COVID-19 situacija uostamiestyje aštrėja
(4)Antradienio duomenimis, savaitinis naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimas sudaro 24 proc. Susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius - 899 atvejai. Pagal šį rodiklį Klaipėda ir toliau išlieka trečioje vietoje nuo galo.
Antradienio duomenimis, iš 188 COVID-19 pacientams skirtų lovų užimtos 162. Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyr. gydytojo Vinso Janušonio, didžioji dalis į ligonines patenkančių pacientų yra nepasiskiepiję.
"Regione iš gulinčių 249 koronavirusu sergančių pacientų 45 pasiskiepiję, o Klaipėdos universitetinėje ligoninėje iš 125 paskiepyti 35.
Paskiepyti labai retai atsiduria reanimacijoje ir labai retai miršta.
Pirmą kartą turime 3 paskiepytus pacientus reanimacijoje. 2 iš jų labai sunkios būklės, turi itin sunkių gretutinių ligų, o vienas 45 metų amžiaus yra labai sunkios būklės su gresiančiu pavojumi gyvybei", - dėstė V. Janušonis.
Planuoja vykdyti vakcinaciją mokyklose
Šiuo metu Klaipėdos mokyklose yra izoliuotos 58 klasės ir 12 darželių grupių.
„Dedame viltis į testavimą, kad tai prisidės prie situacijos valdymo. Pirmadienį atlikus 309 testus buvo vienas teigiamas, o antradienį atlikus 30 testų buvo 2 teigiami. Tačiau iš 58 izoliuotų klasių jau greitai daugelis sugrįš į mokyklas“, - tikino Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė.
Pasak Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rožės Perminienės, planuojama artimiausiu metu vykdyti vakcinacijos akcijas mokyklose.
„Planuojama ir vykdomi parengiamieji darbai dėl vakcinacijos mokyklose - artimiausiu metu į mokyklas atvyks mobilios vakcinacijos komandos. Vakcinacijos akcijos mokyklose bus skirtos ne tik moksleiviams, bet ir pedagogams, švietimo darbuotojams, nes jų vakcinuota yra tik 76 proc.“, - dėstė R. Perminienė.
Ji taip pat patikslino, jog vaikų nuo 12 iki 16 metų amžiaus vakcinavimui bus reikalingi tėvų raštiški sutikimai.
Didins testavimo apimtis
Šiuo metu testavimas dėl koronaviruso uostamiestyje vyksta net keliose vietose: mobiliajame punkte, mokyklose, ikimokyklinėse įstaigose bei net 7 privačiose uostamiesčio laboratorijose. Tačiau prie mobiliųjų testavimo punktų nusidriekus eilėms, buvo nuspręsta plėsti testavimo apimtis.
„Šiuo metu mobiliame punkte yra 3 autobusai, dirba 9 pamainos per savaitę. Ruošiantis šaltajam sezonui ir plečiant apimtis yra numatyta artimiausiu metu pastatyti 4 autobusą, tad darbo pamainų kiekis išsiplečia iki 12, jau yra sudėlioti darbo grafikai“, - pasakojo R. Perminienė.
Taip pat nuo rugpjūčio 4 dienos išaugus mobiliojo testavimosi punkto apkrovoms, buvo įsteigtas vadinamasis „žaliasis koridorius“ koronaviruso simptomus jaučiantiems pacientams.
„Valdant COVID-19 pandemiją, simptominiams pacientams yra svarbu kuo skubiau sudaryti galimybę testuotis ir žinoti, ar jie serga, ar ne. Simptomus jaučiantis pacientas turi susisiekti su šeimos gydytoju, kuris įvertinęs simptomatiką pats užregistruoja pacientą mobiliame punkte“, - apie „žaliąjį koridorių“ pasakojo R. Perminienė.
Toks pat „žaliasis koridorius“ yra sudarytas ir asmenims, kurie turėjo sąlytį su koronavirusu sergančiu asmeniu. Tokių asmenų sąrašus sudaro Visuomenės sveikatos centras.
Planuojama, kad, įkūrus 4 mobilųjį punktą, testavimo apimtys per dieną padidėtų nuo 800 iki 1 100 asmenų.
Rašyti komentarą