Sotūs pusryčiai padeda išvengti persivalgymo

Britų mokslininkai nustatė, kad sotūs pusryčiai padeda išvengti persivalgymo

Sotūs pusryčiai ir lengva vakarienė gali padėti numesti svorio, nes sumažins apetitą dienos metu. Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio tikslas - palyginti sočių pusryčių ir sočios vakarienės poveikį, pranešė BBC.

Aberdyno universiteto mokslininkų komanda nustatė, kad po gausiausio dienos valgymo sudeginamų kalorijų skaičius žmonėms buvo vienodas, nepriklausomai nuo laiko.

Tačiau po sočių pusryčių buvo pastebimai mažesnis apetitas, todėl gali būti lengviau laikytis dietos.

Mokslininkai tyrinėjo kaip maisto virškinimas priklauso nuo biologinio laikrodžio ritmo.

Manoma, kad vakaras nėra tinkamas metas valgyti, nes biologinis laikrodis nukreipia medžiagų apykaitą į miegą.

Eksperimente dalyvavo trisdešimt savanorių. Daugiau nei du mėnesius jie kasdien gaudavo maistą: pusryčiai, pietūs ir vakarienė sudarė apie 1700 kalorijų per dieną.

Vieną mėnesį jie valgė sočius pusryčius, į kuriuos įeidavo beveik pusė per dieną suvartojamų kalorijų, po to valgė gana kuklius pietus ir labai mažai vakarienės.

Kitą mėnesį savanoriai vakare valgė daugiau nei ryte.

Žmonių medžiagų apykaita buvo tiksliai išmatuota naudojant dvigubai žymėtą vandenį - jis yra tankesnis už įprastą vandenį ir gali būti stebimas, kaip jis išeina iš organizmo.

Žurnale "Cell Metabolism" paskelbti rezultatai parodė, kad sunkaus valgio laikas neturėjo įtakos sudegintų kalorijų skaičiui, medžiagų apykaitos greičiui ramybės būsenoje ar numesto svorio kiekiui.

Esminis skirtumas buvo apetitas, kurį slopino sotūs pusryčiai.

Profesorė Alexandra Johnston mano, kad šis atradimas gali būti labai svarbus realiame pasaulyje, kur maisto kiekis nekontroliuojamas.

"Tyrimai rodo, kad apetitui kontroliuoti geriausiai tinka sotūs pusryčiai", - sako ji. - "Jei dieną pradėsite sveikais ir gausiais pusryčiais, tikėtina, kad likusią dienos dalį išlaikysite fizinį aktyvumą ir kontroliuosite apetitą.

Tyrimo metu pusryčiams buvo naudojami kokteiliai, jogurtas, kiaušiniai, dešrelės ir grybai - visuose šiuose produktuose buvo daug baltymų, kurie suteikia sotumo jausmą.

Neaišku, kodėl sotūs pusryčiai mažina apetitą.

Tyrėjai pažymėjo, kad tai daug sudėtingiau nei tiesiog ryte turėti pilną skrandį ir miegoti tuščiu.

Pasak profesoriaus Johnstono, spėjama, kad apetitas ir smegenų atlygio sistema geriau prisitaiko prie pirmojo dienos valgio, nes jis nutraukia naktinį badavimą.

Tačiau dauguma žmonių maitinasi kitaip.

"Žmonės stengiasi kuo daugiau miegoti, o ryte neturi laiko gaminti ir valgyti daugiau maisto, todėl daugiau valgo vakare", - aiškino profesorius Johnstonas.

Dabar mokslininkai tiria, kas nutinka, kai naktį dirbantys žmonės valgo vidury nakties, ir bando nustatyti, ar žmonės turėtų valgyti pagal savo chronotipą (ar jie yra "vyturiai", ar "pelėdos").

"Jei ketinate keisti mitybą, pagalvokite apie laiką, kai būsite alkani ir galėsite sau leisti užkąsti", - sakė Astono universiteto mitybos specialistas daktaras Duane'as Melloras.

- Jei tai vyksta ryte, gali padėti sotesni pusryčiai.

Jei mėgstate valgyti vakare, vietoj sočių pusryčių gali padėti sotesnė vakarienė ir nedideli užkandžiai dienos metu.

Organizatorių nuotr.

Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su draugais Facebook!

Taip pat skaitykite:

Gemius

Sidebar placeholder