Kaip laistyti pomidorus: rizikuojate prarasti visą derlių, jei tai darote neteisingai

(2)

Kokio laistymo reikia, kad pomidorai augtų stiprūs ir nepradėtų pūti.

Norint sulaukti gero pomidorų derliaus, svarbu juos laistyti laiku ir teisingai. Papasakosime, kaip dažnai laistyti pomidorus, kaip laistyti daigus, ar reikia laistyti iš karto pasodinus į atvirą dirvą, kas nutiks, jei pomidorus laistysite kasdien.

Kaip laistyti pomidorų daigus

Pomidorų daigai yra gana kaprizingi ir blogai reaguoja į netinkamą laistymą - dėl vandens pertekliaus gali supūti šaknų sistema, o dėl trūkumo - susilpnėti daigai.

Pasėjus pomidorų sėklas, su laistymu reikia palaukti, kol pasirodys pirmieji ūgliai, nes sėklos sodinamos jau į sudrėkintą dirvą. Kai tik pasirodys ūgliai, penktą dieną juos palaistykite.

Paprastai iki skynimo praeina maždaug 2 savaitės. Per šį laiką pomidorus reikia palaistyti bent 3 kartus, galima ir daugiau. Laistykite, kai dirva išdžiūsta. Daigus taip pat reikėtų gerai palaistyti pikiavimo laikotarpiu.

Po skynimo pomidorų daigus reikėtų laistyti vidutiniškai maždaug kartą per savaitę. Jei per šį laikotarpį lapai praranda elastingumą, laistykite dažniau. Jei dirva išlieka drėgna septynias dienas, papildomai laistyti nereikia.

Kaip laistyti pomidorus pasodinus į atvirą dirvą. Pirmasis pomidorų laistymas

Paprastai pomidorų laistymas atvirame grunte priklauso nuo oro sąlygų. Būtina atsižvelgti į žemės rūšį, jos džiūvimo greitį ir drėgmės lygį.

Pirmąsias penkias dienas po daigų pasodinimo darže pomidorų geriau nelaistyti. Šis laikas reikalingas, kad daigai prisitaikytų prie naujos aplinkos. Vėliau laistymas priklauso nuo to, kur pomidorai auga, ir nuo oro sąlygų.

Laistyti reikėtų kartą per savaitę - po kiekvienu krūmeliu reikėtų palaistyti po 3000 ml vandens. Žydėjimo laikotarpiu laistymą būtina sumažinti iki 2000 ml. O jei vasara lietinga - laistymą iš viso sumažinti. Jei oras karštas, laistymą reikia padvigubinti, o jei karštis ilgas - padidinti keturis kartus. Būtina orientuotis į dirvos džiūvimą.

Kaip laistyti pomidorus šiltnamyje

Reikėtų nepamiršti, kad laistant didėja drėgmė šiltnamyje, o pomidorai to nemėgsta. Tokiu atveju būtinai reikia vėdinti šiltnamį, kad drėgmė jame būtų 45-60 %. Geriausias variantas šiltnamiui yra lašelinis laistymas. Lašelinis laistymas yra ekonomiškai palankesnis, be to, vanduo nepatenka ant lapų, todėl nesivysto grybelinės ligos.

Vaisių formavimosi laikotarpiu pomidorai šiltnamyje laistomi gausiai - 20 litrų vandens 1 kvadratiniam metrui, nes dirva išdžiūsta.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder