarienė, kurioje dalyvavo aukščiausi Latvijos SSR partiniai pareigūnai.
- Kodėl sovietmečiu buvo taip masiškai žudomi banginiai: tiesa, kuri buvo slepiama po septyniais užraktais
- Kodėl sovietmečiu bute įrengdavo ir „uošvės kambarėlį“: paaiškino priežastis
- Moteriškos gudrybės: kodėl sovietmečiu pėdkelnes per naktį dėdavo į šaldiklį
Šiame vakarėlyje Liepai ir buvo įteiktas dokumentas, kuriuo suteikiamas šis titulas. O Brežnevai, pasak Kaupužos prisiminimų, labai patiko Liepos tetos paruošti pyragai su lašinukais....
Perestroikos metais kas tik nerašė apie Leonidą Brežnevą, bet daug kas pasirodė esanti fikcija, ir, palyginti su Boriso Nikolajevičiaus Jelcino ir jo aplinkos reikalais, jie yra tik žiedeliai.
Kalbama, kad dažnai, būdama geros nuotaikos, Galina atvirai sakydavo: „Vaikinai, kol tėvas gyvas, kreipkitės į mane, aš viską dėl jūsų padarysiu...“.

Ir ji tai darė. Vieniems - butą, kitiems - automobilį, tretiems - kelialapį vaikui į Arteko pionierių stovyklą.
Kai mirė jos tėvas ir ji atsidūrė nuošalyje, nė vienas iš šių draugų nepadėjo, neištiesė pagalbos rankos....
Autorius Ilja DIMENŠTEINAS
Šaltinis: press.lv

Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su draugais!
Taip pat skaitykite:
- Kodėl sovietmečiu bute įrengdavo ir „uošvės kambarėlį“: paaiškino priežastis
- Moteriškos gudrybės: kodėl sovietmečiu pėdkelnes per naktį dėdavo į šaldiklį
- Kaip sovietmečiu atsirado ZAZ-965 ir kuo „Zaporožietis“ skyrėsi nuo užsienio analogų
- Kodėl sovietmečiu buvo taip masiškai žudomi banginiai: tiesa, kuri buvo slepiama po septyniais užraktais
Rašyti komentarą