25 metus trukęs tyrimas nustatė, koks produktas padeda mažinti svorį ir kraujo spaudimą (3)

25 metus trukęs širdies ir kraujagyslių ligų priežasčių tyrimas atskleidė, kas padeda sumažinti širdies ligų, nutukimo ir 2 tipo diabeto riziką vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonėms.

Masačusetso Tuftso universiteto tyrėjai, neseniai paskelbę tyrimo rezultatus, nustatė, kad trys porcijos pilno grūdo produktų per dieną yra siejamos su mažesne juosmens apimtimi, mažesniu kraujospūdžiu bei gliukozės kiekiu kraujyje, skelbia bbc.com.

Pilno grūdo produktai gali padėti kontroliuoti svorį

Per 25 metus, kol truko tyrimas, jo dalyviai buvo tiriami kas ketverius metus.

Tų tyrimo dalyvių, kurie valgė mažiausiai pilno grūdo produktų, juosmens apimtis padidėjo vidutiniškai 3 cm per ketverius metus, palyginti su 1,4 cm tų, kurie valgė daugiausia tokių produktų.

Atskira 15 tyrimų apžvalga parodė, kad trys porcijos pilno grūdo produktų kasdien turi įtakos mažesniam kūno masės indeksui (KMI) ir pilvo riebalų kiekiui.

Viena iš priežasčių gali būti ta, kad visadaliuose grūduose yra ląstelienos. „Dietinės skaidulos padeda ilgiau išsaugoti sotumo jausmą“, – bbc.com cituoja tyrėją Caleigh Sawicki.

Kitas tyrimas rodo, kad pluoštas, vadinamas betagliukanu, randamas avižose, gali prailginti laiką, per kurį skrandis ištuštinamas.

Pilno grūdo produktai gali apsaugoti nuo širdies ligų

Tyrimas taip pat parodė, kad tie dalyviai, kurie valgė daugiau pilno grūdo produktų, rečiau sirgo širdies ligomis.

Britų dietologų asociacijos duomenimis, širdies ligų, insulto ir 2 tipo cukrinio diabeto rizika gali būti iki 30 procentų mažesnė žmonėms, kurie reguliariai valgo grūdus, taip pat laikosi mažai riebalų turinčios dietos ir sveikos gyvensenos.

Iš dalies taip gali būti dėl skaidulų, B grupės vitaminų, antioksidantų, mineralų, nedidelio sveikų riebalų kiekio ir kitų maistinių medžiagų.

„Mūsų išvados rodo, kad pilno grūdo produktų vartojimas yra ne tik naudingas sveikatai, bet ir padeda numesti ar išlaikyti svorį senstant“, – sako mokslininkė Nicola McKeown, tyrimo vyresnioji autorė.

Kas yra visadaliai grūdai?

Malimo metu iš grūdų pašalinamas maistinių medžiagų ir daug skaidulų turintis išorinis sluoksnis (sėlenos) ir vidiniai gemalai, todėl jų nėra perdirbtuose grūdų produktuose.

Tačiau būtent išoriniame sluoksnyje ir gemaluose yra didžioji dalis grūdų naudingųjų medžiagų. Pilno grūdo produktuose gali būti iki 75 procentų daugiau maistinių medžiagų nei perdirbtuose.

Kaip perdirbtus grūdus iškeisti į visadalius

Tyrimo dalyvių, gavusių daugiausia naudos iš pilno grūdo produktų, valgiaraštyje paprastai buvo pilno grūdo duonos, visadalių grūdo dribsnių ir košių.

Tačiau grūdų produktai taip pat gali būti ne visada yra sveiki, todėl įsitikinkite, ar juose nėra cukraus.

Pusryčiams valgyti košę ar per naktį brinkintas avižas yra vienas paprasčiausių, greitų ir skanių būdų aprūpinti organizmą itin naudingomis medžiagomis, kurios slypi visadaliuose grūduose.

Eksperimentuokite ir su mažiau populiariais pilno grūdo produktais, tokiais kaip miežiai, soros, rugiai ar bolivinių balandų kruopos.

Tikiu, kad pilno grudo produktai sveikesni jei nezinotumem kas vyksta su javais. Kai javai purskiami visokiausiais herbicidais maziausia 6 kartus nuo sejos iki pjovimo, dziovinami herbicidu pagalba, manyciau protinga butu siulyti zmonems viso grudo arba selenu produktu vengti jei pries laika nenori iskeliaut is sio pasaulio. Verciausia grudiniu produktu atsisakyti visiskai.
ILONA, 2021-10-21 14:58
O jo , to isprievartautojo, seseris dauginasi , vis kita ir kita kai juk prekeiviu zmonemis ar kuo ta ka pasirenka tiktai juk kaip ir visu su tomis tiesomis nors ligutes tai juk ju dukteru tu juk gi tai realybes ir su tomis ju atmintimis tai juk, ir nes jos sizoidiniai tie nesuvokimai sutrikimas juk gi kas kai ir yra kolukio pirmininko dukte, ir ji kaip visokia zudike kai zudyti puola tai juk ka ir tiesiog buna ta savo netgi KAM SYORA MEGINUSI PALIKTI , IR TAI JOKIS SUTRIKIMAS KAM PRASIDEJO , O NUSIKALTIMAS TAS JU ANTRININKU RUOSIMAS DAR JAS SUZINOTI. TAI JUS CIA MAN TA TEMA, PLATINATE , TAI UZ TAI JUS SUMOKESITE! IR AR AS DURNA!!!!per sekundziu daleke as ir PLONA! STAI TAIP STAI KAIP.👺
Jurate Zukauskaite, 2021-10-21 10:05
Kad as karta turejau suzinoti kaip jusu poniuciu ar tik juk tai praplesia sukneliu galus tuos , o jis ju kuriu tas isprievartautojas ir uzkrecia tuo juk nutu...k.. . Gi zinote ta zodi. Ir tai tai!'
Jurate Zukauskaite, 2021-10-21 09:57
Sidebar placeholder