Tai išgelbės jūsų rožes: sodininkas pasakoja, kaip apsaugoti augalus per karščius

Rožių žydėjimo sezonas pačiame įkarštyje, tačiau dėl karščio jūsų mėgstami krūmai atrodo nykūs, su pageltusiais lapais ir silpnais žiedais. Patyręs sodininkas pasakoja, kaip išgelbėti nuo vasaros karščių kenčiantį rožių sodą.

Rožės, ypač kai kurios pavėsį mėgstančios veislės, gali labai nukentėti nuo karščio. Rožių krūmai geltonuoja lapais, vysta galvutės, „dega“ žiedlapiai. 

Kad taip nenutiktų, siūlome pasinaudoti Philipo Harknesso, vieno seniausių Didžiosios Britanijos medelynų „Harkness Roses“ bendrasavininkio, patarimais, kuriais jis pasidalijo su Express.co.uk skaitytojais.  

Sodo ekspertas tvirtina, kad karščio paveiktų rožių atveju prevencija yra svarbiau nei gydymas, ir sako, kad paslaptis slypi tinkamos aplinkos jūsų augalams sukūrime. Stiprus ir sveikas augalas gali atlaikyti net ir ilgai trunkančius karščius, todėl jūsų darbas - pasirūpinti, kad jūsų rožės nepalankias oro sąlygas sutiktų sveikos. 

Pašalinkite „stresą"

Svarbu užtikrinti, kad jūsų rožės gautų pakankamai saulės šviesos, kad jos nebūtų pernelyg tamsioje ir tankiai apgyvendintoje su kitais augalais vietoje.

Jei jos bus pasodintos šalia didelės gyvatvorės, joms bus sunku gauti vandens ir šviesos. Toks stresas labai pablogina augalo gebėjimą atsispirti nepalankioms oro sąlygoms, pavyzdžiui, karščiui. 

Galvokite apie augalus kaip apie žmones. Jie taip pat patiria stresą karštomis, sausomis sąlygomis ir esant konkurencijai.

Nepamirškite tręšti

Reguliarus tręšimas yra labai svarbus, kad rožės išliktų gyvybingos. Philipas siūlo kas dvi savaites tręšti skystomis trąšomis, taip pat pasirūpinti, kad aplink augalą tinkamai cirkuliuotų oras.

Laistykite ryte

Jis taip pat džiaugiasi ankstyvo rytinio laistymo nauda, ypač vazoninėms rožėms. Su juo sutinka beveik visi patyrę sodininkai, sakydami, kad augalus laistyti reikia anksti ryte. 

Apdorokite juos

Rožės serga, todėl reikėtų laiku gydyti įprastus jų negalavimus. Juodoji dėmėtligė, viena iš dažniausiai pasitaikančių rožių infekcijų, yra per orą plintantis grybelis, kuris dažnai pasirodo po pirmojo žydėjimo, kai augalo gynybinė galia sumažėja dėl būtinybės išauginti žiedynus.

Kad būtų išvengta juodosios dėmėtligės, Philipas siūlo gegužės ir birželio mėnesiais tręšti granuliuotomis trąšomis, o birželio pradžioje - rožių trąšomis. Vasaros genėjimas taip pat gali sumažinti juodosios dėmėtligės daromą žalą.

Pelėsis, kuris atrodo kaip balti miltuoti taškeliai, dažnai atsiranda nuo rugpjūčio mėnesio, ypač drėgnoje aplinkoje arba tada, kai augalas per karščius nėra tinkamai laistomas. Filipas sako, kad jei jūsų augalą pažeidė miltligė, prieš nupjaudami stiebą turėtumėte leisti sužydėti pažeistiems žiedams, kad augalas atsigautų.

Kovai su amarais Filipas siūlo naudoti česnakų purškalą - veiksmingą repelentą, taip pat galima naudoti silpną indų ploviklio tirpalą. 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder