Lietuvoje pradedamas COVID-19 imuniteto tyrimas: daugiau kaip 6 tūkst. žmonių bus išsiųsti kvietimai tirtis kraują

(4)

Lietuvoje antradienį pradedamas COVID-19 imuniteto tyrimas, kurio metu mokslininkai išsiųs kvietimus išsitirti kraują daugiau kaip 6000 atsitiktiniu būdu atrinktiems Vilniaus, Kauno miestų ir rajonų gyventojams.

Kaip antradienį LRT radijui sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas, tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti, kokiu būdu žmonės yra įgiję imunitetą nuo COVID-19.

„Bandysime pažinti ne tik, kiek žmonių yra susirgę, persirgę šia liga, bet ir pabandysime pasistengti suprasti, kaip yra įgytas imunitetas, tai yra pas kokią dalį žmonių šitas imunitetas susiformavo, persirgus (liga – ELTA), pas kokią dalį (žmonių – ELTA) atsirado dėl vakcinacijos.

Tai mums leis geriau suprasti pačios pandemijos eigą, imuniteto susidarymo ypatumus“, – antradienio rytą LRT radijui sakė M. Stankūnas.

Jis pažymėjo, kad tyrimo rezultatai bus svarbūs, siekiant suprasti, kuriai daliai žmonių būtų reikalinga revakcinacija nuo COVID-19, taip pat tyrimo rezultatai, pasak M. Stankūno, bus svarbūs ir kitus tyrimus atliekančiai mokslininkų bendruomenei.

M. Stankūnas priminė, kad COVID-19 imuniteto tyrimas jau buvo atliktas 2020 m. Tąkart tyrimai parodė, jog kas 10 žmogus jau buvo susidūręs su minėta virusine liga, didžioji jų dalis nejautė jokių simptomų.

Anot jo, šį kartą tyrimas bus paremtas modernesniais metodais, bus aiškinamasi ne tik apie COVID-19 antikūnių buvimą organizme, bet ir apie jų koncentraciją, jų pobūdį ir pan.

Vilniaus universtiteto Gyvybės mokslų centro biochemijos mokslų daktaras Martynas Simanavičius teigė, kad žmonės, gavę kvietimus sudalyvauti tyrime, bus kviečiami išsitirti kraują.

„Žmonės, gavę kvietimus, turės paskambinti kvietime nurodytu telefono numeriu, išreikšti sutikimą dalyvauti tyrime ir atvykti į du tyrimo centrus, kurių vienas yra Kaune ir kitas yra Vilniuje.

Vizito metu jiems bus paimtas kraujo mėginys, iš kurio ir tirsime antikūnius“, – LRT radijui kalbėjo M. Simanavičius.

Anot jo, tyrimui pasirinkti Vilniaus ir Kauno miestai bei rajonai dėl to, kad logistiškai čia atlikti tokio pobūdžio tyrimą lengviausia.

„Imtis, surinkta šiuose regionuose, reprezentuotų Lietuvos populiaciją“, – pridūrė M. Simanavičius.

Mokslininkai tikisi, kad sudalyvauti tyrime sutiks apie 20-30 proc. (apie 1,5 tūkst. žmonių) pakviestų žmonių.

Tiek esą užtektų, kad tyrimas įvyktų ir rezultatai. Pirmuosius minimo tyrimo rezultatus tikimasi turėti vasaros pradžioje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder