Kodėl verta barstyti kiaušinių lukštus darže: mėgstamiausia daržininkų trąša

Kiaušinių lukštai kaip trąša nėra naujas metodas ir jau ne kartą pasiteisino šeimininkėms iš teigiamos pusės. Tačiau ne visi žino, po kokių augalų geriausia naudoti tokias trąšas ir ar kiaušinių lukštai tinka kambariniams augalams.

Kur ir kaip naudoti kiaušinių lukštus, kad derlius būtų rekordinis.

Kodėl ir kaip tinkamai naudoti kiaušinių lukštus dirvožemyje

Apie šią trąšą žino visi, kurie bet kokia kaina siekia padidinti derliaus ir derlingumo rezultatą, net ir naudodami naujus, iki šiol sau neišbandytus augalų maitinimo ir tręšimo būdus.

Kiaušinio lukštas yra universalaus pobūdžio trąša, turinti labai daug naudingų savybių ir veiksmų. Būdama kertinis sodininkystės akmuo, ji gali padidinti drėgmės lygį dirvoje ir stimuliuoti augalų imunitetą ir net padėti kovoti su kenkėjais. Kiaušinių lukštuose esantys mineralai ir medžiagos yra nepriekaištingi augimo stimuliatoriai tiek vegetacijos, tiek žydėjimo ir vaisių formavimosi etapais. 

Dar senais laikais kiaušinių lukštai pakeitė mūsų protėvių substratą purenančias medžiagas ir durpių priedus, leido tręšti net pačią nederlingiausią dirvą, todėl ji tapo tinkama darbui.

Kokiems augalams reikalingi kiaušinių lukštai

Kiaušinių lukštų naudojimas kaip trąšos turės gerą poveikį kalcį mėgstantiems augalams, tokiems priskiriami ankštinių šeimos augalai, taip pat puikiai pasiteisins naudojant juos kaip trąšą įvairių veislių ir rūšių svogūnų pasėliams.

Kiaušinių lukštai daržui kaip trąša atviroje žemėje, taip pat naudojami kitomis sąlygomis, neturi analogų. Jį galima naudoti beveik visiems be išimties augalams. Labai dažnai daržininkui kiaušinių lukštai kaip pomidorų, agurkų ir kitų kultūrų trąša yra beveik geriausias sprendimas dirbant nepalankiose dirvose. Padidinus augalo atsparumą stresui, iš jo bus didesnė tikimybė sulaukti sėkmės.

Kaip tinkamai įterpti kiaušinių lukštus į dirvą

Kadangi teisingas trąšų iš kiaušinių lukštų gaminimo būdas iš pirmo žvilgsnio nėra sudėtinga užduotis ir nereikalauja ypatingų darbo sąnaudų, šias trąšas bus lengva naudoti net ir pradedantiesiems. Apskritai pakanka susmulkinti lukštą iki smulkios frakcijos, sumaišyti jį su žeme santykiu 10:1 ir, jei reikia, pridėti dešimtadalį komposto. Po to trąšos yra paruoštos ir jas galima naudoti pagal paskirtį.

Kur pilti kiaušinių lukštus darže

Geriausia vieta tręšti kiaušinių lukštais yra plotas tiesiai aplink patį augalą. Trąšas reikia įterpti atsargiai, švelniais sėjos judesiais, paskleidžiant trąšas ant žemės šalia augalo. Galima pabandyti iš dalies tręšti dirvoje, jei tai leidžia šaknų sistema. Po tręšimo rekomenduojama saikingai palaistyti dirvą, kad geriau įsigertų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder