Kaip atsikratyti „gegužės vabalų” lervų: veiksmingi metodai

(5)

Gegužiniai vabalai suaktyvėjo: ką daryti, kad apsaugotumėte savo pasėlius balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje.

Gegužinių vabalų lervos gali pakenkti ne tik daržovėms, braškėms, bet ir sodo bei dekoratyviniams augalams, medžiams, įvairiems žemės ūkio augalams. Jos graužia šaknis, po to augalas žūsta.

Gegužinio vabalo lervos yra balti kirminai su raudonomis kojomis ir galva. Iš pradžių jos maitinasi negyvų augalų liekanomis, o vėliau pereina prie gyvų šaknų. Gegužinio vabalo lervos minta viskuo - vaismedžiais, uogakrūmiais, javais, akacijomis ir net svogūnais. Sparčiausiai gegužvabaliai vystosi ir auga ant burokėlių, morkų ir kiaulpienių šaknų.

Gegužinių vabalų suaugėliai su malonumu minta ąžuolo, tuopos, gluosnio, klevo, vynuogių, agrastų, kitų medžių ir krūmų žaluma, pavyzdžiui, žiedais, vaisiniais augalais, spygliais.

Kaip atsikratyti „gegužinių vabalų” lervų

"
„gegužinių vabalų” lervos

Cheminės priemonės

Iš neorganinių gerai pasiteisino pats amonio tirpalas. Juo apdorojus dirvožemį, jame atsiranda azoto, kuris daro pražūtingą poveikį lervų vystymuisi, ir jos žūsta.

Lervos netoleruoja azoto pertekliaus ir šarminės reakcijos. Todėl pirmiausia reikia pabandyti tręšti azoto trąšomis, pavyzdžiui, amonio salietra arba dirvožemį nukenksminančiomis medžiagomis, jei jos tinka dirvožemiui ir nėra priešnuodžių augalams.

Taip pat jų prevencijai, galima sėti sideratus, kurie aktyviai praturtina dirvą azotu, pavyzdžiui, lubinus ir baltuosius dobilus. Sideratai duos ir kitos naudos - atkurs, apsaugos, praturtins dirvožemį, sumažins priežiūrą, sulaikys piktžolių augimą.

Greičiausias, veiksmingiausias ir agresyviausias, taip pat paprasčiausias būdas kovoti su „gegužinių vabalų” lervomis - naudoti cheminius insekticidus. Tačiau jis taip pat labiausiai kenkia aplinkai ir žmonėms.

Kovai su „gegužio vabalo” lervomis geriau rinktis labai specializuotus preparatus, skirtus specialiai kovai su jų lervomis arba biologinės priemonės gegužvabalių lervoms kontroliuoti.

Biologinės priemonės yra saugiausios žmonių sveikatai, taip pat ir kitiems vabzdžiams bei kirmėlėms. Patogeniniai grybai, entomofagai ir nematodai sumaišomi su smėliu ir įterpiami sodinimo metu, mišinį galima pilti ant medžių.

Šie grybai veikia būtent lervas - jie nepaveiks tų, kurie turi minkštą kūną, suaugusių vabzdžių. Biologinius metodus galima naudoti du kartus per metus.

Paprasčiausias variantas - įsigyti paruoštą bioinsekticidą.

Prevenciniai metodai

„Gegužiniai vabalai” dauginimuisi renkasi neuždengtus dirvos plotus, todėl geriausia apsauga - aktyvus mulčio naudojimas, neuždengtų plotų nebuvimas.

Kai kurie daržininkai ir sodininkai stengiasi sugauti vabalus, kol jie dar nespėjo nepastebimai įsigraužti giliai į žemę. Tam jie krato vabalus nuo medžių po šaltos nakties ankstyvą rytą, gamina klijų gaudykles, jaukus iš mėšlo ar komposto atvirose vietose, pasigamina šviesos gaudykles, spąstus ant medžių iš plastikinių butelių ir pan.

Natūralūs pagalbininkai kovoje su gegužiukais ir jų palikuonimis yra paukščiai, strazdai, žvirbliai, naminiai paukščiai ir ežiai. Taigi paukščių lesyklos, atsargus požiūris į ežius labai palengvins kovą su„ gegužiniais vabalais” ir jų palikuonimis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder