Tėčiai nusipelnė geriausio: jų dienos šventei – gardžiausi grilio kepsniai (receptas)

Šį savaitgalį švęsdami Tėvo dieną palepinkite juos gardžiausiais grilio kepsniais: tėčiai įvertins gurmanišką sausai brandintos jautienos didkepsnį, o galbūt jų mėgstamiausi – klasikiniai kiaulienos sprandinės šašlykai?

 

Sveikatai palankios mitybos specialistė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad mėsa yra svarbus baltymų ir organizmui būtinų aminorūgščių šaltinis, o prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologas Vidas Nadzeika pataria kepant mėsą ant grotelių būtinai gerai įkaitinti kepsninę – nuo karščio susidarys plutelė ir neleis išbėgti mėsos sultims.

Jautiena – geležies šaltinis

Sveikatai palankios mitybos konsultantė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad jautiena yra svarbus visaverčių baltymų, turtingų visomis būtinosiomis aminorūgštimis, šaltinis, o brandinta jautiena ne tik pasižymi išskirtinėmis skoninėmis savybėmis, bet ir yra lengviau virškinama.

„Jautiena turtinga geležimi, B grupės vitaminais, daugybe mikroelementų, tarp kurių yra ir žmogui svarbus cinkas, bei visaverčiais baltymais.

Ši mėsos rūšis priskiriama raudonos mėsos grupei ir yra liesesnė, palyginti su kiauliena, joje yra mažiau sočiųjų riebalų ir cholesterolio, kurie nėra itin palankūs sveikatai“, – pastebi gydytoja dietologė.

Pasak dr. E. Gavelienės, suaugusiam žmogui patartina neviršyti savaitei skirtos raudonos mėsos kiekio, tai yra  350–500 g. „Raudonos mėsos pakankamas kiekis suaugusiam žmogui yra apie 50–80 g per dieną.

Tačiau tai nereiškia, kad reikėtų šį kiekį išdalinti po kąsnelį, vieną dieną galima suvalgyti daugiau, o kitą – daryti pertrauką“, – sako sveikatai palankios mitybos konsultantė.  

Gydytoja dietologė pastebi, kad, nors populiarėja vegetarinė ir veganinė mityba, nesant tam tikrų specifinių sveikatos sutrikimų, mėsos nereikėtų atsisakyti, tačiau verta suvalgomos mėsos kiekį pakoreguoti sveikatai palankia linkme.

Ekspertė pažymi, kad su mėsa gaunama vitamino B12, kuris skiriasi nuo kitų B grupės vitaminų, nes jo pagrindinis  šaltinis yra gyvūninės kilmės produktai: mėsa, žuvis, kepenys, kiaušiniai ar pieno produktai.

„B12 vitaminas mažina nuovargio jausmą, padeda palaikyti normalią nervų sistemos veiklą, kraujo kūnelių susidarymą, tad ilgalaikis šio vitamino trūkumas gali būti anemijos ir kitų sveikatos sutrikimų priežastimi“, – sako dr. E. Gavelienė.

Geriausiai subtilus brandintos jautienos skonis atsiskleis su pigiais paprastais prieskoniais: druska ir pipirais!

Brandintos jautienos didkepsniai ant grotelių

Patiekalui reikės:

  • 4 brandintos jautienos didkepsnių;
  • penkių pipirų mišinio;
  • druskos;
  • alyvuogių aliejaus.

Gaminimo eiga:

Brandintos jautienos didkepsnius patepkite alyvuogių aliejumi, pabarstykite druska ir penkių pipirų mišiniu.

  1. Mėsą dėkite ant gerai įkaitintų, švarių ir aliejumi pateptų grotelių.
  2. Jei norite mažiau iškepusio kepsnio, didkepsnius kepkite po 3 min. iš kiekvienos pusės, jei mėgstate gerai iškepusius kepsnius, kepkite po 6 min. iš kiekvienos pusės.
  3. Tiekite su žaliomis daržovėmis, šviežiai paraugtais agurkėliais ir bulvėmis su lupena.

Skanaus!

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder