„Regitra“ – apie automobilių valstybinių numerių pokyčius: kaip ir kada jie gali pasikeisti

„Regitra“ savo lentynose jau nebeturi EV numerių, kurie buvo skirti elektromobiliams. Šiuo metu yra dalijami EA numeriai. Įmonės atstovai atsakė, kada ant įprastų automobilių nebebus 3 raidžių ir 3 skaitmenų.

EV numerio ženklai elektromobiliams yra išduodami nuo 2016 m. liepos mėnesio. Atsižvelgiant į tai, jog šių transporto priemonių Lietuvoje kasmet daugėja, vėliau buvo priimtas sprendimas po E raidės naudoti kitas abėcėlės tvarka einančias raides.

Jau yra išduoti visi EV deriniai iki 9999. Taigi šiuo metu registruojant elektromobilius jiems gali būti priskiriami tik EA raidžių deriniai. Remiantis gegužės mėnesio duomenimis, EA numerio ženklų išduota jau apie 3,6 tūkst. Išnaudojus visus šios serijos derinius, bus pradėta naudoti EB serija.

Užteks dar 20 metų

Skaičiuojant nuo pirmojo AAA derinio, Lietuvoje automobiliams jau yra išduota apie 5,9 tūkst. raidžių serijų, o tai yra apie 6 mln. bendrųjų numerio ženklų komplektų, kuriuos sudaro būtent 3 raidės ir 3 skaitmenys.

Šiuo metu laisvų raidžių derinių dar yra likę virš 4 tūkst. arba, kitaip tariant, virš 4 mln. numerio ženklų komplektų.

Per metus „Regitra“ automobiliams išduoda apie 200 tūkst. numerio ženklų, tad, jei registracijų tempai išliks panašūs, preliminariais skaičiavimais jų turėtų užtekti dar 20 metų. Aišku, viskas priklausys nuo automobilių registracijos kiekių, taip pat žmonių judėjimo įpročių. Į šį skaičių įeina bendrieji numerio ženklai, t. y., į statistiką nepatenka prekybiniai, taksi, istoriniai numerio ženklai. 

Kol kas nėra priimta sprendimų, kaip numeriai galėtų atrodyti ateityje.

Kaip žinia, „Regitra“ tiems klientams, kurie nenori paženklinti savo transporto priemonės automatiškai eilės tvarka priskiriamais numerio ženklais, yra sudariusi galimybę užsisakyti patinkančius numerio ženklus.

Galima rinktis iš kelių variantų. Pavyzdžiui, vardinių numerio ženklų, kurie pastaruoju metu itin populiarėja. Tai yra tokie numerio ženklai, kai klientas gali pats susikurti sau patinkantį užrašą. Jame gali būti nuo 1 iki 6 simbolių, kurių vienas privalo būti skaičius. Tokiu būdu gali būti sukuriamas žodis, pavyzdžiui, vardas L4URA.

Užsisakyti vardinius numerio ženklus klientai gali nuo 2001 metų ir per visą šį laikotarpį jų išduota netoli 2,8 tūkst.

Taip pat transporto priemonių savininkai gali išsirinkti patikusį 6 simbolių, t. y., 3 raidžių ir 3 skaičių derinį iš jau pagamintų kombinacijų arba dar tik numatomų gaminti.

Skirtingais laikotarpiais galiojo skirtingos taisyklės, taip pat vis atsirasdavo naujų išskirtinių numerio ženklų grupių ir joms priskiriamų derinių. Tačiau, jei, pavyzdžiui, analizuotume praėjusius metus, pernai tokių numerių ženklų buvo užsakyta virš 40 tūkst.

Išsirinkti patinkančius numerio ženklus galima tiesiog internetu. Po užsakymo apmokėjimo, numerio ženklai pagaminami per 5 d. d., po kurių klientai juos gali priskirti savo turimai transporto priemonei taip pat internetu. Numerio ženklai ir naujas registracijos liudijimas pristatomi į namus ar artimiausią paštomatą.

Beje, užsisakyti numerio ženklus gali ir tie, kurie dar tik planuoja įsigyti automobilį. Tokiu atveju, numerio ženklai bus pagaminti ir saugomi „Regitros“ padalinyje. Ši paslauga 1 metus teikiama nemokamai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder