Žiema Afrikoje: pakanka ir karščio, ir saulės

„Afrikoje dabar žiema, bet 28 laipsniai šilumos dieną buvo per akis ir šilčiau net nesinorėtų, nes saulėje sunku išbūti daugiau nei dvi valandas“, - pasakoja liepos pabaigoje–rugpjūčio pradžioje dvi savaites Zanzibare keliavęs Tomas Daškauskas ir su „Vakarų ekspreso“ skaitytojais dalijasi savo įspūdžiais ir rekomendacijomis dar tik planuojantiems panašią kelionę.

Kelionę planavomės patys. Skridome: Varšuva-Dubajus-Zanzibaras-Dubajus-Varšuva. Grįždami Dubajuje pasirinkome ilgiausią persėdimą, tad galėjome visą dieną pasižvalgyti ir ten. Bilietus pirkome vasario mėnesį (Emirates, FlyDubai oro linijos), sumokėjome po 680 eurų, vėliau bilietai tik brango.

Stountaunas

Stontaune praleidome 4 paras (dvi dienas iš jų safaryje žemyne). Apėjome visus dominančius objektus, neturistinius turgus bei vietinių žuvies aukcionus pėsti.

Paplūdimyje susiradome ekskursiją į Prison Island (dauguma siūlė už 50 dolerių su viskuo, bet radome, kas sutiko nuplukdyti už 20 USD + 7 USD žmogui įėjimas, tad sumokėjome už du 34 dolerius). Salą planuota naudoti kaip kalėjimą, bet niekada ir nebuvo naudota pagal paskirtį, tad dabar ten gyvena šimtamečiai vėžliai.

Zanzibare buvo vėliausiai uždrausta vergovė. Aplankėme ir vergų muziejų, įėjimas žmogui kainavo 5 dolerius. Rekomenduojame pasiimti gidą, jį rasite prie įėjimo, kaina - arbatpinigiai jam.

Už „Jambo Spice“ turą su nuvežimu į Nungvi iš Stountauno sutarėme mokėti 55 dolerius. Prieskonių plantacijoje gidui davėme 10 dolerių arbatpinigių bei dar 10 dolerių išdalinome kitiems veikėjams (vaikui už nupintus papuošalus, „bičui“, kuris įšliaužė į kokosą ir dainavo, bei vaisių pjaustytojui). Gidas papasakojo, aprodė bei davė paragauti čia auginamų vaisių bei prieskonių…

Pačiam Stountaunui, manau, užtektų visos pilnos dienos ar paros, nes vakare būtina nueiti į naktinį turgų ir pamatyti, kaip jaunimas linksminasi šokinėdamas į vandenį.

Nungvi

Nungvi kaime praleidome 4 paras. Viešbutis buvo šalia vėžliukų akvariumo (galima plaukioti su vėžliais), tad į jį (Baraka) nuėjome pėsti, kaina žmogui - 10 dolerių. Vykome į Memba salą žiūrėti ir plaukioti su delfinais bei „snorklinti“ (kaina žmogui - 25 USD). Taip pat vykome į „Sunset“ turą (kaina po 15 USD). Plaukimo metu vyksta pasirodymas, vietiniai groja ir dainuoja.

Deginomės Kendva paplūdimyje (~5 km), nes jis platesnis ir vakare vandeniui pakilus dar lieka ir smėliuko, tad rekomenduočiau apsistoti Kendvoje, nes ten ir pramogų, ir veiksmo vakarais daugiau, nes apie 19 val. ten jau būna visiškai tamsu, tad vaikščioti po neapšviestas, apleistas gatveles ir vietinių gyventojų kiemais nėra itin jauku naktį, nors pakankamai saugu. Žinoma, visada galima išsikviesti taksi.

Per vieną dieną įvykdėme visas ekskursijas, tad kitomis dienomis vaikščiojome po vietinių gyventojų kaimelį ir po kitus paplūdimius. Nungvi - tikras Afrikos kaimas, tad jį visą apeiti, ne tik pagrindinę gatvę, ir pasižiūrėti vietinių gyventojų buitį yra būtina.

Su taksi nuvažiavome į „Cocobelo“ naktinį klubą, ten taip pat vyko vietinių pasirodymas. Kiekvieną vakarą kažkokia programa vyksta vis kitame viešbutyje ar restorane, todėl išsiaiškinkite prieš važiuodami, kur tą vakarą vyks renginys. Beje, už kelionę į vieną pusę (2,5 km) su taksi mokėjome 4 dolerius, už įėjimą į „Cocobelo“ po 4 USD.

Paje

Šiame miestelyje praleidome 5 paras. Miestelis, lyginant su Nungvi ar Kendva, labiau pritaikytas turistams su daug „Kitesurfing“ mokyklų ir keletu mums įprastesnių parduotuvėlių.

