4 paprasti įpročiai, kurie prailgins jūsų gyvenimą 10 metų - pradėkite dabar

Harvardo universiteto mokslininkai nustatė elgesio modelius, kurie gali pailginti jūsų gyvenimą dešimčia ar daugiau metų. Tyrimo metu ekspertai ištyrė didžiulį kiekį duomenų, gautų iš 78 000 moterų ir 44 000 vyrų.

Rezultatai parodė, kad tam tikri įpročiai susiję su mažesne širdies ir kraujagyslių ligų ir vėžio, kurios yra viena pagrindinių ankstyvos mirties priežasčių, rizika.

Paaiškėjo, kad žmonės, kurie laikėsi penkių paprastų taisyklių, 82 proc. rečiau mirė nuo širdies ligų ar vėžio.

Mes jums pasakysime, kokios yra šios taisyklės.

Valgykite sveiką maistą

Sveika mityba turėtų apimti kuo mažiau perdirbtus neskaldytus maisto produktus ir grūdus, daržoves, vaisius, riešutus ir bet kokius natūralius baltymų šaltinius, pavyzdžiui, žuvį ir pupeles.

Reguliariai mankštinkitės

Fizinių pratimų svarba ilgesniam gyvenimui - ne vienintelis Harvardo universiteto tyrimas.

Amerikos nacionalinis vėžio institutas (NCI) taip pat patvirtina, kad kasdien šiek tiek mankštinantis galima prailginti savo gyvenimą. Tinka bet kokia vidutinio sunkumo mankšta: pasivaikščiojimai gryname ore, joga, lengvos treniruotės su svoriais ir t. t.

"Įrodyta, kad fizinis aktyvumas padeda palaikyti sveiką kūno svorį, sveikus kaulus, raumenis ir sąnarius, gerina psichologinę savijautą ir mažina daugelio ligų, įskaitant kai kuriuos vėžinius susirgimus, riziką", - teigia NCI darbuotojai.

Alkoholio ribojimas

Įrodyta, kad alkoholis didina kelių vėžio rūšių riziką: krūties, storosios žarnos ir stemplės.

Priešingai, sumažinus alkoholio vartojimą arba visiškai jo atsisakius, galima sumažinti vėžio ir daugelio kitų pavojingų ligų riziką ir prailginti gyvenimą.

Nerūkymas

Nors nebūtina visiškai atsisakyti alkoholio, tačiau jei norite gyventi ilgiau, verta pabandyti visiems laikams atsisakyti tokio žalingo įpročio kaip rūkymas.

Tiesa ta, kad cigaretės 90 % visų mirties atvejų sukelia plaučių vėžį, 75 % - bronchitą ir emfizemą, o apie 25 % - širdies ligas (taip pat skaitykite: 

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder