Džiugi žinia: kavos vartojimas apsaugo nuo sunkios ligos! (5)

Mokslinis tyrimas atskleidė, kad kavos vartojimas sumažina riziką vystytis Alzheimerio ligai. 

Paaiškėjo, kad žmonės, kurie išgeria du puodelius kavos per dieną sumažina riziką susirgti šia, dažnai, su senatve siejama, smegenų degeneracine liga. 

Mokslinio tyrimo iniciatorė dr. Samantha Gardener sako, kad tai vienas paprasčiausių dalykų, ką dėl savęs gali padaryti žmonės.

„Tai ypač aktualu žmonėms, kurie turi polinkį į smegenų degeneraciją, tačiau nejaučia jokių simptomų. Mes tikimės, kad ateityje pavyks sudaryti konkrečias taisykles vidutinio amžiaus žmonėms, kurios padėtų apsisaugoti nuo Alzheimerio ligos atsiradimo“, – pasakojo mokslininkė.

Mokslinio tyrimo metu buvo stebėta apie 200 Australų, kurių amžius buvo apie 60 metų. Jie buvo stebėti kelis dešimtmečius. Pastebėta, kad kavos gėrimas stimuliuoja tam tikras pilkosios masės smegenyse dalis, kurios atsakingos už atmintį, savęs kontrolę, mąstymą. 

Nuolat stimuliuojant smegenis kavos gėrimu pagerėja pilkosios masės veikla, užkertamas kelias degeneracijos procesams.

„Kofeinas yra natūralus junginys, kuris stimuliuoja ne tik smegenis, bet ir nervų sistemą. Jis atlieka pagrindinio pagalbininko vaidmenį, kad šias sistemas išjudintų“, – sako mokslininkė.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad kava be kofeino tokios naudos žmogaus organizmui neduoda.

Negerkit kavos ir busit sveiki ar musu senoliai gere kava nebent giliu ir kiek metu sulauke o dabar visi pusiau ligoniai jauni jau be sveikatos
Daiva, 2021-11-29 08:35
Sutinku sesuo gydytoja ta pati sake kad kenkia kava spaudima kelia siaubingai
Teisybe, 2021-11-29 08:33
Kodel neparaso kad nuo kavos susidaro akmenys inkstuose ir tuo paciu isplonina pazeidzia kraujagysles
123, 2021-11-29 08:31
Sidebar placeholder