Paje mums labai patiko gražus paplūdimys, bet miestelis nedidelis ir vanduo vandenyne dažniausiai visą dieną būna nuslūgęs, tik vakare vėl pakyla (arba tik mums taip pasitaikė).

Antrą dieną išsinuomojome motorolerį (25 USD para + 10 USD teisės) ir važinėjomės. Aplankėme Jozani mišką, ten gyvena daug beždžionių bei auga Mangrove medžiai (įėjimas žmogui ~11 USD), „Rock“ restoraną (restoranas uoloje, apsemtoje vandenyno), Kuza Cave (10 USD), Maalum Cave (~18 USD) - urvus, kuriuose galima maudytis, Jambiani miestelį, bei Kizimkazi ir Mtende (1 USD) paplūdimius.

Paje miestely radome kavinę („Hello Capiton Zanzibar“), kurioje dirba ne tik vietiniai, tad jei ir jūs pavargsite nuo nosį riečiančių kvapų ir higienos trūkumo visur, tikrai rekomenduojame užsukti ten, viskas tvarkinga ir skanu!

Safaris

Užtrukome dvi dienas. Ilgai rinkomės organizatorių, bet po dviejų savaičių derybų ir susirašinėjimų su keliomis kompanijomis, pasirinkome 2 dienų, vienos nakvynės safarį Mikumio nacionaliniame parke su „Nyasi“ kompanija (nyasiadventure.co.tz). Serengeti ar Ngorongoro Crater parkų safariuose galima pamatyti dar įspūdingesnius vaizdus bei daugiau gyvūnų ir jų migracijas, bet ten nuvykti kainuoja dar brangiau ir t.t.

Likome patenkinti pasirinkimu, pamatėme daug gyvūnų (beždžiones, žirafas, dramblius, liūtus, zebrus, buivolus, šakalus, hipopotamus, krokodilus, antilopes ir t. t.), laiko tikrai užteko, daugiau ir nesinorėjo. Kainą sutarėme dviem žmonėms 940 USD. Į šią sumą įėjo pervežimai Zanzibare į ir iš oro uosto, skrydžiai Zanzibaras-Dar es Salamas-Zanzibaras, nakvynė „Camp Bastian“ ir maistas: vieni pusryčiai, dveji pietūs ir vakarienė bei vanduo safario metu. Už gėrimus vakarienės metu reikėjo susimokėti.

Trumpai apie patį safarį: atskridus į Dar es Salamą, reikia važiuoti apie 300 km (tai užtrunka apie 6 val.) iki Mikumio parko. Kelionė truputį varginanti, bet kartu ir įdomi, nes pravažiavome daug kaimelių ir miestelių ir pamatėme, kaip žmonės čia gyvena iš tikrųjų. Į parką atvykome apie 15 val. ir po jį važinėjome iki 18 val. Tada nuvažiavome į stovyklą, vakarieniavome ir ilsėjomės. Ryte papusryčiavę 7 val. jau buvome parke ir važinėjom iki 11 val., o po to ilga kelionė atgal į Dar es Salamą ir skrydis į Zanzibarą.

Tomo patarimai vykstantiems į Zanzibarą

- Būtinai atkreipkite dėmesį, jei vežatės dolerius, kad jie nebūtų senesni nei 2010 metų arba idealiausiai nuo 2017 metų! Nes senesnių niekas nepriims, o jei kažkuri keitykla ir sutiks pakeisti, gausite žymiai mažesnį kursą! Mes padarėmę šią klaidą, tad dolerius parsivežėme atgal. - Geriausias kursas atsiskaitant banko kortele, bet vietinių grynųjų reikia turėti vis tiek. Daug kur taikomas kortelės atsiskaitymo mokestis, kuris svyruoja nuo 3 iki 6 %. - Vietinės keityklos šiuo metu už dolerį duoda šiek tiek daugiau TSZ nei už eurą. Keityklos Stountaune siūlo geresnį kursą nei kad Nungvi, Kendva ar Paje. - Derėkitės ir nepriimkite pirmo pateikto pasiūlymo, jei vienas nesutiks, rasite kitą, kuriam jūsų kaina tiks (aišku, proto ribose).

Kainos Zanzibare

- SIM kortelė: 5 USD (planas - 5 GB mėnesiui, pirkome Zantel ofise Stountaune, perpardavinėtojai prašė 20 USD ir t. t) - Motorolerio teisės: 10 USD - Motoroleris parai: 20-25 USD - Valgymas dviem restorane: ~15-30 USD - Valgymas pas gatvės prekeivius: ~1-3 USD - Alus: ~2-5 USD - Kokteiliai: ~4-8 USD - Šviežios sultys: ~3 USD

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder