kaukės

Ministerija rekomenduoja vengti šventinių vakarėlių darbovietėse ir ugdymo įstaigose

Artėjant šventiniam laikotarpiui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja vengti vakarėlių darbovietėse, ugdymo įstaigose, siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui.

Ketvirtadienį SAM išplatintose rekomendacijose pabrėžiama, kad jos parengtos remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Pasaulio sveikatos organizacijos siūlymais.

Jų laikytis raginama, nes epidemiologinė situacija šalyje ir pasaulyje išlieka įtempta, taip pat plinta naujoji koronaviruso omikron atmaina.

„Pirma, rekomenduojama nerengti šventinių vakarėlių darbovietėse, ugdymo įstaigose, nebūtinų renginių savivaldybių teritorijose bei asmeninių švenčių. Ypač tokių, kuriuose susirenka įprastai nesusitinkantys žmonės iš visos Lietuvos ar užsienio valstybių. Patariama vakarėlius organizuoti nuotoliniu būdu arba lauke“, – teigia SAM.

Ministerija rekomenduoja apskritai vengti masinio žmonių susibūrimo vietų tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, o jei jose būnama, raginama dėvėti tik visiškai burną ir nosį dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius.

Kaukes rekomenduojama dėvėti ir atvirose viešose vietose, kai neišlaikomas saugus, ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas nuo aplinkinių.

Jei vis tik renginys organizuojamas ir jame dalyvaujama, rekomenduojama turėti rankų dezinfekavimo priemonę, pakankamą kiekį kaukių, jas keisti ne rečiau nei kas 3–4 valandas, vengti rankų paspaudimų, apsikabinimų, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo.

Taip pat siūloma riboti renginio trukmę, vengti kai kurių veiklų, kuriose galimas fizinis kontaktas ar dažnesnis, intensyvesnis kvėpavimas, pavyzdžiui, šokių, dainavimo. Rekomenduojama renginio dalyviams atlikti ir greituosius testus, o sulaukus teigiamo rezultato, registruotis PGR tyrimui ir renginyje nedalyvauti.

Taip pat, į renginį ir iš jo rekomenduojama vykti individualiai ar su kolegomis, su kuriais įprastai bendraujama, taip pat dėvint kaukes.

Primenama, kad viešojo maitinimo ar apgyvendinimo paslaugos uždaroje erdvėje gali būti teikiamos tik turintiems galimybių pasą, tačiau jei renginys vyksta išnuomotoje sodyboje, kurioje neteikiamas maitinimas, šio dokumento nereikia.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder