"Laimės angelą" Ana piešė kelis mėnesius. Piešinys buvo atliktas kompiuteriu, vektorinio piešimo būdu. Tai speciali technika, kai su kompiuterio pele autorius deda šimtus tūkstančių suderintų spalvų taškų. "Iš pradžių buvo sudėtinga, bet kai išmokau - visai nesunku", - teigė įspūdingojo kūrinio autorė.
Ana sakė, kad piešimas yra jos gyvenimo džiaugsmas nuo vaikystės, ji piešia kiekvieną dieną. "Piešti angelus man labiausiai patinka. Galbūt tai mano angelai sargai", - nusijuokė pašnekovė.
Angeliškų būtybių įkpėpimas
Autistiškos mergaitės Anos talentą atrado menininkas, laisvasis mokytojas, VšĮ "Angelų sodai" įkūrėjas Valdas Kančauskas iš Kelmės. Pašnekovas „Vakarų ekspresui" sakė, kad piešinio autorė, kaip ir daugelis autizmo spektro sutrikimų turinčių žmonių, apdovanota ypatingu talentu.
"Geri dalykai ir geri žmonės ateina patys, jų nereikia ieškoti. Kai į mano gyvenimą atėjo šie vaikai, man labai norėjosi, kad jų talentas būtų atskleistas ir matomas visiems.
Manau, kad visi šie vaikai, su kuriais aš dirbu, kuriuos pažįstu yra angeliškos būtybės.
Dalis tokių vaikų jau išėjo iš šio pasaulio, tai buvo tragiškos mirtys. Tikiu, kad jie tapo angelais ir šiandien yra kartu su mumis. Aš juos jaučiu. Ir tikiu, kad jie padovanojo man angeliško meno kūrinio kaip aitvaro idėją.
Aitvaras gali būti milžiniškas ir matomas visiems", - pasakojo V. Kančauskas.
Menininko padedami gimė jau keturi aitvarai, kurie keliauja po Lietuvą ir pasaulį, nešdami žinią apie angelus, kurie yra šalia mūsų, ir skleisdami bendrystės idėją.
"Pirmasis aitvaras su angelu buvo integruotas darbas, kurį sukūrė mergaitė, turinti negalią ir sveika mergaitė. Kitas angelas dar niekur nerodytas, yra sukurtas mergaitės, turinčios negalią ir profesionalaus dailininko. Simboliška, kad Anos sukurtas "Laimės angelas" yra Ukrainos vėliavos spalvų: mėlynas yra aitvaro fonas, geltoni angelo plaukai", - pažymėjo V. Kančauskas.
Meilės išraiška - supratimas
Nežemišką autistiškų vaikų prigimtį renginyje akcentavo ir brolis pranciškonas, „Vilties miesto" siela Benediktas Jurčys.
"Patikėkite, šie vaikai mums yra didžiausia dovana. Jie yra angelai, kurie kartą bandė patekti į rojų, bet nerado kelio ir sugrįžo į Žemę", - sakė brolis Benediktas.
Daugelį metų autistiškus vaikus globojantis vienuolis džiaugėsi, kad mūsų visuomenė jau priima šiuos vaikus.
"Atskleisiu paslaptį: šie vaikai dėl savo gyvenimo visai nesisieloja, jie jaučiasi laimingi. Tereikia, kad visuomenė juos priimtų. Aš jaučiu dėkingumą, kad šis procesas vyksta", - sakė B. Jurčys.
Vienuolis išreiškė viltį, kad vasarą autistiški vaikai vėl galės susitikti vienuolyno prieigose VšĮ „Elgesio sprendimai" rengiamoje vasaros stovykloje, padėkojo visiems susirinkusiesiems ir ypač geradariams, kurie globoja autistiškus vaikus.
Viena jų, labdaros ir paramos fondo "Gerumo versmė" vadovė Inga Gusiatina kukliai prisipažino esanti tik dalelė didelės širdies, kuri plaka kartu su autistiškų vaikų širdelėmis.
"Labai džiaugiuosi, kad mes esame, kad vieni kitus girdime, suprantame ir kviečiu klaipėdiečius prisijungti. Ateikite sekmadienį po šv. Mišių Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje į mažą kavinukę šalia jos, kurioje autistiški vaikai kartu su broliu Benediktu kepa sausainius, gamina kavą", - bendrystei kvietė I. Gusiatina.
Gražia šalta diena, taikiu dangumi ir vieni kitiems gero linkinčiais ir gerus darbus darančiais žmonėmis pasidžiaugė į renginį atėjęs vicemeras Arvydas Cesiulis.
"Tai viena diena iš 356 dienų, bet ją mes prisimename ir labiau akcentuojame mūsų įvairovę, kurioje yra ir šie ypatingi, Dievo pateptieji žmonės. Žvelgdamas į gražiai sklendžiantį aitvarą su angelu, tikiu, kad Dievas yra su mumis", - kalbėjo vicemeras.
VšĮ "Elgesio sprendimai" vadovė Rita Karvelienė į sceną atėjo lydima būrelio autistiškų vaikų. "Be jų aš būčiau niekas. Dėkoju visiems, kurie yra su mumis, nesvarbu kaip susiję su autizmu. Iš tiesų nėra svarbu, kaip jūs palaikote autizmą, kaip esate su juo susiję, nes autizmas griauna visus stereotipus.
Mes visi esame labai skirtingi ir be galo vienas kitam reikalingi. Šis Ukrainos vėliavos spalvų aitvaras taip pat parodo, kad žmogaus širdis yra didelė ir galime suprasti, mylėti vieni kitus. Šiems vaikams didžiausia meilė yra mūsų supratimas ir, žinoma, tėvelių palaikymas, nes jiems tikrai nėra lengva.
Smagi meninė programa
Suaugusiųjų kalbas apie buvimą ir draugystę su autistiškais vaikais pakeitė smagi meninė programa, kurią organizavo renginių organizavimo kompanija "Trys Karaliai" ir dienraštis "Vakarų ekspresas".
Šokių studijos "Aurora" mažieji šokėjai dovanojo linksmus šokius, jautrias dainas atliko dainininkas Simas Buziliauskas ir Gabrielė Nausėdaitė - Buziliauskė, studijos "Linksmasis lagaminas" personažai organizavo žaidimus, kvietė pūsti muilo burbulus, o studijos "Grock" atstovas Jotvilas Švirinas visus susirinkusiuosius pakvietė ritmingai išreikšti savo emocijas būgnų rate, visus vaišino socialinis klubas "Raketa". Šventę rėmė il ilgametis tokių renginių rėmėjas "Klaipėdos baseinas" ir UAB "Jozita".
Rašyti komentarą