Išbandykite šį nuostabų būdą sveikatai sustiprinti

Šalto vandens dušas - tai maudymasis vandenyje, kurio temperatūra yra neaukštesnė nei 20 laipsnių. Maudymasis tokiame vandenyje yra vadinamas hidroterapija ir pastebėta, jog ši terapija gali turėti sveikatai naudingų savybių.

Hidroterapija naudojama kūno pratinimui prie nepalankių ir nemalonių aplinkos sąlygų. Taip kūnas gali išmokti mažiau reaguoti į įvairius stresorius.

Kuo gali būti naudingas šaltas vanduo?

Didina endorfinų kiekį.

Depresija - itin paplitusi liga, paliečianti bent dešimtadalį suaugusiųjų.

Vienas holistinių būdų, galinčių padėti kovojant su depresija, yra hidroterapija.

Maudymasis šaltame duše iki 5 minučių, 2-3 kartus per savaitę gali padėti sumažinti depresijos simptomus.

Tai yra lyg švelnaus elektrošoko terapija, kas lemia energijos, žvalumo padidėjimą bei endorfinų koncentracijos išsiskyrimą.

Tai lemia optimizmą ir geresnę savijautą.

Gerina medžiagų apykaitą.

Tyrimai rodo, jog šaltas dušas gali padėti atsikratyti svorio nutukusiems žmonėms, derinant šią terapiją kartu su sveika gyvensena.

Gerina kraujotaką.

Gali būti nemalonu maudytis šaltame vandenyje, o to priežastis paprasta - šaltas vanduo žemesnis už mūsų kūno temperatūrą.

Maudymasis šaltame vandenyje priverčia organizmą labiau "dirbti", jog susigrąžintų buvusią temperatūrą.

Reguliarus maudymasis šaltame vandenyje gali pagerinti kraujotaką.

Dėl tos pačios priežasties žmonės, besimaudantys šaltame vandenyje, nurodo, jog jų oda atrodo daug gražesnė nei prieš tai. Tai taip pat gali būti aktualu ir atletams, kadangi šalto vandens terapija gali greitinti raumenų atsigavimą.

Rizikos ir limitai

Šaltas dušas nėra gydymo priemonė visoms ligoms. Ši terapija turėtų būti naudojama kaip pagalbinė, o ne kaip pakaitinė gydymo priemonė.

Atsiminkite, jog vartojant antidepresantus niekada neturėtumėte nutraukti gydymo ir jo pakeisti hidroterapija. Žmonės, sergantys depresija, neturėtų pakeisti gydytojų paskirto gydymo šalto vandens terapija.

Jei jaučiatės sergantis, ką tik buvote išrašytas iš ligoninės ar jūsų imuninė sistema yra nusilpusi - neišbandykite šalto vandens terapijos, o šiek tiek palaukite.

Jei sugalvosite šį metodą išbandyti, duokite laiko organizmui priprasti bei adaptuotis prie hidroterapijos. Pripratinkite organizmą prie šalto vandens palaipsniui.

Pradėkite nuo vandens temperatūros sumažinimo įprasto dušo pabaigoje. Atsukite tokį vandenį, kuris privers jus pasijausti nepatogiai. Vėliau išbandykite šalto vandens dušą 2-3 minutes. Gilus kvėpavimas sumažins nemalonius jausmus.

Kitą kartą maudydamiesi sumažinkite temperatūrą dar labiau ir išbūkite duše ilgiau. Vėliau pastebėsite, jog šilto vandens net nebesinorės!

Archyvų nuotr.

Ar žinojote, kad ... Maudymasis šaltame duše iki 5 minučių, 2-3 kartus per savaitę gali padėti sumažinti depresijos simptomus.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder